Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek poračun elektrike.. cveto..

poračun elektrike.. cveto..

dobili smo poračun elektrike za nazaj.in sicer za plačat 190 eurou.za celo hišo.kaj je lahko narobe da dobimo toliko poračuna? naj povem, da smo zamenjali staro skrinjo za dve mali zamrzovalni omari (ravno zato, da bi prišparali na elektriki, obe sta AA+.lansko leto enkrat konec poletja pa sem z istim namenom zamenjala steklokeramično ploščo za indukcijsko.a je možno, da indukcijska več porabi kot steklokeramična?al je tastara skrinja, stara preko 22 let manj pokurila kot dve novi mali zamrzovalni omari?
Cveto pomagaj mi razjasnit zadevo.

1) Če sta obe novi skrinji skupaj varčnejši kot je bila vaša stara, potem bi morali porabiti manj elektrike;
2) Če z indukcijskim štedilnikom kuhate več kot ste s steklokeramičnim, se lahko zgodi, da bo nazadnje poraba višja kot je bila;
3) Če več trošite različnih porabnikov električne energije (luči, televizor, računalnik, itd), potem bo tudi poraba višja;
4) Nič ne pišete, kakšen sistem ogrevanja imate in kako potraten je z električno energijo – letos je bila huda zima;
5) Ali imate klimatsko napravo? Če ste jo lani več trošili kot v preteklih letih, je lahko del vzroka tudi v tem;
6) Pomislite, če ste kupili kakšen nov (popolnoma nov, ne samo zamenjali oz. obnovili) porabnik električne energije in ga zdaj tudi veselo uporabljate (mnoge naprave porabljajo energijo tudi v standby načinu).

Koliko pa imaš mesečnega obroka?
Jaz sem dobila 250 eur poračuna v bloku. Mesečno plačujem 30 eur. Ne kuham na elektriko, tudi pečico zelo malo uporabljam, nimam klime ali ventilatorja…
Mi nič ni jasno od kje.
Nisem mesečno nikoli števca popisala, ker še nikoli ni bilo toliko za doplačat. Eno leto smo bili v plusu, ker nas celo poletje ni bilo. Drugače pa par evrov ali nič na poračunu.
Madonca sem jezna.

Ja živjo.
Po mojem je tako.
Dejansko vsak mesec plačujete manj kot porabite!(brez obrestno kreditiranje s strani el.slo.).
Probaj rešiti takole.Popisuj števec, datum do datuma(3 mesece),troši normalno kot do sedaj.
Potem vidiš koliko porabite, dodaj 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za rezervo, in to stanje sporočiš na elektro v Lj.
Potem se izide in si pri poračunu nekje okoli nule če ne še kaj v plusu!
Seveda, toplotni porabniki(bojler,sušilec,indukcija etc)
Za ind. ne vem koliko pokuri, treba pogledat nazivne moči grelcev.Vendar je tako, za en liter vode segret porabiš toliko in toliko energije-filozofije ni!
Aha. Za celo hišo-dvojno gospodinjstvo-ja logično da nanese!( če je poračun za šest mesecev, cca spodaj zgoraj 10 eurov x 2(gosp)x 6 mes= 180+ ddv!
Če je še kaj vpraš!

Lep dan Vam želim, pozdravi vse!!!
Če bo cajt prletim kej na kofe.
lp,A

Indukcija naj bi trošila cirka tretjino manj od električnih kuhališč – itak pa indukcija ne ogreva s toploto, ampak z valovanjem.

Sam znesek poračuna nič ne pove, če ne vemo, koliko ste plačevali obroka in kaj vse še imate električnega (bojler, klima). Zelo veliki porabniki so še sesalniki in likalniki – samo teh seveda nimamo priključenih dneve in dneve, zato na končno porabo niti ne vplivajo. Pa sušilec tudi ni ravno najvarčnejša od naprav.

250 poračuna za blok je pa tudi kar bogato. Jaz se ogrevam na el. in me že kar stiska, koliko bo (še ni bilo poračuna).

Oj.
Pri izračunu sem se malce zmotil.
No pa vzemiva po 15 eurov(premalo plačani mesečni znesek) x 2(gosp.)= 30 x 6 mes.=180
lp,A

Porabniki pri meni so:
-hladilnik
-skrinja
-pečica (zelo redko)
-pralni stroj (recimo da perem res max 6x na teden)
-2x računalnik
– tv
-polnjenje telefonov
-fen
-mikrovalovna
-sesalec(zelo zelo redko)
-ostali kuhinjski aparati (redko- skoraj nič)
-luči
Malo sem spraševala po bloku in takšnega poračuna mislim, da nima nobeden. Pri eni kolegici so dobili poračun- pa so se zmotili pri znesku. Baje.
Meni je to zelo čudno.
Smo v najemu, lastnik mi daje položnice v nabiralnik. Izračuna, oziroma poračuna sploh nisem dobila še v roke. Mi je pa vrgel v nabiralnik opomin (na katerem je samo znesek).
Zdaj celo razmišljam, da so morda kar sešteli porabo iz njegovega stanovanja in tega v katerem sem jaz. Ne vem.
Bom plačala na dva obroka. Ampak sem sklenila, da si res popišem števec in tako kontroliram porabo kot je predlagal tudi cveto in da vidim kaj se v resnici dogaja.

Torej, če si jaz izračunam že plačano (30 eur mesečno) + poračun 250 uer = imam dejansko porabo okoli 50 eur.

kdaj se zamenjali staro skrinjo?

250 poračuna za blok je pa tudi kar bogato. Jaz se ogrevam na el. in me že kar stiska, koliko bo (še ni bilo poračuna).

odvisno od mesečne položnice; kolikšen znesek ste plačevali čez leto?

Porabniki pri meni so:
-hladilnik
-skrinja
-pečica (zelo redko)
-pralni stroj (recimo da perem res max 6x na teden)
-2x računalnik
– tv
-polnjenje telefonov
-fen
-mikrovalovna
-sesalec(zelo zelo redko)
-ostali kuhinjski aparati (redko- skoraj nič)
-luči
Malo sem spraševala po bloku in takšnega poračuna mislim, da nima nobeden. Pri eni kolegici so dobili poračun- pa so se zmotili pri znesku. Baje.

zmotili pri znesku:
-lahko je bilo stanje napačno popisano (na poračunu je vpisano stanje števca na dan popisa, to lahko vsak sam preveri)
-če ne dela ena izmed tarif (v primeru da imate dvotarifni – poceni in dražji)

Meni je to zelo čudno.
Smo v najemu, lastnik mi daje položnice v nabiralnik. Izračuna, oziroma poračuna sploh nisem dobila še v roke. Mi je pa vrgel v nabiralnik opomin (na katerem je samo znesek).

ste v črnem najemu? lastnik vas z najemno pogodbo prijavi na elektro (sebe odjavi, najemnika prijavi), tako dobite račun na vaše ime
samo položnico vrže v nabiralnik? računa ne?
mu vrnete odrezke?

Zdaj celo razmišljam, da so morda kar sešteli porabo iz njegovega stanovanja in tega v katerem sem jaz. Ne vem.

to ne gre tako, vsako odjemno mesto ima svoj račun in številka odjemnega mesta je zapisana na računu in na položnici kot referenca

Bom plačala na dva obroka. Ampak sem sklenila, da si res popišem števec in tako kontroliram porabo kot je predlagal tudi cveto in da vidim kaj se v resnici dogaja.

popišeš stanje števca, javiš na elektro in ti pošljejo nov račun po dejanski porabi, glede na to, da bo račun dobil v nabiralnik lastnik, pa ti predlagam, da s starim odrezkom od položnice greš osebno po nov račun na elektro, kjer ti ga dajo v roke

Varčna….hvala za tako natančen odgovor (da si si vzela čas).

odvisno od mesečne položnice; kolikšen znesek ste plačevali čez leto?
Mesečni obrok je bil 30 eur

zmotili pri znesku:
-lahko je bilo stanje napačno popisano (na poračunu je vpisano stanje števca na dan popisa, to lahko vsak sam preveri)
-če ne dela ena izmed tarif (v primeru da imate dvotarifni – poceni in dražji)

Tega sploh nisem preverila. Števci so na stopnišču in strici od elektro sami popišejo števce. Poračuna nimam (po vsej verjetnosti piše vse gor), ampak mi je lastnik dal le (ŽE) opomin za plačilo.
Kako je z delujočimi tarifami pa nimam pojma. Bi morala malo povprašati po bloku.

ste v črnem najemu? lastnik vas z najemno pogodbo prijavi na elektro (sebe odjavi, najemnika prijavi), tako dobite račun na vaše ime
samo položnico vrže v nabiralnik? računa ne?
mu vrnete odrezke?

Plačane odrezke mu vrnem- jaz si fotokopiram z mojim podpisom na odrezku (za dokazilo). Ostale položnice dobim direkt v nabiralnik (tudi nekaj njegovih od drugega stanovanja, ki jih pustim v nabiralniku), samo od elektrike jih prejema on na svoj naslov. Malo zakomplicirano- pa sem se navadila.

to ne gre tako, vsako odjemno mesto ima svoj račun in številka odjemnega mesta je zapisana na računu in na položnici kot referenca
Ah saj to sem samo na hitro pomislila (ker je znesek prvič po tolkih letih tako velik)

popišeš stanje števca, javiš na elektro in ti pošljejo nov račun po dejanski porabi, glede na to, da bo račun dobil v nabiralnik lastnik, pa ti predlagam, da s starim odrezkom od položnice greš osebno po nov račun na elektro, kjer ti ga dajo v roke.
Imaš prav. To bom storila in šla v ponedeljek direkt na elektro. Pa naj mi še enkrat naredijo obračun po števcu. Pa bo videla, če bo kaj spremembe.

Tudi nas je par poračunov pretreslo, potem pa sem šla na elektro, sklenila pogodbo in vsak mesec javljam stanje števca. Tako ubijalskih poračunov ni več.

ja, ni za kaj
v torek pojdi na elektro, ker od 1.-15. v mesecu izdajo nov račun

Ne vem zakaj jamraš saj dejansko nimaš veliko za plačat elektrike stem ,da živiš v bloku.Mi imamo elektronsko očitavanje in nimamo vveč poračunov ,Imam pa mesečni obrok 80€.

Ma kakšne poračune imaste vi to zdajle.Pri nas ga imamo vsako leto samo enkrat in to oktobra.

jz bi rekla, da ste imeli prenizek obrok glede na porabo, zato toliko poračuna. po izkušnjah vidim, da manj kot 50e/mesec za elektriko pri 4ljudeh ne gre.

New Report

Close