Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Film o Martinu Strelu

Film o Martinu Strelu

Proti mojemu pričakovanju je bil to lep film. Lepo in realno je prikazal Slovenijo in Martina – preprostega Dolenjca, ki je trpel pod očetom in komunizmom. Takega Martina za predsednika. V nedeljo bi moral Martin plavati iz Pirana na jug. Do koder bi priplaval v 24 urah, bi bila slovenska meja s paraziti.

Hmmm, nehala sem gledati hitro po ševilnih namigovanjih, da večina slovencev pije in vozi. S tem se ne morem identificirati in se ne strinjam s takim prikazovanjem svojega naroda. Večina pomeni več kot 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}…

Film je bil dober, ampak ti si pa ena revca…

nova
Uredništvo priporoča

Mene je motilo, ko je na začetku rekel, da Slovenci vozimo pijani….ni se lih za hvalit no 😉
Ampak, da je bil tako nor na koncu mi je pa kar šokiralo… no ja sicer sem imela pa podobno stanje sama pri maratonu, ko sem začela proti koncu v glavi kar nekaj filozofirat… ful se mi je dogajalo.

Tista je bila res močna: vozi vinjen pri 160km/h. Krasno, sem kar nehala gledati.

Sam sicer ne pijem velikokrat. Če pa, me ne moti, ko sedem k volanu, Opazil sem celo, da sem takrat trikrat bolj pozoren na vse…..

Res pa je, da različno prenašamo alkohol. Martin Strel ima težo in jaz tudi okoli 120 kg tako, da se pivo čisto drugače pozna kot pri 48 kg mladenki.

Tudi sicer ženske ne prenašajo alkohola, odtod pesem: Moja baba je pijana, jo peljem domov,…

Le zakaj bi skrival, da smo narod alkoholikov in hkrati dobro vozimo? Alkohol je dober antidepresiv in se lepše sliši, kot če bi o nas pisali, da smo narod depresivnih, kar je tudi resnica.

Dobra reklama za Slovenijo! Hik!

Film sem si nameravala ogledati, pa sem sedela na seji Starševskega sveta 🙁
Ponovitve pa, kakor kaže po sporedu, ne bo?

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Jaz sem film gledala kot eno komedijo in se smejala. Kake neumnosti so bile notri. Kako v sloveniji snema fime, pa jumbo plakati so preplavili Slovenijo, pa reklama za pivo, pa prost vstop v jamo – edini on – dovoljenje od države, pa Atlantis največji v Evropi, pa horseburgerje jemo Slovenci pa še in še neumnosti.
V plus samo to, da je predstavil Slovenijo.

Gledala sem z “rezervo”. Veliko napihovanja stvari, taka kot je sploh značilnost za ameriške dokumentarne filme.

Gledala sem z “rezervo”. Veliko napihovanja stvari, tako kot je sploh značilnost ameriških dokumentarnih filmov.

kva se pa sedaj greste čisto realno je rekel in prav ima slovenci ga radi žongajo in sedejo za volan.Saj je vsak dan novica pijani kolesar, pijani motorist, veliko pijanih za volanom.Zadnjič je bilo po tv naši, da vsak teden najdejo poleg alkohola v krvi tudi substance za kokain. Nekaj let nazaj nekaj letno glede koke, sedaj vsak teden. Ja resnica boli. In ja Slovenija je dežela alkoholov in koke če ne to pa basanje z pomirjevali, ki jih golta že vsak ta drug.

Zanimivo, ne- za mnoge ljudi ob svoji poti in Američane je car, za mnoge noname komentatorje ali osebke v Sloveniji pa nula. To je res zanimivo.Taki, ki v življenju niso dosegli prav ničesar, razen reprodukcije, pa nič drugega, se najbolj spotikajo ob ljudi, ki v Sloveniji malo štrlijo iz povprečja.
Sicer pa presenetljivo dober film!!
PS.Razumem Strela zakaj se noče vrniti v Slovenijo. Zakaj bi se, v to slovensko močvaro, brozgo, Blatni dol??

Tudi mene je tole spravljalo v smeh, čisto napihovanje, filmi, reklame, predavanja, pa še in še..cccc, če bi bilo res tako veliko tega, bi jaz vsaj za kaj vedela, tako sem pa samo gledala in kdor ga pač ne pozna si misli….u ta je pa res dasa…pomemben znani Slovenec

A dej, lepo te prosim – imam uspešno kariero in sem tudi znana in potrjena v resnih profesionalnih ustvarjalnih vodah in se mi tale naduvani strelčič zdi en totalen idiot.

Ljudje, ki imamo uspešen life in smo zadovoljni sami s sabo ne potrebujemo nekih osebkov, da jih bomo postavljali na piedestal in jih kovali v zvezde ter jih imenovali “carje”, zato da preko njih izživimo svoje ambicije.

Slovenci smo itak tako zadrti, da malokdo. Vsak, ki nekaj doseže tako ali drugače ga je treba skritizirati. Kritziranje pa pomeni nič drugega kot pa sovraštvo in zavist.

bavarska mogoče si potrjena v svojih vodah…samo imaš pa majhno srce.

ne glede na vse…film je film in marsikdo bi ga drugače naredil….glede na videno, kaj je tip preplaval in v kakih okoliščinah, se mi pa zdi zelo neprimerno, da nekateri njegov podvig spravljajo v nič, češ, da bi še hlog prej prišel do morja, če bi ga vrgli zraven strela v vodo itd..
treba je priznati, da je bil to ekstremni podvig, in da je to dejansko tudi ira z življenjem, vanj je vloženo ogromno truda in napora, vztrajnosti, tudi norosti…

pohvale strelu…..zanj je slovenija res premajhna, me pa tudi mene moti njegova amerikanizacija.

film je bil dober
tudi zato, ker strel v njem pove vsega skupaj pet stavkov :))) pri njegovem sinu pa mi ni jasno, ali se je delal norca iz očeta, ali pa je enostavno samo tako neumen.

ja, film je super (:

Pravzaprav me je presenetilo, koliko različnih žanrov so stlačili noter:
na začetku črna komedija ala Borat iz Slovenije,
drama z izpovedjo o težkem otroštvu in opisom težkega podviga, ki si ga je zadal,
grozljivka tam ko se mu je že mešalo in je videl deklico pod vodo
povzeto v dokumentarec vsega skupaj …

če dobro pomislim je v filmu vsega po malo – tako kot se v Sloveniji radi pohvalimo, da imamo vsega po malo!

In tudi posnet je zares dobro (:

Pa saj se tudi tule DRRR hvali s tem.

ja kje pa je? A je auslendal? No, kar tam naj ostane:)

Kakšen dosežek pa je plavati s tokom reke? In da te kot “ultramaratonskega plavalca” premaga en Sašo Hribar? Pa ne le to, ampak da si tako poln sam sebe, da o svetovnem prvaku v plavanju, ki mora za razliko od Strela res tudi plavati, in to dobro, rečeš, da to pa ni nič, ker da ti kratki bazeni niso nič vredni?

Meni totalno napihovanje.Dvomljivo plavanje sredi noči,ko nikogar ni bilo zraven ,razen čolnarja..pa v trdi temi….še pa še stvari,ki bi jioh lahko označil za nalaganje.
Ne verjamem,da je vso to pot preplaval,tako kot še marsikdo ne.
Sploh pa od začetka do konca nažgan.

Za dobrim konjem se praši.Pa kaj vam je kaj vzel, pa kaj ne živi sam zase, pa kaj…. pol od tega ne dosežete, pa kritizirate. Sej je meni tudi čist mim, ampak če njemu paše… men pa kej druzga. Pa naj naklada, sej ni edini pri nas. Vsaj nobenemu ne škodi.

Vidim, da vas večina ni razumela filma. Nasedli ste totalno. Film je bil v resnici mišljen kot takšno pretiravanje, nekaj je seveda čiste resnice, sam lepo vas prosim…
Saj ni čudnega, da pol nasedate vsakemu, ki ima 5 min časa, tudi politikom…

New Report

Close