Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek povišan holesterol pri otroku

povišan holesterol pri otroku

Moj 5 letnik ima povišan holesterol. No sicer ni povišan ampak na zgornji meji. Zdi se mi da naša prehrana je zdrava in polnovredna. Ne bom pa rekla, da mu na veliko omejujem razne prčkarije kot so kake sladkarije in razni smokiji ipd…poje vendar se s tem ne baše, no v mojih očeh še v mejah normale. Očitno je pa res, da so te stvari kar hinavske.

od danes naprej bom pa res gledala kaj damo v usta in se bolj trudila

Pomagajte mi…

kaj naj upoštevam? a obstajajo kaki dodatki k prehrani?

sej smo že pred časom zamenjali kake čokolade s korenčki in podobno…samo očitno bo potrebno še bolj drastično spremeniti prehrano

hvala vam za nasvete

zvoniti je prepozno…

Njprej spremeni prehrano pri sebi in nato pri otroku.

Mi doma nimamo nobenih keksov, smokov, čipsov, palčk, gazirane pijače, sladkih sokov…. vse kar dobimo takega za darila…gre v koš še isti dan.

Ker je otroku bila potrjena alergija že pri 6 mesecih (na več stvari) smo že v ‘pleničkah’ doma do korenin spremenili prehrano.

Bodi veela, da je še tako hitro in boš nadalje lahko skrbela za zdravje svojega otroka.

Za crknit – ne morem verjeti, da tako prostodušno priznaš, da hrano mečeš v smeti.
Jasno, ne gre za zdravo hrano, vendarle bi bil prigrizkov (keksov, palčl, sokov) verjetno kdo zelo vesel.

Tudi mojemu sinu so pri tej starosti odkrili povišan holesterol. Midva sva se s tem precej obremenjevala, ga silila z zelenjavo in mu mazala becel margarino. Peljala sva ga celo na pediatrično kliniko na nadaljne preiskave.
Potem sva pa izvedela, da je merjenje holesterola pri tako majhnih otrocih čista neumnost, oziroma ni opravljenih verodostojnih raziskav, da bi otroci s povišanim holesterolom, imeli povišanega tudi v starejših letih.
Sedaj je star deset let in povišanega holesterola po pregledih ne omenjajo več.

Omega 3 (iz rib), tako si je moja mama kar fajn zbila holesterol. Pa jabolčni kis je menda tudi ok.
Drugače pa ja, dieta nasploh.Zdrava prehrana. Sploh včasih ne pomislimo, da se že v belih testeninah, grisu in kruhu nahaja en sam sladkor (oziroma potem nastaja v telesu).. Ki je, če sem prav seznanjena prav toliko odgovoren za holesterol kot maščobe. Če se ne motim..

Na povišan holesterol vplivajo:
50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} genetika
30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} stres
15-20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nezdrava prehrana, bogata z maščobami živalskega izvora

Srečno!

Po moje 5.letnik nima holesterola od hrane, ampak od stresa. Pa ne rečt, da 5.letniki niso pod stresom.

Jasno, ne gre za zdravo hrano, vendarle bi bil prigrizkov (keksov, palčl, sokov) verjetno kdo zelo vesel.[/quote]

A ti bi bila vesela nezdrave hrane?
Daj mi naslov, ti bomo jo pošiljali.

A ti bi bila vesela nezdrave hrane?
Daj mi naslov, ti bomo jo pošiljali.[/quote]

Jaz hujšam, tako da hvala za ponudbo.
Ma kaj ste sami na vsem svetu, nimate sorodnikov, prijateljev, znancev, sosedov (brez alergij), ki bi občasno z veseljem pozobali kaj nezdravega?

Posvetuj se s pediatrom, “po toči” si že slišala za prirojeno visoko vrednost holesterola, skoraj neodvisno od prehrane. Verjetno ne. Nam je bila tudi potrjena alergija na mleko pri 9-tih mesecih, in smo po 2 letih sojinega mleka ugotovili, da je bila alergija v bistvu le odziv na nedelovanje drugega organa v telesu. Žal pa naši vrli zdravniki tega ne uspejo povezat, alergolog zdravi le alergije, gastrolog le…. Sedaj pije mleko normalno, smo mu pa v dveh letih tako oslabili presnovo mleka, da smo jo le stežka dobili nazaj.

Zakaj nisi vprašala zdravnice zakaj je po njenem mnenju povišan holesterol. Pri moji prijateljici imata oba otroka presnovno motnjo – povišan holesterol.
Višina holesterola se ni spreminjala s spremmbo prehrane, več/manj gibanja.
Imela sta ga tudi prijateljica in njen brat, ko sta bila oroka. Zdaj je njun holesterol na običajni ravni.

Po toči ti povem kako ponavadi jedo najstniki, ki so jim v otroštvu prepovedali prav vse, kar se je zdelo njihovim staršem nezdravo. Ponavadi si kupujejo naskrivaj sladkarije po avtomatih.

http://vestnik.szd.si/st3-1/st3-1-07-10.htm
Le kdo je to rekel? Verjetno nekdo, ki se na vse razume.

če si prebrala moj post, si verjetno zasledila, da imamo alergije…. na več stvari…

Želim tudi vam da oste imeli alergije recimo na arašide…. pa veliko sreče

Moja hči je tudi kot otrok imela povišan holesterol oz. na zgornji meji. Zdravnica je rekla, da ga ima ogromno otrok, samo da jim ga ponavadi ne merijo. Ko sva potem hodili na preiskave, je bil včasih na meji, včasih popolnoma normalen, včasih pa celo pod normalo. Nikoli nismo ugotovili od česa ji tako niha. Ravno s svinjsko mastjo ga ni treba futrat, drugače ima pa lahko popolnoma normalno prehrano, razen seveda, če se ne poslabša.

Mi smo imeli enako diagnozo pri 5-letniku, vendar lahko trdim, da je bila diagnoza zgolj zaradi stresa, ki smo ga doživljali tisti čas.

Lani je imel sine pri 5 letih holesterol na meji.Seveda šok,kako to,debel ni,jemo raznovrstno hrano vključno z zelenjavo in sadjem…
Dobili smo dietni list,pa smo že itak jedli 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} napisanega….V bistvu ni bilo nič storjenega…
Po 6 m na kontroli holesterol v mejah normale,tudi eno leto kasneje ni več povišan.Vzrok sem odkrila sama,v zadnjih 14 dneh pred sistematskim pregledom sem namreč kupila v rinfuzi maslene kekse s čokolado in jih spravila v škatlo…Hodil jih je pridno prigrizovat!
Želim vam čimmanj stresno poletje in čimprejšnje normalne vrednosti!

Kako, da ne od hrane ?
Poglej malo okoli sebe.

Včasih smo bili kot otroci podhranjeni in suhi, mladostniki vsi suhi in vitki, a zdravi,
(v celem razredu v srednji šoli je bilo od 36 sošolcev le IZJEMOMA od 1 do 2 debela sošolca ali sošolki).

Danes poglej te debele srednješolke. Suha in zdrava srednješolka je prej izjema.

Res mi je neprijetno vedno omenjati, kako je bilo VČASIH, ampak vsepovsod smo šli srednješolci peš. Pa tudi v osnovni šoli sem hodila peš. Pa vsak popoldan smo zabijali na travniku s sosedi do teme. Nihče ni želel posedati doma.

Danes pa kliče 8-letni otrok mamo v službo, če lahko doma igra igrice na računalnik, ko pride iz šole.

New Report

Close