Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Prevelika oblačila po hujšanju, kriza

Prevelika oblačila po hujšanju, kriza

Se še kdo spopada s tem, da si mora menjat vsa oblačila. Včasih, ko sem imel neko stalno težo sem si na vsake toliko časa kupil, kakšen pulover, hlače, obutev, 2 dni nazaj sem si kupil XL kratke hlače pa ugotovim doma pri nošenju, da so mi prevelike.
IZ XXXXL sem prišel na L-XL. Včasih pa sem prečesal celo Ljubljano, da sem dobil, kakšne ugodne cuje XXXXL
REZULTAT je, da si moram menjat celotno garderobo, problem so tudi finance, saj potrebujem vse NOVO. Tud obutev je prevelika.
V zadnjih 6 mesecih izgubil skoraj 30kg in še bom izgubil na teži.

Kakšne nasvet, kje vse naj pogledam za ugodne cunje?
Sport 2000 je bolj tako tako, bolj malo mi je všeč tam notri.

Če imaš namen še izgubljat težo potem zavi v kakšno poceni trgovino s poceni cunjami npr. Kik, C&A,…. Za ostale tgovina pa počakaj na razprodaje ki se začno prvi tedn v jjuliju,…

Kaj bi dala da bi bila na tvojem mestu z 30 izgubljenimi kilogrami :-p….

Jaz sem na istem – od lanskega poletja (natančneje v 10 mesecih) sem izgubila 38 kg – torej bo poletna garderoba tudi vsa nova 😉 Na srečo je bilo zdaj dokaj hladno vreme in sem lahko bolj ponosila tisto, kar sem si nabavila spomladi (že 2 številki manjše)…

Ne kupujem pa dosti, ker se moje hujšanje tudi še ni zaključilo… Hlače, ki jih npr. kupim, so mi prav cca 1 mesec, potem pa že začnejo malce opletati 🙂 Nosim pa jih nato še kak mesec, potem pa res več ne gre.

Mi je pa v veselje, da zdaj lahko kupujem v “normalnih” trgovinah, prej sem bolj ali manj nakupovala preko Neckermanna, kjer imajo tudi večje številke. Kupovanje oblačil sem prej sovražila – saj ni čudno, ker nisem nič pametnega dobila, pa še podoba v ogledalu (pri 127 kg) ni bila lepa. Zdaj pa mi je že fajn ;))

Mene pa zanima bolj to, kako ste uspele toliko shujšat. Tudi sama moram shujšat, a ne gre… alli pa…. nisem dovolj vztrajna. zaupajte nam kako ste izgubile teh famoznih 35 kg
🙂

Jaz sem napisala že kar v nekaj temah 😉

Skratka, nobene drastične dijete, le zdrava prehrana in opustitev prejšnjih slabih navad (slaščic ipd.), 5 obrokov dnevno, gibanje vsak dan.

Vsak mesec kupiš nekaj dobrih cunj. Slabih pa tudi ne rabiš 🙂
V Hervisu imajo kr zanimivo ponudbo.

Lp

vsak mesec si naj kupim nekaj dobrih cunj????
eni pa ne vejo kaj je recesija,…………………..

jaz imam ene hlače za poleti in ene za pozimi, že 2 leti, mikice imam stare 10,15 let,…jaz si ne morem niti ene dobre cunje/mesec privoščit,….

Saj boš zdaj na hrani prišparala 😉
(ker ne bo več čokolad in sladkarij…)

jaz bom jih verjetno zbrala tiste ta dobre in jih prodala, ostale pa podarila. mogoče še zberem dovolj denarja za novo garderobo, hihi
čeprav dvomim da bo ostalo kaj denarja glede na to kako so učbeniki za šolo dragi, ampak pustimo to je druga zgodba 🙂

Vsak mesec kupiš nekaj dobrih cunj. Slabih pa tudi ne rabiš 🙂
V Hervisu imajo kr zanimivo ponudbo.

Lp[/quote]

Imam denar, ampak ne bom kr tako zapravljal. Hervis ma drage zadeve, tako da morda Julija, ko bodo razprodaje.
Jaz ne vem kako globoko bom padel s to zdravo prehrano, bo treba mal več jest pa ostat na 83kg….zna pa se zgodit, da bom prišel tud na 70kg, to pa je -42kg

Tiguan, vsi smo na istem hehehe. Jaz sem si vmes kupovala cenejša oblačila, sedaj pa nimam več namena manjšat cifre, mogoče me bo še manj okoli riti, ker mi nekaj obljubljajo, da bi lahko v kratkem šla na plastično operacijo kože. Tako da hlač zaenkrat ne kupujem, da vidim najprej, kaj porečejo na posvetu za operacijo. Ja, drek je to, ko so ti še čevlji preveliki. Jaz zapravim ok. 200e na mesec za cunje. Pa saj bo mimo. Ampak finta je tudi v tem, da sedaj ko sem suha in mi je vse prav, bi tudi vse imela:)))))

Pri meni je tako, da po petih letih lahko ponovno oblečem zadeve, ki so mi bile prav takrat (nekaj pa jih še čaka, manjka še kak centimeter ali dva). Pri večini zadev še gre, problem pa so hlače od takrat. Sicer prav kot ulite, ampak s tistim visokim pasom (ko smo se vmes navadili na nižjega) in mi je včasih prav nerodno. Ampak pač nosim te cunje, se veselim, ko mi je katera stara spet prav (to je fina motivacija), ker financ za nakup novih pač ni.

Za koliko pa vam je uspelo zmanjšati konfekcijske številke?
Se mi zdi je to bolj pomembno kot pa samo izguba kilogramov 🙂
Lahko pa primerjate izgubljene kilograme z zmanjšanjem konfekcije, da vidimo koliko zanimivih odgovorov bomo dobili =)

Meni se zdi, da je za cca vsakih 10-15 kg konfekcijska števika manj:

– pri 127 sem nosila 52 (nekateri kroji so mi bili že tesni)
– pri 115 sem nosila 50
– pri 100 sem nosila 48
– pri 88 mi je prav že 46, čeprav nosim tudi še 48 (mi pa že pošteno opleta)

kaj pa če stopite z vašimi oblačili do šivilje in se zmenite za ožanje? za 1 do 2 številki naj bi šlo brez večjih težav – bo najbrž ceneje kot vse na novo kupovat .

Jaz sem pri 146kg nosila majčke in puloverje od Neckermanna št. 6 oz. 56/58, sedaj pri 96kg pa si kupujem 4 oz. 48/50; prej sem si dala vse hlače delat po meri, sedaj lahko oblečem hlače št. 50 ali 48.

ko je že ravno tema o oblačilih…. :-))

kakšna velikost naj bi bila primerna za mojo starost (16 let)

da odgovorim na oba vprašanja.. jaz nosim 32/34, včasih 36 (Mango, Zara, kavbojke) pri 17-tih letih
ko sem imela 15 kg več sem nosila 40/42

hvala…

New Report

Close