Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zobje – kakšne imate?

Zobje – kakšne imate?

A ste za eno malo anketico?

Koliko ste stari, spol?
Kakšni so vaši zobje (subjektivno)?
Imate še vse svoje? Če ne, koliko imate umetnih?
Koliko plomb? Bele, temne?
Večji posegi, ki ste jih imeli v ustih in koliko ste bili stari?
Kako skbite za higieno zob? Kolikokrta dnevno ščetkate, uporabljate el. ščetko, nitko, posebne paste …

Hvala!

Preveč ste mi zaračunal za moje zobke, da se še v prostem času z vami ukvarjam -zobarji. Pa še preveč osebno. Ste mi mogli dati v ordinaciji, mogoče bi.

Koliko ste stari, spol? 30, Ž
Kakšni so vaši zobje (subjektivno)? v odličnem stanju
Imate še vse svoje? Če ne, koliko imate umetnih? Da, /
Koliko plomb? Bele, temne? nič tapravih plomb, le zalivke zaradi preglobokih brazd
Večji posegi, ki ste jih imeli v ustih in koliko ste bili stari? /
Kako skbite za higieno zob? Kolikokrta dnevno ščetkate, uporabljate el. ščetko, nitko, posebne paste … Ščetkam dvakrta dnevno, temeljito, z navadno ščetko, brez nitke, navadne paste (mogoče malo višjega cenovnega razreda)

Zobarca me vsako leto na rednih kontrolah pohvali in hkrati graja, ker da z mano nič ne zasluži.

Če kaj, sem ponosna na svoj nasmeh.

;-))))

Hvala! Ni kaj!

Koliko ste stari, spol?
40+ / ž

Kakšni so vaši zobje (subjektivno)?
zdravi, beli, lepo oblikovani

Imate še vse svoje? Če ne, koliko imate umetnih?
vse svoje

Koliko plomb? Bele, temne?
2 beli, 2 amalgamski (stari več kot 20 let)

Večji posegi, ki ste jih imeli v ustih in koliko ste bili stari?
samo plombiranje – zadnje pred 10 leti

Kako skbite za higieno zob? Kolikokrta dnevno ščetkate, uporabljate el. ščetko, nitko, posebne paste …
umivam zobe dvakrat dnevno z navadno ščetko, brez nitke, občasno el. zobno ščetko, zobna krema glister od Amwaya :)) – zadnjih 10 let. Vsako leto – leto in pol grem k zobarju na tehničnega, da odstrani zobni kamen in preveri če je vse OK.

Stara ko zemlja, še ene 2 svoja mam,plombe : kam naj jih dam,kako skrbim: očitno ne. Sam vseen kupim zobno pasto višjega cenovnega razreda, ker imam več kot 170 cm. Zobar ko me vidi reče : vas bomo drugič naročil, zakaj, le zakaj me noče sprejet, pa tolk dela bi imel z mano!?

Imam nekaj čez 40 let, in imam grde zobe in še bolj grd nasmeh. Nimam vseh svojih zob, že desetletja ne, manjka mi jih 8, imam pa sicer vse te mankave zobičke oblečene v mostičke, črnih plomb imam samo še dve, in še te dve bosta zamenjani z belimi, saj sem ravnokar v postopku “total make over” tj. moram si še narediti dva mostička, saj so mi odkrili še 2 gnila zoba, ki sem ju morala izruvati, pa počakati da se zaraste rana in čez 14 dni bom šla po mostičke.

Vzdržujem si sicer zelo, a sem očitno podedovala zobe staršev, oba imata tudi grozne zobe, sicer imamo pogosto primorci težave z zobmi… se mi zdi… Perem ji 2x dnevno obvezno, včasih pa še po kosilu, obvezna je nitka, sensodyne, občasno ustna vodica ali spec. sredstvo za beljenje zob.

Splošen vtis: zobovje grozno, vedno sem imela kompleks grdih zob, in travme iz otroštva zaradi enega izredno neprijaznega in grobega zobozdravnika.

26 let, ženska.
Zobje: lepi. Imam vse svoje, samo čez sprednja dva imam porcelanaste luske- ker sta bila zaradi prometne nesreče ful krhka… Samo se sploh nič ne opazi. Plombe so tudi vse bele, samo ne vem, koliko jih imam, več kot pet ne. No, kar se tiče večjih posegov, sem napisala- samo ti dve luski… Stara sem pa bila 22 let. Ščetkam najmanj 2x dnevno, uporabljam navadno ščetko ter nitko. 1x letno si dam pobeliti zobe z laserjem.

Koliko ste stari, spol?
Kakšni so vaši zobje (subjektivno)?
Imate še vse svoje? Če ne, koliko imate umetnih?
Koliko plomb? Bele, temne?
Večji posegi, ki ste jih imeli v ustih in koliko ste bili stari?
Kako skbite za higieno zob? Kolikokrta dnevno ščetkate, uporabljate el. ščetko, nitko, posebne paste …

43, ž.
No ja…niso najlepši; malo kriv sprednji zob, druagče pa kar ok.
imam še vse svoje
plombe nekaj svetlih, nekaj temnih
Umivam zjutraj in zvečer,ščetkam., nimam posebne paste, čist simpl pasto.

Koliko ste stari, spol? 22,Ž
Kakšni so vaši zobje (subjektivno)? Lahko bi bilo bolje,delam na tem
Imate še vse svoje? Če ne, koliko imate umetnih? Vse svoje
Koliko plomb? Bele, temne? 2,od tega ena na modrostnem zobu,ki bo najbrž letel ven,ena pa,ker sem odlomila del zoba,temi
Večji posegi, ki ste jih imeli v ustih in koliko ste bili stari? Ruvanje modrostnega pri 21,ampak to se najbrž ne šteje pod večji poseg,ali pač
Kako skbite za higieno zob? Kolikokrta dnevno ščetkate, uporabljate el. ščetko, nitko, posebne paste … Umivanje 2x dnevno z Paradontaxom,uporabljam zobno nitko

– Koliko ste stari, spol? 24, ž
– Kakšni so vaši zobje (subjektivno)? so kar v dobrem stanju, redno obiskujem zobozdravnika
– Imate še vse svoje? Če ne, koliko imate umetnih? vse svoje, tudi modrostni so mi lepo zrasli
– Koliko plomb? Bele, temne? kar precej :S vse so bele, razen ena, ki pa mi jo bo zamenjala naslednjič
-Večji posegi, ki ste jih imeli v ustih in koliko ste bili stari? v otroških letih sem nekaj časa imela zobni aparat, drugih večjih posegov na zobovju nisem imela
– Kako skbite za higieno zob? Kolikokrta dnevno ščetkate, uporabljate el. ščetko, nitko, posebne paste … Imam el.ščetko, umivam zjutraj in zvečer z navadno pasto (z belilnim učinkom ker imam precej rumenkasto sklenino in si delam utvare da pasta kaj pomaga :)) ), kadar se spomnim uporabim tudi nitko

16, ž
Mnenje: moji zobje bi lahko imeli manj kariesa.
Vse svoje zobe.
Plombe: imam že 1 belo, dobim pa še 5 pa bom vidla ali bodo vse bele.

Perem si jih 1 krat dnevno in na 5 let obiskujem zobozdravnika.( že 5 let imam karies pa nič ne napreduje. Sedaj grem naslednji teden k zobozdravniku, da mi popravi dve največji luknji, čez 5 let pa še ostale 3.)

New Report

Close