Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tisti, ki plačuje preživnino, ne rabi kupovati hrane otroku???

Tisti, ki plačuje preživnino, ne rabi kupovati hrane otroku???

Zdaj pa res ne vem sem jaz padla iz lune ali kaj?

Slišala sem že za primere, ko je oče pripeljal otroka iz stikov in ga pred materinim vhodom slekel do pleničke in ji takšnega “vrnil” z besedami: saj sem jaz kupil te obleke.

Takrat sem si mislila, da je to res višek neumnosti, ki se lahko zgodi nekomu, ki imata skupaj otroka-e.

Zdaj pa slišim, da oče enega otroka (mati je skrbnica) od matere zahteva, da le-ta daje otroku za čas (dan, dva) ko je otrok pri njemu, zraven hrano za otroka, ki jo le-ta poje, ker bi naj očetu, ki plačuje preživnino, mama morala dajati otroku pač hrano za zraven, za čas ko je otrok pri očetu. Baje je tak po zakonu.
Ali samo jaz prvič sliišim za kaj takega? Ali to res obstaja? Ne vem, zaprepadena sem, res, ker se mi zdi to res neverjetno. Je možno?? Oče vztraja…

Tega ne verjamem, je sigurno provokacija.

Na tem svetu ima lahko vsaka mona otroka,žalostno res.
Bi bilo treba najprej orng psihoteste nardit ko se odločita dva za otroka,ker nekateri res nimajo meja v hudobiji in fantaziji.

Sej bi bilo smešno, če ne bi bilo tragično.

Verjetno misli, da s sto evri ne le plačuje otrokovo hrano, vsa oblačila, vrtec/šolo, ampak še bivši ženi ostane za frizerja. Ker eni so optimisti, mislijo, da otrok nič ne stane, ker itak: stanovanje moraš imet, elektriko itak plačuješ, hrano greš itak kupit, oblačila pa dobiš od sorodnikov, k imajo večje otroke. Ostane samo še položnica za vrtec/šolo, pa kak sladoled tu in tam.

Ne, po zakonu ni tako. Nikjer ne piše, da mora skrbnik neskrbniku vrniti sredstva za dneve, ko je otrok na stikih.
Verjetno pa še ni razmišljal v smeri, da mora mati vsak dan otroka peljati v šolo, ga it iskat, ga vozit na krožke, mu prat, ga preverjat, če ima domačo nalogo, zvečer ostat doma ob njem – on pa lahko od 15.00 gre krog po kafanah, če se mu tko zdi. To pa verjetno še ni tko dojel.

Pa naj oče prevzame skrbništvo nad otrokom pa ga bo mama imela samo čez vikende pa bo ! … na žalost ( ali na srečo kakor se vzame ) je mama bolje zaščitena … kaj pa ko se preživnina plačuje mama pa najde 1000001 izgovor zakaj ne bo stikov z otrokom … oz. se odseli neznano kam na telefon se pa ne javlja ?! … tu pa lahko oče naredi kaj … ja nažalost so tudi take mame … ne samo super mame !

pa so takšni kreteni in ni jih malo. Imam prijateljico katere bivši partner plačuje preživnino, da na mesec tistih ubogih 70 evrov in v to naj bi bilo všteto čisto vse, on ne kupuje nič več nič, le še enkrat na mesec ima en vikend hči…in še to jamra…da ti pride slabo, resno!!

Je skor absurdno, da za pasjerejo rabiš vzrejno al ne vem kakšno dovoljenje, otroka pa lahko zaplodi vsak kreten. Da mu je za lastnega otroka škoda hrane – jaz k takemu fotru tud slučajno ne bi več hotu. Preživnine so pa običajno smešn nizke in po moje ne pokrijejo niti osnovnih stroškov, kaj šele športno opremo, nov komp, počitnce pa še kej.

Pri nas smo na sodišču prvo določili stike, šele potem preživnino. To zame pomeni, da se računa preživnina glede na celotno situacijo, kjer so tudi stiki všteti. najbolje, da mu za tisti dan ali dva ko sta otroka pri njemu še elektriko in vodo plačam. In na kraj pameti mi ne pade, da bi otrokom zraven hrano pakirajo. Pripravim pa vedno rezervna oblačila, da jih lahko preobleče če se kaj zmočijo ali umažejo (komplet od nogavic do vetrovke), pa npr. rolerje, če jih otrok želi ali kako igračko. Res pa da ne ravno z veseljem, pa če se da ne glih najjljubših in najlepših oblačil, to pa zato, ker dovoli otrokom, da skačejo po delavnici in so potem celi od šmira (ker jih je težko preoblečt).

Jaz osebno doživljam nekaj podobnega, mi na misel ne pride to razglašat na oglasno desko in spraševat če je to mogoče, skušala sem tipu dopovedat za kaj gre, pa ne razume, in kaj naj?
ga naj obesim za une stvari? ne gre, tako sem se sprijaznila s tem, s to razliko, da tipček pelje otroka vedno k svoji mami na papico, doma za njegovo hči NI ničesar…žalostno a resnično…

No ja, še to fali, da mu dam hrano za otroka zraven. Itak dam večino; glede na njegovo preživnino.
Upam, da ne bo kdaj prišel kdaj na takšno idejo. :)) No, tolko nor pa res ni. Upam vsaj.

Ah, jaz sem sem se s tem tudi sprijaznila, da je z otrokom vedno pri mami (babici), še sreča, da jo ima tamala zelo rada. Očka sicer živi drugje, pri drugi ženski, samo tam še tamala ni bila. Očka celo prespi pri mamici, ko je hči tam. 🙂

Pa naj oče prevzame skrbništvo nad otrokom pa ga bo mama imela samo čez vikende pa bo ! … na žalost ( ali na srečo kakor se vzame ) je mama bolje zaščitena … kaj pa ko se preživnina plačuje mama pa najde 1000001 izgovor zakaj ne bo stikov z otrokom … oz. se odseli neznano kam na telefon se pa ne javlja ?! … tu pa lahko oče naredi kaj … ja nažalost so tudi take mame … ne samo super mame ![/quote]

Aja, v tej temi govorimo o mamah, ki preprečujejo stike in o očetih, ki se bojujejo za skrbništvo, pa ga ne dobijo? Se opravičujem, očitno nisem dobro razumela uvodnega vprašanja.

Jaz takih težav res nimam, lahko pa iz lastne izkušnje povem, kako daleč je bivšemu padla čeljust, ko sem mu naštela in napisala vse stroške za otroka. Res si ni predstavljal, da to toliko stane (saj si tudi tega ni, koliko stane on sam!!!).
Nič ni narobe, če otroci hodijo k starim staršem in glede tega se sploh ne sekiraj … Ostalo pa … Jaz bi bila malce zlobna in bi rekla, naj mi nosi račune za hrano, pa mu bom povrnila stroške 🙂 In seveda za sladoled.

New Report

Close