Najdi forum

Zelo na grobo in na splošno:
Par se bo v kratkem poročil, vi pa veste, da eden izmed njiju vara, ker ste videli, kar ste že dlje sumili. Žal vam je za drugega, žal vam je pravzaprav, da veste, ker vas to obremenjuje. Kaj storite, poveste komu, molčite, namignete? Dokler nisem bila v situaciji, bi rekla, da je to njihova stvar, sedaj nisem več tako prepričana. Da je mera polna, se varanje dogaja v družini. Jaz nisem iz družine, sem prijateljica.

In kakšen razlog je, da to varanje tebe tako obremenjuje?

Zelo na grobo in na splošno: three wise monkeys.

nova
Uredništvo priporoča

to tebe ne sme popolnoma nič zanimat.

drugi del.
po moje lahko zakon kljub vsemu normalno funkcionira.


Bo funcioniral, dokler ne bo druga stran izvedela za varanje.

kje pa ti živiš, v pravljici ali filmu?

kdo se pa še danes loči zarad varanja. Malo katera.

Ma povej pa bo. Zakaj pa ne itak si ljudje vse v obraz vržemo čisto vse, da nekdo vara pa kaj smo pa tiho kot miške…povej!

Če bi se to dogajalo moji najboljši prijateljici bi ji verjetno povedala, drugače pa ne. Upam, da ni najboljša prijateljica, ker je to res neugodna zadeva.

Spet cel kup takih, ki so bolj svetniški od svetnikov. Kdor ima kakšne podobne izkušnje že ve, da je bolje pogledat stran in bit tiho.

Žalostno, če ste svojim prijateljem taki “prijatelji”, kot vas tukaj večina opisuje! Če bi se meni dogajalo, da bi me partner že pred poroko varal, moja prijateljica pa bi za to vedela in mi ne bi povedala, bi ji zamerila do te mere, da je kot prijateljice sploh ne bi več hotela v svojem življenju!

Malo premislite, kaj svetujete: nekdo v paru, ki je pred poroko, vara! To ni majhna stvar. Zaradi tega razpadajo zakoni!

Jaz bi prijateljici povedala, potem pa naj se odloči, kot se sama hoče. Tvegala bi tudi to, da mi ne bi verjela (vemo, da se dogaja), ampak jaz bi ji vseeno povedala in imela čisto vest. Varanje partnerja je ena najnizkotnejših in najbolj podlih dejanj, ki jo lahko narediš življenjskemu sopotniku.

Zdaj verjetno se nimata otrok, pomisli na to. Mogoce bo prijateljica jezna nate, če ji poveš zdaj in “uničiš srečo”, ampak v primerjavi s tem, da bo zapuščena na žena z dvema otrokoma, ti bi pa to lahko pravočasno preprečila … Av.

Ni ti lahko, res. Ampak lej … Moja sorodnica je preden sem se poročila dobro vedela za stvar, ki mi je kasneje (ko sem imela že otroka) uničila zakon, pa mi ni povedala. Včasih se mi zdi, da sem ji sposobna kaj naredit. Uničila mi je življenje, si mislim, kadar sem jezna.

pošlji ji anonimno pismo in jo na to opozori.Napiši točno kako je bilo, kje kdaj s kom in podrobnosti.Naj se sama odloči.To, da vsi varajo in da to ni nič takega, SPLOH NI RES !!

A veš, da se celo strinjam s tem predlogom. Mejl z x naslova … Ni ravno junaško dejanje, kompromis pa je. Njo obvaruješ nesreče, sebe pa krivde, vsaj take javne. Bolje to kot krivda, da si jo pustila, da ima najprej otroka in šele potem izve. Ker izvedela bo itak.

Pojdi in jo prebutaj. Babo nesramno.

Mene je res groza. Poroka bo namreč v soboto. Dogaja se že nekaj časa, vsem na očeh, pa nihče ne opazi. Res ne razumem, kako ste lahko nekateri tako ravnodušni, v stilu, kaj tebe to briga in obremenjuje. Še kako me, pa čeprav to niso moji najboljši prijatelji, so zelo v redu ljudje in se razumemo. Grešnika vesta, da vem. Sem skoraj 100% prepričana. Če ne ukrenem nič, bom morala živeti z zavestjo, da sem vedela in nisem opozorila oziroma kakorkoli namignila.
Hvala tistim, ki ste razumevajoči in me ne le obsojate, češ, da to mene nič ne briga.
Na koga bi se obrnili tisti, ki bi povedali? Na varajočega partnerja, na “vsiljivca”, na kakega sorodnika? Prevaranemu se ne upam povedati. Zame je to težka situacija, kakorkoli obrnem in strah me je dneva, ko bo stvar prišla na plano.

Jaz bi rekla, da ne povej…

razen če je to tvoja hči ali pa sestra..in sta si z osebo zelo blizu..

S svojimi besedami tik pred zdajci boš povzročila samo zmedo…partnerja naj
sama ugotovita, če je kaj narobe – to je stvar med njima!

Lp, S.

zase se brigaj,
pa bo vse v najboljšem redu.

Pa kaj vam je, ljudje?? Ste res tako žleht al tako neodgovorni??

Avtorica, ne morem si mislit, kako težko je to zate, ampak to je kot da bi gledala, kako se človek utaplja, pa mu ne bi dala roke. Punca si bo zajebala lajf, halo?! A je treba, da se v to rodi še otrok? Ne boš ti sokriva za njegovo trpljenje?

Ma jaz bi rekla tipu, da če ji ne bo sam povedal, bom jaz.

Če bi hotela, bi ta prijateljica že zdavnaj opazila. Ampak sta ji ta trenutek poroka in čimprejšnja oploditev najbrž prva prioriteta.

Ma ne poslušaj teh, ki pravijo, da bodi tiho. Ma nikakor, si znorela! Grešnika (zame je tu samo en grešnik, in sicer on – no, če je ona samska, če ni je tudi ona) za jajca, takoj. Ne pripovedovat njegovi bodoči. Jaz bi šla direktno do njega in mu rekla, da vem in da če s početjem takoj ne preneha, si lahko obeta kup neprijetnosti. Morda bi ju še prej ob priliki pofotkala, da bi imela kak dokaz in bi ga šele potem za jajca. Potem naj pa se sam rešuje iz dreka, kakor ve in zna. Če boš povedala bodoči, se lahko zgodi, da ti ne bo verjela (še najboljšim prijateljicam ne verjamejo, kaj šele znankam) in da boš na koncu ti usrana (ne vem, komot se zgodi, da te obtoži ljubosumja ali česa drugega). Vem, ker sem se enkrat tako opekla pri posredovanju med parom, kjer je tudi bila žrtev in izkoriščevalec (tepel jo je), pa je na koncu izpadlo, da sem jaz provokatorska; ona je potegnila z njim, če da ima prav in je izzivala, jaz sem se pa menda vtikala v to, kar me nič ne briga.

Jaz bi sicer od kogarkoli, znanca, prijatelja itd, zelo rada videla, da mi take stvari takoj povedo, ampak niso pa vsi taki, folk ima resnično čudaško zavite možganske krivulje in ne razmišljajo nujno vsi tako “straight to the point” – mnogi raje lažejo sami sebi in drugim in drugi se raje delajo, kot da niso nič opazili, ker se v tuje reči nočejo vtikat.

V glavnem, tipa maksimalno za jajca, njo pa pusti pri miru.

New Report

Close