Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Še po dveh mesecih ni robe, naročene preko interneta

Še po dveh mesecih ni robe, naročene preko interneta

Še po dveh mesecih ni obljubljene pošiljke po internetu, ki sem jo plačala. Katastrofa! Naročila sem pa čisto nov fotoaparat. Jutri gremo na morje, pa ne bo novega super fotoaparata. Po internetu sem naročila, ker toliko oglašujejo, kako fino je naročevati preko interneta, fotoaparat pa je bil poleg tega še ugoden. Kaj lahko storimo? Firmo smo že kontaktirali po e-pošti, a odziva ni. Tudi poklicali smo jih že, a je bilo vedno vse zasedeno, nekajkrat pa je telefon zvonil v prazno – nihče se ni javil.

Internetna prodaja ni nič kriva, tako kot ni kriva tradicionalna prodaja v fizični trgovini, ko gre kaj narobe. Žali se dotičnemu trgovcu, ne internetu.

Upam, da nisi vnaprej kaj plačevala. Gre za velik nateg srpske firme Tomark. Poslali ti bodo nekaj plastična igrača s Kitajske.

Plačati sem morala vnaprej – s kreditno kartico, ker druge možnosti ni bilo. In to ne malo! 500 EUR za vrhunski fotoaparat! 500 EUR!

internetna prodaja je super, če kupuješ pri preverjenih spletnih trgovinah, ne pa kar kjerkoli

npr. jaz večino tehnične robe nakupujem na mimovrste (občasno enaa in še nekaj drugih), vedno dobim v predvidenem času, ponavadi celo prej… včasih prevzamem v btcju, vsi super prijazni, res brez pripomb

pri sumljivih neznanih trgovinah je pa riziko takole prek neta ogromen, tega se je treba zavedati…

Zdaj pa vem, zakaj je bil fotoaparat za 500 EUR cenejši kot v redni prodaji in pri vseh drugih internetnih prodajalcih!!! Barabe! Nategnili so me! Kaj lahko zdaj storim?

toži jih za posilstvo

Previdnost pri spletu! Čim je neka jugo firma, se že ve, kaj bo sledilo – goljufija!

Katera firma?

Ma riziko ni tako zelo grozen, če ravno ne nasedeš kakšni goljufiji, kjer kradejo številke kreditnih kartic (recimo vtipkaš podatke na goljufivi spletni strani misleč, da gre za pravo spletišče). Vse drugo je sledljivo, denar se ne kar izgubi, podatki o transakciji tudi ne. Preveri transakcijo na banki in po potrebi urgiraj na inšpektorat oz. policijo. Tudi za tujino je to možno (vem za primer, ko se je reševal nek problem v Nemčiji), res pa je nekaj dela s telefoniranjem in predložitvijo vseh dokazil, podatkov, ipd. uradnim osebam.

Pa sploh rabiš ta oh in sploh “vrhunski fotoaparat” za 500€? Že tukaj se verjetno nisi dovolj pozanimala… Dražji fotoaparati ne delajo bistveno boljših fotk kot povprečni, če slikaš vedno na Auto opciji in se z ostalimi nastavitvami, zaradi katerih je dražji, ne upaš igrati. Fotoaparati za sezonsko slikanje -dopust in doma otroke, živali in rože, res ne rabijo biti vrhunski. Po svoje ti kar privoščim zdaj to.. hehe sorči, malce sem zlobna.

Prodaj terjatev do dobavitelja po polovični ceni večjemu naivnežu od sebe.

Za 500€ ne dobiš vrhunskega aparata. Vrhunski fotoaparati z dobrimi objektivi grejo v tisoče evrov.

Kaj,če bi nam zaupala,katera internetna štacuna te je nategnila,da nas ne bo še več. Na tvojem mestu bi jim težila že po enem tednu,kje je moja roba,ne pa po dveh mesecih začela razmišljati zakaj nimaš,kar si plačala.
Upam,da se bo tole rešilo v tvojo korist.;)

Lahko se posloviš od robe, od plačanega denarja in moliš, da ti ne bodo izkoristili kartice za svoje nakupe in ti naredili ogromen dolg in če še kartice nimaš zavarovane proti temu, potem ti niti bog ne more pomagat. Pa ne moreš no na katerikoli internetni strani kupovati stvari! Veš koliko je teh goljufivih strani? Več kot pravih. Je treba pred nakupi dobro preveriti, ne potem jokati.

Ce si kupila fotoaparat s kreditno kartico, preveri, kaksne so moznosti vracila denarja. Pri moji kartici velja, da ce kupljenega nisem prejela, dobim denar povrnjen, ceprav ne vem, ali to se vedno drzi po dveh mesecih. Zakaj si tako dolgo cakala?

Glede neavtoriziranih dvigov s kreditnih kartic pa ne delajte panike – a vam banka ne povrne denarja? Kaksne kreditne kartice pa imate?

ji privoščiš???????? le počakaj se, le počakaj. what goes around, comes around.

Prekliči kartico in to takoj! Ti spletni goljufi so tako nevarni, da ti lahko vse pobereje tudi čez čas.

Moj je v začetku aprila naročil mini kamero za kolo (preko ebaya za malo denarja). Vendar je po enem mesecu ni dobil (začetek maja). Pošiljatelj / trgovina mu je povedala, da zaradi vulkana ogromno pošiljk ni prišlo do kupcev. Zato so mu jo še enkrat poslali (ni rabil nič doplačati)- prišla je v 10 dneh.

Upam, da se bo tudi pri tebi vse srečno razpletlo.

prek neta če ni lih zaupanja vredna štacuna se bolj splača naročat s plačilom po povzetju, manj šans da ti keš pobirajo z računa in te s tem okradejo.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Firma Adriatikus ima en bančni račun zaprt, drugega pa blokiranega že od 29.6.2009.
Firma Trejk se je preimenovala v Marik in ima od 12. okt. zaprte vse račune pri vseh bankah. Če izplačujejo denar, potem je to črn denar, kar je kaznivo dejanje. Mislim, da jih je potrebno ovaditi policiji in delovnemu inšpektorju. Sprejemajo tudi anonimne prijave.

Pa ne moreš posploševat, da je internetna prodaja vsa taka…
Sama si kriva, da kupuješ pri nepreverjenih prodajalcih!

Si že slišala za mimovrste, enaa, neckerman… to so preverjeni prodajalci, kjer ne bo težav!

New Report

Close