Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je mozno,..

Ali je mozno,..

Pozdravljeni!! Upam,da mi bo kdo pomagal z nasveti na moja vprasanja.
Imam partnerja s katerim sma se spoznala lansko leto. Povedal mi je kako je trpel v vezi z bivso punco s katero ima otroke. Punca ga je skoraj ves cas veze vlekla za nos, ga varala in podobno.
Tukaj pa pri nama nastopijo tezave. Dokler sma bila par, ki ne zivi skupaj je bilo vse idealno. Sedaj, ko sma se skupaj preselila pa je samo se katastrofa. Sama sem se preselila k njemu v 50 km. oddaljen kraj od mojega prejsnega kraja. Dobila sem zaposlitev in si najdla res dobro prijateljico. Sedaj pa mi partner kr naprej iz dneva v dan naprej mece, da sem veliko na delu, da nonstop kafetkam z kolegico,…Kr naprej mi govori, da ne verjame, da so to le kavice in, da sama ze vem kaj delam v gostilni.S temi izjavami me samo razkuri, saj drugega kot cvek in kavico s kolegico ne delava nic narobe. Ampak on ima svoje mnenje in proti temu ne moram nic. Polek tega je on ves dan sluzbeno odsoten jaz pa med tem, ko nisem na delu sama doma. Skuham kosilo, pocistim, operem,… V glavnem vse poslihtam. Ali je res tako narobe, ce si privoscim s kolegico eno kavico v gostilni in ne samo doma?? Je mozno, da se moj partner boji, da mu bom naredila isto kot bivsa, ceprav mu iz dneva v dan izkazujem ljubezen? Vcasih se mi prav zdi, da mi ne pusti do svojega srcka zaradi strahu. Saj pride do mene me pocarta, poljubi mi pove, da mu pomenim vse. Ampak, ko si nekaj vtepe v glavo jaz pri tem ne moram nic. V nedeljo sma k njegovim povabljena na obhajilo in po njegovem morama it oba. Naslednji teden, ko sma pa povabljena k mojim na rojstni dan pa mi on pravi, da ne bo sel, ker jih noce spoznat.Kaj si naj mislim ob tem? Iz dneva v dan si mislim, da bi vse prezivela, ce bi to bil nek najstnik, je pa moski blizu 40.tih in po moje bi lahko bolj pametno razmisljal.
Ali je mozno, da je bil tako prizadet ob prevarah z bivso, da imam zdaj jaz take probleme? Vceraj mi je rekel, da hoce, da mu povem za vsak moj korak kje sem, a, da bi povedal kje hodi on mene naj ne skrbi. Ceprav ga jaz z takimi vprasanje kje je ne morim saj mu zaupam.
Bojim se, da je najina zveza obsojena na propad ceprav si tega ne zelim saj je drugace moski mojih sanj in odlicen ocka ter partner.
Vem, da sem malo zmedeno napisala ampak nimam pojma kaj si naj vec mislim. Po eni strani pravi, da mi zeli najboljse, po drugi strani pa mi brani prijateljice in na koncu se sluzbo. Najraje bi me imel zaprto doma med stirimi stenami.
Upam, da mi boste dali kak pameten nasvet, ceprav pa upam, da se boma lahko danes v miru pogovorila in razcistila zadeve.Hvala vsem, da ste me brali!!

Verjetno ga preteklost boli in se ne more od nje odcepiti in potem prenaša negotovost v vajino vezo. Pogovor z njegove strani in tvoje kako se ti počutiš kaj si on želi kaj on občuti pa saj veš sama:-).

…sma, boma, grrrrrrrrrrrrrrrr…..

Tole je obsojeno na propad. Tip je totaln kontrol freak in ne bo nič bolje z leti… Leti stran dokler še lahko, če sploh lahko.

Jaz mislim, da tudi prva punca ni delala čisto nič takega, ampak je ta fant zelo posestniški, bolestno ljubosumen in ti bo delal take štale neprenehoma. Ti kar razčisti če hočeš z njim, ne bo minilo par ur, pa bo spet kaj podobnega. Ali se sprijazni s takim življenjem, ali pa pojdi stran, če se ti zdi da to ne boš mogla prenašat. Točno takole je, poznam osebno dva taka primera. Tvoj fant je v resnici mačo, čeprav ti direktno ne bo priznal, in se tako tudi obnaša in reagira. Ti si pa ena navadna “baba”, nad katero lahko sprošča svoje bolne mačistično, posestniške fantazije.Stran od njega, kaj pomeni to da je najboljši moški, če pa te žre, za stvari, ki so za večino ljudi čisto normalne? Če ostaneš z njim znaš končati v norošnici…Premisli, se odloči in če ostaneš z njim, se pripravi na ravno tak vsak dan. Vsak dan boš imeli bolj omejen krog “dovoljenih”dejavnosti, če nočeš krega in imela bolj temeljita “preverjenja”, dokler se ne boš sama obnašala tako, da ne boš šla nikamor tam, kjer njemu ne bo všeč, tebi pa se bo mešalo od nesvobode in občutka zatiranja.
Kakor češ…izbira je tvoja. Če vprašaš mene, naj ga ima kakšna druga, taka, ki bi mu dala vetra nazaj in mu znala enako vračati…

Ko sem brala na začetku sem pomislila, da pač še nima zaupanja v tebe, čeprav se mi zganjanje takšnega ljubosumja ne zdi ravno na mestu. Ko pa berem naprej, da bi ti morala brezpogojno na obhajilo v njegovi žlahti, on pa k tvojim na RD pod nobenim pogojem – to pa že kaže na to, da te hoče imet pod nenehno kontrolo, te odrezati od vseh, ki so ti blizu, skratka bolestno obnašanje.
Ne vem, poizkusi se pogovoriti in če te ne bo upošteval potem je razhod res najboljša odločitev.

Se čudiš zakaj je ločen?????

Upam, da ti je sedaj jasno, koliko je bilo resnice na zgodbah o varanju in vlečenju za nos s strani bivše. Najbrž je kofetkala s kakšno prijateljico v gostilni.
Jaz bi se na tvojem mestu spokala stran od njega, pa ne jutri, ampak danes, ker gre za psihopata. Tak človek te lahko tudi ubije, ker se mu bo zdelo, da si to zaslužiš.

Ojoj, bejž stran od njega, dokler še lahko !!!

Ne podrejaj se več, če greš ti k njegovim, naj gre tudi on k tvojim. Nič nima nezaupanja zaradi prejšnje, samo fantazira, da ga je varala, še mal pa boš tudi ti tega obtožena. Morda pa sodi samo po sebi, kar dela on,misli, da delaš ti????

Tudi jaz mislim, da je bolestno ljubosumen in posesiven ter da tudi zgodbicam o bivši ni ravno za verjet. Govorim iz lastnih izkušenj. Svetujem ti, da se čimprej spokaš daleč stran! Že včeraj bi bilo prepozno…

Hvala vsem za odgovore. Saj sem tud sama ze razmisljala, da sodi o sebi. Ko sem mu to povedala pa mi pravi, da jaz dobro vem kje se nahaja in, ce ga najdem kje drugje mu naj povem. Ceprav nevem kje se nahaja in niti nimam namena poizvedovat kje je. Ceprav tud on ve kje sem jaz. Sporocim mu vsak svoj korak,ravno toliko, da mu ne povem kdaj sem na straniscu.
Saj po vsem tem se ne cudim, da je locen in vem, da bi morala slisat se drugo plat zgodbe.
Velikokrat sem brala podobne zgodbe in vedno sem pri sebi ob branju take zgodbe razmisljala o tem, da se pa jaz nebi tako pustila, da me nekdo maltretira. Sedaj pa sem ravno pristala tam,. kjer sem si najmajn zelela.

Ne moreš verjet. Samo da tip naloži, kako je trpel z bivšo, so babe vse penaste, da bi mu dokazale, kako so one boljše od bivše. Tudi ko se z velikimi reflektorji osvetljeno pokaže, da mogoče pa ni bil ravno problem v bivši, še kar nočejo verjet.

Kaj naj ti rečemo kaj drugega, kot to, kar se ti kaže vsak dan, če pa nočeš videt resnice?

Dobro si to napisala.
Mislim, da ti je druga plat zgodbe že jasna – vsaj morala bi ti biti.

Pa ti poznaš to bivšo? Prav zanimivo bi bilo slišati, kaj bi ona povedala o njuni zvezi in njegovih zgodbicah o tem, da ga je varala.

Punca, bejž stran dokler še lahko ! Res….

brezveze izgubljas cas z njim,nakladac prve klase..bogi revez njega vsi varajo on pa cist ko suza..najveckrat so v bolezenskem strahu pred prevaro ravno tisti,ki sami varajo

O takem tipu, ti ne morem nič dobrega povedat ali napovedat, ker dobrega razpleta zate v tem primeru ni in ne bo. Edina svetla in najpametnejša alternativa je, da ga pustiš in zaživiš na novo, ker ti bo tale poskušal nadeti težke “okove”. Če še lahko izbiraš, ti svetujem kot druge; pejdi stran !!!

Pa saj veste, da ne bo šla stran. Ker ji paše. Pregovor pravi ženske ne marajo ljubosumja od moških, ki jih ne marajo…rade pa vidijo ljubosumje pri moških, ki jih imajo rade.

Moj bivši je tudi vedno, ko sem šla v službo, rekel: Pa da ne bom kaj slabega slišal!
Kao da se je hecal, pajade. Potem pa se je vse stopnjevalo. Pa sem nekega dne spakirala in šla (sva živela v njegovi hiši). Ko sem samo pomislila, da bom take stvari poslušala še leta in leta, me je minilo. Z leti bo vse slabše, bog ne daj, da še pride kakšen otrok, spakiraj in pojdi!!

Ne, jaz pa za razliko od večine mislim, da vsekakor ostani z njim. Ker si neumna koza in bosta odličen par – on posesivni kontrol freak, ti pa neumna koza. Ni lepšega. In še celo življenje boš lahko jamrala, kot še toliko drugih neumnih bab.

Pojdi stran od njega. Z njim boš imela še večje probleme, kot jih imaš zdaj.

New Report

Close