Družinska medicina

Odgovarjajo: Sašo Rebolj, dr. med., spec. družinske med.

znižani igG-ji

Default avatar
Spoštovana!

Prosim,čemi lahko napišete kaj povzroča znižane igG-je.
Za odgovor najlepša hvala
Default avatar
Spoštovani,
Znižan IgG je lahko v družini podedovano, zaradi ponavljajočih infektov ali pri nekaterih obolenjih limfnih organov. Znižane vrednosti najpogosteje najdemo ob infekcijah s streptokoki, pri AIDS -u, po obsevanju, pri malignih obolenjih, ob infekcijah z virusi, paraziti in glivami.
Predvsem je pomembno kakšno za kakšno znižanje gre in kaj ga je povzročilo. Priporočam vam, da se pogovorite z lečečim zdravnikom.
NOVO:
Celodnevna delavnica za krepitev imunosti je vsak teden v petek od 9.30 do 16.30 v Malem dolu l na Krasu.Prijavite se na alenka. [email protected] GSM: 041 677 205
Default avatar
Spoštovana dr!

Znižane igG so mi ugotovili na Golniku,kamor so me poslali zaradi trakaste spremembe v levem hilusu,ki se po ponovnem rtgps čez tri tedne ni več kazala.Opravila sem tudi CT toraxa,ki je bil v redu.Imela sem znižane igG-je na 5.0 in so mi svetovali posvet s hematologom,ki sem ga opravila konec decembra.Določali so mi kvantitativni pregled igG-ev,ki so bili 6,35 s pripisom,da zdravljenje z njihove strani ni potrebno in da so minimalno znižani igG-ji.Določali so tudi kapa in lambda brez odstopanj.Lečeči dr.se za te izvide ni kaj dosti zmenil,saj meni,da to ni velikega odstopanja.
V začetku maja sem dala kri in je bila SR13,CRP 0,46,vsi jetrni testi v redu elektroliti prav tako.
Mene pa boli v predelu kjer je žlička malo bolj levo,kot,da imam otečeno rebro.Naredila sem vse preglede,gastroskopija letos feb.kolonoskopija lani 2x UZ trebuha bp. ORL,ščitnica,mamografija ginekološki,scintigrafija skeleta kamor me je poslal ortoped.Tam so ugotovili vnetno-degenerativne spremembe v kolkih in SC.Je možno,da imam te bolečine zaradi teh sprememb?
Default avatar
Spoštovan dr!

Znižane igG so mi ugotovili na Golniku,kamor so me poslali zaradi trakaste spremembe v levem hilusu,ki se po ponovnem rtgps čez tri tedne ni več kazala.Opravila sem tudi CT toraxa,ki je bil v redu.Imela sem znižane igG-je na 5.0 in so mi svetovali posvet s hematologom,ki sem ga opravila konec decembra.Določali so mi kvantitativni pregled igG-ev,ki so bili 6,35 s pripisom,da zdravljenje z njihove strani ni potrebno in da so minimalno znižani igG-ji.Določali so tudi kapa in lambda brez odstopanj.Lečeči dr.se za te izvide ni kaj dosti zmenil,saj meni,da to ni velikega odstopanja.
V začetku maja sem dala kri in je bila SR13,CRP 0,46,vsi jetrni testi v redu elektroliti prav tako.
Mene pa boli v predelu kjer je žlička malo bolj levo,kot,da imam otečeno rebro.Naredila sem vse preglede,gastroskopija letos feb.kolonoskopija lani 2x UZ trebuha bp. ORL,ščitnica,mamografija ginekološki,scintigrafija skeleta kamor me je poslal ortoped.Tam so ugotovili vnetno-degenerativne spremembe v kolkih in SC.Je možno,da imam te bolečine zaradi teh sprememb?
Default avatar
Spoštovani,
V vašem primeru bi vam svetovala z vsemi temi pregledi vrniti s k pulmologu in se z njim pomeniti. Mali nižji imunoglobulini res ne pomenijo kakšne resnejše bolezni. Mogoče se pogovorite ponovno z zdravnikom, ker se vam zdi, da je rebro otečeno in mora še enkrat pogledat.
Lep pozdrav.
NOVO:
Celodnevna delavnica za krepitev imunosti je vsak teden v petek od 9.30 do 16.30 v Malem dolu l na Krasu.Prijavite se na alenka. [email protected] GSM: 041 677 205
Default avatar
Spoštovana dr!
Ali določene alergije n.pr.za prebavila povzročajo težave oz.bolečine in kakšni so simptomi?
Default avatar
Pozdravljena dr!

Kaj lahko naredim,da se igG-ji spravijo na normalno vrednost?
Kaj priporočate za krepitev imunskega sistema.
Hvalain lp
Default avatar
Spošatovani,
Glede imunoglobulinov vam priporočam, da uživate kolostrum.Kar se tiče krepitve imunskega sistema pa najprej priporočam spanca najmanj 8 ur, veliko sadja in zelenjave, gibanja in veselja. Lep pozdrav.
NOVO:
Default avatar
Spoštovana dr!
Je znižanje igG-ev na 5.0'
Hvala in lp
Default avatar
Spoštovani,
Na izvidu imate sigurno vpisane normalne vrednosti IgG jev, s terapijo se začnmo, ko so IgG znižani za več ko l standardno deviacijo.
Lep dan.
NOVO:

Moderatorji

Sašo Rebolj , dr. med., spec. družinske med.
SRebolj