Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija fibromialgija in nosečnost

fibromialgija in nosečnost

Pozdravljeni,

tudi sama imam potrjeno fibromialgijo. Zanima me, je katera med vami, ki je bila v času te bolezni noseča? Kako je bolezen vplivala na nosečnost in ali so se znaki bolezni v tem času povečali, zmanjšali?

Če ima katera kakršnekoli izkušnje z nosečnostjo v tem času, prosim za nekaj besed. Sama bi rada imela še enega otroka, pa ne vem, kakšne posledice bi lahko bile.

Hvala in lep pozdrav
Branka

Pozdravljena,

ja, jaz imam FM že 10 let. Rodila sem 2002 in 2008 (35 in 40 let). Obe nosečnosti sta bili rizični, rodila v 34.tednu, oba zahirana, oba s CR. Ampak, prepričana sem, da ne zaradi FM. V prvi nosečnosti sem bila bolj zmahana, v drugi pa OK, prakticirala sem pilates na Wolfovi in še nikdar v zadnjih 10 letih nisem imela tako malo bolečin, kot da bi FM odšla. Je pa sedaj, dva leti kasneje hudo, ker sem zadnjih pet let živela v hudem stresu in mislim, da ven udarja vse, kart se je nabralo. Stranski učinek, pogosta vnetja mehurja, konstipacija, mravljinci…. No, čakam na zdravilišče, ker so mi na prvi stopnji že drugič zavrnili, sedaj pa čakam 2.stopnjo. Ja, pogumno, zame je bila kombinacija pozitivna.

Imam potrjeno fibromialgijo 15 let. 2 x noseča. Znaki so med nsoečnostmi in eno leto po porodu popolnoma izginili potem so se ponovno vrnili.

Nosečnosti bp.

New Report

Close