Najdi forum

morje

Sem slišala da morje pomaga,pozdravi bronhitis.Ali je to res?In da je najboljše it na Lošinj?

Ampak velja samo za klimo 1 km okoli mesta Nerezine, ostali del otoka je pravi strup za bronhije…..

(sori, se nisem mogla zadržat za zlobni komentar………ja valda morski zrak pomaga pri bolezni dihal, kaj je pa specialnega pri Lošinju pa vpraši tistega ki ti je to natvezil)

Zato sem pa vprašala,ker mi ni jasno zakaj bi glih Lošinj pomagal.

Mah možno, da so tam ugodni zračni tokovi, tako kot so recimo na Rakitni. Pomaga pa morski zrak že sam po sebi, če se ne kopaš ravno v kakem tovornem pristanišču 🙂

Še bolj kot morski, pomaga gorski.

Moj znanec hodi veliko na Lošinj, med drugim naj bi nek zdravnik pozdravil svojega otroka na Lošinju…od tod, da je klima super za dihala…

Strup za bronhije????

Od kje pa tebi to?

Verjetno, če ne bi bilo zdravilnega učinka, ne bi tam postavili zdravilišča za alergijske bolezni in bolezni dihal. Poznam že veliko primerkov, ki so se tam pozdravili. Tudi počitnice tam so blagodejne za dihala, preverjeno!
Če imate težave z dihali, toplo priporočam!!!!

Moj znanec je rekel da je en zdravnik pozdravil svojega otroka IN svojo ženo na Lošinju, ampak sta se morala zadrževati samo in izključno v mestu Nerezine, no, mogoče še 1 km ven sta smela. Zanimivo namreč je, da ima ostali del otoka izredno suho čisto nemorsko klimo (mislim, da veter piha v drugo smer) in je zato to pravi strup za bronhije, res, prav obremenjuje jih…..

Ne vem od kod ta informacija. Vprašaj vse zdravnike na svetu in bodo trdili ravno obratno.

Ne vem od kod ta informacija. Vprašaj vse zdravnike na svetu in bodo trdili ravno obratno.[/quote]

Vse zravnike, razen enega :-))) Vsaj zagotovo lahko rečem razen enega – ta en mi je namreč niti ne 2 tedna nazaj (v zdravilišču na Debelem rtiču, kjer zdravijo otroke in mladostnike z boleznimi dihal) svetoval naj otroka (sum na astmo) peljemo na počitnice v hribe. Tako, da nekaj očitno bo na tem.

Moja otroka sta bila oba astmatika. Za njiju je bil oster gorski zrak strup, medtem ko je morski zrak zelo pomagal. Zaradi tega smo zamenjali vikend v hribih za vikend na morju. Čeprav ne meni, ne možu dopust na morju ne odgovarja kaj preveč, sva se leta in leta trudila, da sta bila otroka cele počitnice dol. In, je pomagalo. Prav tako je res, da ima Lošinj specifično klimo, ki blagodejno vpliva na bolezni dihal. Nekaj je faktorjev, ki vplivajo na enkratnost lošinjske klime. Otok je oddaljen 30 km od kopna, kar ublažuje vpliv močne burje in hladne evropske anticiklone. Otok je zelo ozek in dolg, maksimalne širine do 5 km, pa toplo morje ne dovoljuje močne ohladitve, ugoden pa je tudi vpliv morskega aerosola, katerega se občuti na celem otoku. Nahaja se med vplivi vzhodnoevropske anticiklone in sredozemskih ciklon pa je vpliv teh motenj na področju Lošinja vedno oslabljen.

Ni za vsakega astmatika vse dobro. Enim odgovarja morski zrak, drugim v hribih.
Od moje kolegice punčka je lahko šla v hribe, a samo do določene višine. Naprej ne, ker jo je začelo dušiti, oz, je lahko zdržala največ eno uro. Ji ja pa zelo odgovarjal morski zrak, klima….
Glede Lošinja res prvič slišim, da je zdravo samo v določenem delu. Moj stric (že pokojni) je hodil zaradi astme na Mali Lošinj.

A je kej razlike med Malim in Velikim Lošinjem?

(slovenština mi dobro gre)

Kako misliš a je kaj razlike; kakšne?

Baje je najboljša in idealna klima v okolici Altanora, nekaj takšnega ne spomnim se pravega imena. Prava kombinacija vlage, borovcev, vetra in mešanja klim. Pogoj je da so borovci.

Se podpišem pod zadnji odgovor,tudi mi imamo astmatika in mi je že veliko zdravnikov reklo da ni nujno da je to Lošinj ,važno je da so borovci.Našemu morska klima zelo pomaga,to je pač odvisno od vsakega posameznika.Če ti mogoče ne diši Lošinj ali pa ti je predrag (lošinj ima namreč kar drage kapacitete) ti svetujem Crikvenico,tam je tudi zdravilišče za astmatike, in tudi Crikvenica velja za največje naravno klimatsko zdravilišče v Kvarnerju….le da ni tako opevano kot Lošinj.

Na Lošinju je res izjemna klima čez celo leto. Številni, ki imajo težave z astmo, se redno vračajo na Lošinj.

Priporočam apartma s pogledom na morje, v mirnem in zelenem okolju borovcev. Na Lošinju je težko dobiti dober apartma tik ob morju.

Oglejte si APARTMA PUNTA **** v turisticnem kompleksu Punta, otok Lošinj, v neposredni bližini mesta Veli Lošinj.

http://losinj-apartment.weebly.com/

Apartma je primeren za 4 osebe, prostoren, opremljen in urejen po visokem standardu s 4**** (dvigalo, free wless, klima, sat tv, …).

Za vec informacij me prosim kontaktirajte na email:
[email protected]

a zdaj bojo pa akviziterji vlačili gor stare teme, da bodo lahko svoje stvari prodajali?
tale apartmaje, uni detektiva, spet una tretja bi tupperware prodajala…

zeh!!

To je boniteta tega, da skačejo teme na vrh. Brez veze tak forum. Ne moreš biti niti približno na tekočem. Ja, zeh 😉

To je boniteta tega, da skačejo teme na vrh. Brez veze tak forum. Ne moreš biti niti približno na tekočem. Ja, zeh 😉

New Report

Close