Najdi forum

ne razumem.
kolikor poznam slovence, bi se jih večina do onemoglosti zažrla za vsako ped zemlje, pa ne samo za lastništvo, tudi za banalnejše reči, npr. kje bo stal drog za elektriko, ograjo itak postavimo na zunanjo stran meje ali čez, da ne govorim o vejah dreves, ki rasejo preko meja….
glede lastnine itak vsekani do amena, narod z enim najvišjih {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} lastniških bivališč na svetu, z avti, ki si jih veliko ne more privoščit, tako obsedeni z lastništvom, da si lastimo celo lastne otroke v nedogled.
AMPAK, za državno mejo vam pa ni mar. mirne duše boste eni za AS, čeprav bomo s tem izgubili mejo z mednarodnimi vodami, pomorsko suverenost, delovna mesta na obali ….za vedno.
v nedeljo bi morali biti enotni kot takrat, ko smo na referendumu odločali o samostojni državi in glasovat PROTI sporazumu.

dosadni, tisti, ki ste proti, s to svojo propagando! Vsak drugi post že cel teden, pejte rajši na politični čvek.

Pa daj ne bluzi. KJE v AS je razlog za to, kar zgoraj pišeš? In kaj ti daje prepričanje, da so te stvari danes urejene?
Zaplankanost slovenska….

Kakšne eni klamfate, ne morem verjet.

Kaj si ti vedeževalka ali kaj, da veš to kar ne ve danes nihče? Zahvali se Janezku, da bomo v nedeljo Pepce in Lojzeti odločali o stvareh, o katerih bi morali odločati strokovnjaki.

pa ne moreš izgubiti dostopa do mednarodnih vod, še Avstrija ga ima, pa sploh nima morja


jaz sem bil proti samostojnosti…Yuga forever)))

jaz bom obkrožila ZA

Mili bože, pa ne že spet, no. Če se komu ljubi, naj naredi statistiko :)))))))))) Se mi zdi, da je to tema, ki se v neskončnost ponavja. Zeeeeeeeeeeeeeeeh

vem kaj želiš povedati in te razumem, samo škoda tvoje energije da jim tukaj razlagaš. Pojdi pogledat od včeraj k sem jaz isto napisala: ne morem verjet da ste eni za, pa boš videla kakšen množični odziv je bil.
Katastrofa, pol so me pa obdolžvali kakšna slovenka sem ker nisem pravilno pisala vejic in velikih začetnic.Kr neki, ker vedo da imamo mi prav se potem v to spotikajo.

vem kaj želiš povedati in te razumem, samo škoda tvoje energije da jim tukaj razlagaš. Pojdi pogledat od včeraj k sem jaz isto napisala: ne morem verjet da ste eni za, pa boš videla kakšen množični odziv je bil.
Katastrofa, pol so me pa obdolžvali kakšna slovenka sem ker nisem pravilno pisala vejic in velikih začetnic.Kr neki, ker vedo da imamo mi prav se potem v to spotikajo.[/quote]

Verjetno si tudi doma z vsemi sosedi skregana, ker ne znaš storiti koraka naprej?

No, če podprete tale AS, bo to groooomozanski korak nazaj.

Zakaj? A zato, ker bo zadeva rešena ali vsaj na poti k rešitvi? Ali pač zato, ker pred poletjem ne bo več tem za incidente in polnjenje rumenih strani? Ali mogoče zato, ker bo kmet v Pomurju za spremembo točno vedel, kje ga lahko kdo zajebava zaradi prepustnice?
Kaj točno bo ta korak nazaj, prosim opiši. Kaj točno je definirano in zapisano ter sprejeto z obeh strani, kar bo Slovenija izgubila z AS ? Prosim definiraj, če ne raje nehaj nabijat populizme.

Stik, kot ga predvideva AS, bi bil le prehod – “služnost” preko hrvaškega morja.

AS je v bistvu nesporazum, saj ga oba glavna pogajalca že od dneva podpisa razlagata diametralno nasprotno.

Ker bi Hrvaška, ki ji ne primanjkuje morja ne obale, sicer Slovenijo odrinila od upravljanja z Jadranom in Sredozemljem. Ogrožena bi bila sedanja možnost Slovenije, da ščiti svoje interese pri vseh sporih na Jadranu, tudi o žaveljskih plinskih terminalih, ribolovnih conah, plovbi in varstvu narave.

Krivična rešitev mejnega vprašanja lahko sosedske odnose dolgoročno pokvari. Nerešeno mejno vprašanje pa do zdaj ni bilo ovira za dobre politične in poslovne odnose ter turizem.

Ne gre za podporo tej ali oni politični stranki, temveč za odločitev o usodi naše države – če bo sporazum potrjen, poti nazaj ne bo.

Smo suverena država, člani EU. Če kdaj v zgodovini, imamo zdaj možnost, da uveljavimo pravično rešitev mejnega vprašanja.

Z zavrnitvijo AS ne bo Slovenija zgubila ničesar, bo pa ohranila teritorialno povezavo z odprtim morjem, ki jo na podlagi Temneljne ustavne listine neizpodbitno ima.

AS praktično ne daje možnosti, da bi slovensko morje še naprej mejilo na odprto morje.

Ker nočemo ogroziti Luke Koper in z njo povezanega slovenskega gospodarstva, delovnih mest in blaginje. Brez LASTNE poti do odprtega morja bi Koper in Slovenija težko tekmovala s hrvaškimi in italijanskimi pristanišči.

Čeprav bi članke lahko poiskal za branje sam, če bi hotel, bom vseeno posredovala.
Je pa zanimivo, kako zagovorniki AS na veliko zmerjate, se posmehujete in obtožujete, zahtevate obrazložitve, čeprav je veliko napisanih, pa jih nočete brati. Ob tem pa od vladne strani še nisem zasledila argumentov in konkretnih razlag o tem, kaj nam bo prinesel AS, tamveč zgolj populistične stavke v prid AS in obljube o obljubah, kako bo vse dobro.
Kako se take stvari končajo, pa vemo.
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rtvchat&op=chat&func=read&c_id=1192
http://www.sds.si/news/6651
http://www.drugisvet.com/novice/razumni_dvom.html
http://www.sds.si/news/6613
http://www.sds.si/news/6498
http://www.sds.si/news/6646
http://www.sds.si/news/6617

Zakaj? A zato, ker bo zadeva rešena ali vsaj na poti k rešitvi? Ali pač zato, ker pred poletjem ne bo več tem za incidente in polnjenje rumenih strani? Ali mogoče zato, ker bo kmet v Pomurju za spremembo točno vedel, kje ga lahko kdo zajebava zaradi prepustnice?
Kaj točno bo ta korak nazaj, prosim opiši. Kaj točno je definirano in zapisano ter sprejeto z obeh strani, kar bo Slovenija izgubila z AS ? Prosim definiraj, če ne raje nehaj nabijat populizme.[/quote]

Saj ne zna noben povedat, kaj slabega prinaša AS. Vsi sam tulijo, kako nam bodo Hrvati pobrali vse do Triglava in podobne floskule.
Jaz komaj čakam volilnega molka v soboto in močno upam, da nas bo več ZA, da se pol neha to prepucavanje okol hrvaške meje enkrat za zmeraj.

Niti slučajno, samo enkrat v življenju-35 let sem bila skregana z eno osebo pa še to v najstniških letih zaradi fanta. Sedaj sva dobri prijateljici. Ne želim se kregat in tko kot sem rekla ne moti me nihče, samo nisem pa za to, da bo naša mala slovenija še manjša. In to po krivici oz. zato, ker si želijo nekateri lepe odnose. Pa tudi ajde sem za, če bi res bili lepi odnosi po tem, ker pa vemo da ne bodo in da bodo želeli več in več, kdaj se bo potem ustavilo? Takrat ko bomo postali vsi en narod, ko nas bodo požrli. Po toči pa bo prepozno zvoniti.

vem kaj želiš povedati in te razumem, samo škoda tvoje energije da jim tukaj razlagaš. Pojdi pogledat od včeraj k sem jaz isto napisala: ne morem verjet da ste eni za, pa boš videla kakšen množični odziv je bil.
Katastrofa, pol so me pa obdolžvali kakšna slovenka sem ker nisem pravilno pisala vejic in velikih začetnic.Kr neki, ker vedo da imamo mi prav se potem v to spotikajo.[/quote]

Verjetno si tudi doma z vsemi sosedi skregana, ker ne znaš storiti koraka naprej?[/quote]

No, jaz sem hotela sem nalepiti nekaj linkov z obrazložitvami proti AS, pa ni posta nikjer.
Cenzura na monu dela samo v eni smeri, čeprav so sicer dovoljeni posti vsehmogočih res nesramnih vsebin.
Primož poglej se v ogledalo.

Sorry, samo tudi čisto navadni posti pogosto ne gredo skozi. A res misliš, da ima Primož čas tle gor skoz viset?

ne morem verjeti s čim se že 14 dni ukvarjate.eni in isti posti od enih in istih ljudi-drugi niki.
Večinoma pišejo tisti ki so proti in hočejo na vsak način da obvelja njihova beseda.Tisti ki so proti obtožujejo tiste ki so za da so izdajalci ,malo še majka pa bodo še fašisti.Ps.Janez janša je ža od začetka notri tako da prosim brez izgovorov.On je uničil demosovo stranko pučnika in potem JJ prevzel vodstvo stranke.saj enako velja za kučana ropa drnovška in janše.Vsi bi LAHKO REŠILI MEJO S HRVATI ČE BI HOTELI PA NISO IMELI INTERESA.
V isti sapi pa nas je že JJ prodal v času njegove vladavine.Najprej je dovolil da hrvatje za v času poletja postavijo mejni prehod na naši zemlji in bi ga kasneje morali odstraniti pa iz strani JJ komande ni bilo.Le zakaj.in ta meja je kasneje za hrvate postala uradna meja z hrvaško.Drugič nas je prodal ko se je dogovarjal s senaderjem da se bo meja reševala s pomočjo haga.Kasneje ampak žalostno da JJ tega ne prizna in išče izgovore.
In sedaj je on in njegova stranka največji nasprotnik tega AS kljub temu da se je s tem strinjal.Pa on spet o tem ne ve nič.
jelinčič take klobasa da boli glava.tudi on se obrača tja kjer ima koriti samo on,tako kot JJ kot jelinčiču se jebe za slovenijo.oba bi rada prišla na vlado.mogoče jelinčič mal manj ampak JJ pa bo ves svoj trud usmeril na to.
pripravljen je celo tako daleč da ljudi hujska na ulice in hoče imeti svojo državo.
če ga bodo ljudje poslušali bo tekla kri.srčno upam da tako daleč pa res ne pride.

Lapsus: Če NE podprete AS-a, bo to grooomozanski korak nazaj.

Si morda kdaj pogledala zemljevid Piranskega zaliva? Tam nekje na sredini je meja med Slovenijo in Hrvasko. Lahko, da je malo levo ali desno, vendar je tam. Ze nekaj desetletij. In ce ni ves zaliv nas, kar ni, mi nimamo teritorialnega stika z mednarodnim morjem. Mi torej zelimo dobiti nekaj, kar ni nase. Nic hudega, samo vsaj obicaj je potem, da za kaj takega lepo prosi ali pa s cim placa. Ne pa cvili, da je pac tvoje.

Arbitražni tribunal bo imel nalogo, da določi stik (junction) oziroma dotikališče Slovenije z odprtim morjem in režim za uporabo ustreznih morskih pasov (druga alinea prvega odstavka 3. člena Arbitražnega sporazuma). Stik z odprtim morjem ne gre enačiti stik z neposrednim dostopom do odprtega morja. Konvencija Združenih narodov o pomorskem mednarodnem pravu ne vsebuje pojma »junction« oziroma »dotikališče, združitev in stik«, pri čemer pa Konvencija vsebuje pojem dostopa (access). Z drugimi besedami, mednarodno javno pravo ne dopušča, da bi stik (junction) lahko pomenil tudi dostop (access) ali pa celo prehod in izhod.

več na:
http://www.ius-software.si/DnevneVsebine/Kolumna.aspx?id=55728

http://www.casnik.si/index.php/2010/06/02/vpliv-moje-babice-na-referendumski-izid/

Že zato bom ZA, ker se boste vsi tile agitatorji, ki že nekaj časa vsakodnevno težite tukaj gor na forumu, v nedeljo zvečer po tleh metali, jokali, živcirali in boste nasploh slabe volje. Že zato bom ZA, ker vas imam pol kufer!!!

Vidiš, to je pa tipični razlog zaradi katerega ti ne bi smela na referendum…ker ne zmoreš ločiti jabolk od hrušk.

New Report

Close