Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina MRI vratne hrbtenice

MRI vratne hrbtenice

Zaradi dolgotrajnih bolečin v vratu se pri ortopedu dobil MRI vratne hrbtenice. Zanima me ali lahko na podlagi izvida pripisujem vzrok mojim bolečinam v vratu in ledvenem delu

IZVID:

Foramen arcuale. ,izravnana fizioloska lordoza ,nakazana kifotična angulacija in anterolisteza visina C3-C4

Zacetna spondiloza in spondilartoza na posameznih segmentih, zacetna degeneracija i.v diskusov C3-C4,C4-C5, in C5-C6

V omenjenih visinah ,najvec v nivoju C3-C4 degenerativno izobčenje anulusa fibrosusa nakazano utesnjen sprednji likvorski prostor in nakazano zožuje i. v foramne,nekoliko več na levi strani

V nivoju C3-C4 je vidna majhna dorzalna centralna protruzija i.v diskusa

V višini C5-C6 je prisotna majhna dorzalna centralna in nakazano desnostranska paracentral protruzija i.v diskusa

Ni bistvene stenoze centralnega dela spinalnega kanala in foramnov

Medula je primerno široka ,normalne intenzitete signala

MNENJE: začetne difuzne degenerativne spremembe,majhni centralni protruziji diskusa C3-C4in C5-C6

hvala vam: lp jure

Spoštovani!

Cel kup sprememb, a nobena za pod nož. Ostajo ukrepi, ki so vam jih verjetno že svetovali.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Hvala za odgovor. Me pa še nekaj zanima

imam dolgotrajne bolečine u presredku mod, obiskal sem že dvakrat urologa in vedno bp, voda bp, PSA bp, ultrazvok testisov 3krat bp, abdomna bp. Moj urolog je na zadnji izvid napisal da je mozno da imam tezave u presledku od bolečin u hrbtenici in da naj ortoped najprej ražisce bolečine u hrbtenici. naj omenim da me tudi boli ne samo vrat ampak tudi ledveni del. Ali se na MRI vratne vidi tudi stanje u ledvenem delu. Ortopeda imam naslednji teden.

Kaj vi mislite, je mozno da imam od hrbtenice težave u presredku mod glede na to da sem opravil že kar nekaj uz ki so bili vsi bp. In zanima me ali bi bilo smotrno še pogledat ledveni del, malo se bojim ortopedu pokazat izvid urologa na katerem piše da so lahko težave povezane z hrbtenico( nekako mi ne gre skup, kosti in presredek in se bojim da me ortoped ne bo gledau malo postrani). No bom počakal do pregleda ortopeda me res zanima kaj bo rekel in ali bo dau pregledat še ledveni del ker se mi zdi da me od ledvenega dela boli vse spredaj in šenizje.

Spoštovani!

Podobne spremembe, kot so na vratni hrbtenici, so lahko tudi na ledveni. Pritisk na živce pa loahko povzroča številne težave, vključno s takimi, kot jih opisujete vi.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani dr. Kersnik

Ali se stanje moje vrantne hrbtenice lahko slabša in kdaj pride do potrebne operacije,naj povem da me vrat boli na obdobja tako da celo jutro in do tam pozno popoldan vratu ne morem niti premakniti nazaj in levo desno, pride obdobje ko ni tako hudih bolečin, so pa prisotne skoraj vsak dan. Najpovem da imam 26let, sem rekreativni sportnik,kar se pa tiče težavv presredku sem včeraj obiskal osebno zdravnico ki mi je tudi rekla da imam vrat kar načet in mi dala napotnico za ortopeda da mi pregleda še spodnji ledveni del hrbtenice, kaj mislite se na RTG lahko vidi če je kaj narobe u spodnji hrbtenici da mi zdravnik lahko potrdi da je hrbtenica kriva za bolečine u presredku, po moji logiki je RTG premalo, vrjetno je za to potreben še MRI spodnje hrbtenice. Upam samo da mi ortoped pogleda še spodnji del hrbtenice da se lahko izključi ali potrdi vzrok mojim težavam. Po predlogu nekega zdravnika mipotem še ostane za pregled črevesje ki je lahko tudi potencialen vzrok mojim problemom( vsaj takoje omenil neki zdravnik)

hvalavam za vse pomoči

Spoštovani!

Tale vaša starost pa prav nič ne “paše” v opisovane težave in izvide. Upam, da se vam ortoped posveti in uspeta izluščiti, za kaj bi šlo.

Kakšna pa je sedimentacija eritrocitov? Ne nazadnje bi lahko šlo za ankilozirajoči spondilitis – eno izmed revmatičnih bolezni, ki prizadene hrbtenico s podobnimi bolečinami, ki so pogosto locirane prav v medenico.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spostovani dr Kersnik

Krvno sliko sem naredil pred dvema tednoma,odstopanja so samo pri naslednjih vrednostih

S BILIRUBIN CEL 19
S BILIRUBIN 7
K- Lkci 11,2
Nevtr segmentirani 9,3
Nevtr segmentirani 83
Limfociti 11,6
Eozinofilci 0,7

Ali je za mojo starost ( 26) izvid MRI vratne malo nepričakovan , obisk pri ortopedu imam naslednji teden, tudi sam upam da semi posveti. Najvecje tezave sem imel čez zimo,prisotne so bile res bolečine v vratu,predvsem do poznega popoldneva,sedaj je malo bolje ker igram tenis.

lp in hvala za vsak odg.

p.s

Naj še dodam da je bila scintigrafija skeleta bp,se mar omenjenih odstopanj pri MRI izvidu vratne to na scintigrafiji ne bi videlo

Spoštovani!

Izvid ne kažejo na kaj konkretnega in nič ne pomagajo razjasniti vaših težav.

Scintigrafija pokaže ventna ali rkava mesta, MR pa sliko tkiv.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spostovani

Z izvidom vratne hrbtenice sem odšel nazaj do svojega ortopeda prim. Kurnika. Zapisal je. Glede na take okoliščine z vsemi izvidi vred pacienta predstavim nasemu priznanemu vertebrologu prim. Travniku v ordinacijo na sredo zjutraj po predhodni tel prijavi z novo napotnico.
Gre morda pri pacientu za seranegativno obliko spondilitisa.Zanima me za kaksen pregled gre ,na podlagi česa lahko dokaže da imam seranegativni spondilitis,na podlagi izvidov ali dodatnih preizkav.Ali morda veste kje dela ta zdravnik,je morda na ortopedski na polikliniki

lp jure

Spoštovani!

Pri seronegativnem spondilartritisu je ravno problem v tem, da ni metode, ki bi potrdila to domnevo. Domnevam, da dela v okviru ortopedskih ambulant na polikliniki.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšla je zbirka treh priročnikov z navodili za bolnike. Vprašajte vašega zdravnika, če jo že ima, da vam lahko natisne navodilo za vaše zdravstvene težave http://www.drmed.org/index.php?k=4&n=551.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close