Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek valeta, se res kupuje veličastne obleke kot za maturo???

valeta, se res kupuje veličastne obleke kot za maturo???

letos bo moj sin imel valeto in ko poslušam mal maice, ene kupujejo oblačila kot da gre za maturo??? V šoli ne bo nič posebnega, mal programa za vse skupaj, podelijo priznanja in gremo vsak svojo pot…zdaj res ne vem ali morajo biti otroci res tako slavno oblečeni za valeto v OŠ, kot za maturo, kjer gre res za slavje, ples in program…

POvejte kako je to pri vas…moj sin pravi da bo oblekel eno srajčko, mal boljšo in lepe kavbojke in čevlje in to je vse in naj ne kupujem nič…
in re sne bom…sam me kljub vsemu zanima kako je pri vas??

ne, to so le kaprice spet kakih smotanih staršev ali bolje zafnanih mam.

pri nas bodo vsi v enakih majčkah in kavbojkah in tudi razredničarka njihova bo imela enako majčko, saj zato so jih kupili ane.

Pri nas se prav menijo punce in fantje, da bodo usklajeni, da bodo res malo bolj svečano obeležili zaključek OŠ. Zato bodo tudi vsi pikico bolj zrihtani kot sicer. Definitivno, pa to ne bodo kavbojke.

Moja hči hodi sicer v šolo napol “kot razbojnik” kot jaz temu rečem, to so napol strgane, obšlesane, razvlečene kavbojke, superge, majčke… zato me veseli, da si je za valeto izbrala eno prav lepo obleko, zraven bo imela balerinke, namazana bo in polikala si bo lase. Pa svojemu soplesalcu je povedala, katere barve naj obleče, da se bosta ujela… (hi hi hi, me prav zanima kako bo to zgledalo)

Sicer so luštni!

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas pač tut slučajno nimamo starši NIČ zraven, dekleta so se o oblekah pogovarjat začele že marca!!!! Imeli bodo tudi pri nas sicer enake majčke, ampak to pa na zaključnem izletu in ne na valeti.

Meni je glede oblačil sicer kot staršu, čisto všeč, da so se tako odločil, niti slučajno mi na misel ne pride da bi vplivala ne tako ne drugače nanje, gre nenazadnje za eno kar precejšnjo prelomnico (prvo take vrste) v lajfu, in zakaj jo nebi malo bolj svečano obeležili?

Kolikor slišim, ga ponekod res lomijo s preseravanjem, najemajo drage dvorane, muzkontarje itd.
Potem pač mamice letijo v BTC po toalete, obutev, torbice, nakit hčerkice pošiljajo v solarije, na manikuro, pedikuro, k frizerju itd….

Ker bo hčerina valeta drugo leto (hvala bogu) v šoli, srčno upam, da se bo njen razred uskladil v simpatični preprostosti.

Ko sem imela valeto sama, smo bili vsi v kavbojkah in majčkah s podpisi vseh iz razreda. In sploh ni izpadlo neumno ali nedostojno ali neprimerno. Naš razred je zažgal na zaključku – pokazali smo, da smo mladi, da smo se imeli lepo, da želimo zaključek praznovati živahno, razigrano – kot se za 15-letnike spodobi.

Hči mi je že rekla, da bo šla na valeto v kavbojkah – in če bo edina tako oblečena, mi bo tudi prav. To je njen dan, naj ga preživi, kot si želi.

na valetah so ponavadi v enakih majčkah in kavbojkah, to zažiga, sploh če so majčke unikat in res kak dober napis, slika,))ne pa vsi natoperjeni ko eni pavi..

sem učiteljica in samo povem kako je ponavadi na šolah, seveda pa so izjeme, ko starši mislijo,da gre tu za maturo in so tako slavno oblečeni in izgled je prav smešen! Ampak vsak po svoje;))

naša valeta je potekala v delavskem domu in punce, pa tudi nekateri fantje so bili oblečeni, kot za maturantski ples,
naša je imela preprosto obleko, katero je nosila potem tudi poleti

Pri nas bodo dekleta v oblekcah, fanje lepše kavbojke + srajca. Midve sva kupili oblekco v Orsayu za 35€. Luštna, ni pa nič posebnega in jo bo lahko nosila še kasneje.
Tudi sošolke bodo oblečene večinoma v podobnem cenovnem razredu.

smo kupile oblekco za 30 eur, čevlje za 20, top za 10 in še modrček potrebuje, ker mora bit brez naramnic. to je to. ene pa so res u iber spedenane, samo jaz sem moji rekla, da pri 15 ne bo nosila 10 cm pet, niti krila samo do riti. za izgled wannabekurba je še dovolj časa. :))

Traparija. Ko je bila moja hči na valeti, je bilo seveda nekaj cvetk v oh in sploh oblekah, ampak s tem so dosegle bolj kontra učinek. Lomile so se v štiklah, frizure so bile grozne in punce so z vsem tem profesionalnim mejkupom izgledale stare 20 in več.

Večina punc je bila lepo urejenih, v oblekicah, ki so primerne tej starosti in priložnosti. Veliko jih je bilo tudi v hlačah in v srajčkah. Fantje so bili oblečeni tako, kot si že sama rekla – kavbojke in srajce. Fant ima čisto prav – oblekel se bo lepo, pa še “ponosil” bo.

Moja fanta sta še v nižjih razredih, ampak lani so pripravili valtniki nastop za celo šolo po njihovi zamisli in organizaciji in potem nadaljevali po svoje … Povabili so pa vse od prvih do devetih razredov in iz tega naredili zgodbo, kako so tudi oni bili nekoč v prvem, drugem, tretjem itd …

Bili so zelo simpatični, napravili so malo bolj nobel trendovsko in najstniško. Videlo se je, da so temu posvetili nekaj pozornosti, nikakor pa niso iskali elegance. Večina jih je bila sfriziranih ali pa vsaj prvič počesanih, he, he … seveda vse nekaj v gor in na stran štrleče :-), pri dekletih se je svetil kakšen pramen v rdeče ipd. Iz njih je vela svežina in veselje, tako mladi so, po oblačilih se je videlo, da že iščejo svoj stil, da si oblikujejo osebnost – originalno in fajn. Res. Navdušena sem bila nad nastopom in njihovim izgledom. Moram reči, da je bilo super! Mi smo potem odšli, valetniki s starši pa so nadaljevali z žurom.

No, kaj sem hotela povedati? Nikakor ni to čas, ko bi morala dekleta izpasti dame in fantje galantneži. To je čas, ko se komaj res zavedajo sami sebe oz. se še iščejo. Oblačila morajo biti taka, da se bodo zlili z njimi, ne pa, da jih bodo na koncu ovirala, ko se bodo razigrali.

Uživajte.

No, moja hči jo ima letos.Ja, nekatere bodo v pravih večernih oblekah,….moja si je izbrala čisto preprosto oblekico,mladostno primerno njenim letom….taka poletna varijanta…Meke upa ne bo imela (ga noče- sploh ni po meni ;))),lase pa bo imela spuščene in polikane…

Sin jo je imel pred dvemi leti. Večina jih je bila v kavbojkah, majčkah…..meni so se zdeli res luštni, bolj kot pa v kakšni obleki…

Moj sin bo imel črne kavbojke in zraven srajco, ki bo barvno usklajena z obleko njegove sošolke in soplesalke.
Nekih blaznih finančnih izdatkov ne bo. Pred valeto ga bom vseeno poslala k frizerju, da mu malo uredi njegovo “čupo”.
Mi je pa osebno res bolano to preseravanje z nekimi oblekami in make-upom, ki pašejo kvečjemu maturantom ne pa petnajstletnikom, ki so še napol otroci……Tudi ne verjamem, da se ti otroci tako blazno fajn počutijo v oblekah, ki so si jih v večini zamislili njihovi starši.
Po mojem komaj čakajo, da se lahko preoblečejo v bolj sproščeno varianto.
Pri nas si je cel razred omislil poenotene majčke – spredaj napis in letnica generacije ter zadaj vsi njihovi podpisi. Mi je bilo zelo všeč, da je ta razred sam prišel do ideje in končnega “izdelka”.

Pri nas bo valeta v neki dvorani (ne šoli), dekleta bodo vsa v oblekah, fantje v temnih hlačah in kakšni modni srajci.
Naši hčeri smo dali pri šivilji delat obleko, plesno, do kolen, zraven bolero in salonarji s peto (plus balerinke). Cena? Šivilja je prijateljica, ne bo nekaj, ker pa obiskujemo tudi kakšne prireditve (Cankarjev dom) ta obleka ne bo le za enkratno uporabo. Čevlji s peto pa bodo, zato so stali natanko 19 EUR…….. Dodatno bo šla k frizerju + delat si make up.

Mislim, da je precej odvisno kakšna je punca v teh letih (za fante je resnično obleka lažja). Naša je res že zelo dekliška, da veliko na videz, se zna uredit in se trenutno počuti kot princeska oziroma kot v starih časih ko greš prvič na ples :-))))))))) če pa bi imela hčer, ki ne obvlada make upa, visi stalno v supergah in kavbojkah in je še kilometre stran od zavedanja svoje ženskosti…….pa bi razmišljali in ukrepali drugače.

oblekco sva kupili v Olala za 10€ (znižana iz 30), čevlje za 20, drugo ne rabi.

Naši so se zmenili, da bodo imeli enake majice in kavbojke. Valeta bo v bistvu humorističen nastop učencev, podelitev in potem gredo organizirano v zanje rezerviran disko. Nobenih večjih stroškov.

Živi in pusti živeti

Res se izvedba valete razlikuje. Pri nas bo najem dvorane, program, ki so ga sestavili devetošolci (petje, skeči, zgodovinski film, podelitev šaljivih nagrad učiteljem itn itn), njihov slovesni skupni ples (so hodili na plesni tečaj), sledi večerja s starši, potem mladina ostane tam do 1h zjutraj. Obleke – plesne. Pri nas je dod.strošek obleka in čevlji, ostali v familiji imamo vse primerno že doma. Cena na glavo – 23 EUR.

najina bo v oblekci ala retro stil…gladiatorke, frizura spuščeni lasje …mogoče malo naviti (še ne ve), namazana pa nevpadljivo (nič indijanskega)…pač, primerno njenim letom…

Mi se že septembra pogovarjamo za valeto.
Mi se bolj kot na obleke koncentriramo na program, ker imamo preveč idej glede programa.

Za majice pa se še dogovarjamo, meni so všeč oranžne, najboljše pa je, da si vsak izbere svojo barvo in napis, ali pa napis enak.

Jaz bom oblekel eno lepšo srajco, temne kavbojke in čiste (bele) soperge, ki jih imam za top priložnosti.

Tako da, ne komplicirat, mislite rajši na organizacijo in predvsem na vsebino programa, pa dekleta ne rabijo it tisti dan od pouka, da grejo frizerki.
Če pač maš mozolje si uzameš pol ure za uredit in namažeš s korektorjem, ne pa da hodiš k kozmetičarki.
Obleko ima dekle lahko od mame (če majo isto višino), lahko si sposodi od prijateljice ali pač kupi in jo pol ima še za naprej.

Namesto, da kupujete nove obleke, probajte malo eksperimentirat.
Jaz naprimer imam rad dolge rokave in čez tanko srajco, da zgleda, kot da so rokavi iz srajce.

Pa dekleta: visoke pete max. 5 cm

ja mi mamo pa letos valeto in sm si že kupila oblekco tako preprosto ,da jo bom lahko še ponosila.
mi imamo valeto zelo elegantno, zato smo vsi lepo oblečeni ampak ne preveč. oblečeni smo primerno svoji starosti .
glede štikl smo se menile nej ma vsaka tuk velike da lahko normalno hod
nej ima 12cm sam da zna hodt.jst sm že velikokrat nosila pete in bom mela 9cm zares lepe čevlje lahko jih bom ponosila saj grem velikokrat na kakšen koncert igram klavir in imam velikokrat koncerte kjer zahtevajo da smo lepo urejeni (večerne toalete) ampak vseen ne pretiravam rada imam preprosto brez posebnega nakita
namazana pa sm malo z maskaro in z kakšnim nežnim senčilom preprosto in elegantno lepo
seveda pa je pri valeti najbol pomemben program.

Pri nas smo bili fantje oblečeni v čisto navadne kavbojke, malo temnejše sicer, pa v srajce in frizuro smo si delali drug drugemu. Dekleta so bla tudi večinoma preprosto oblečena, najlepše je najpreprostejše, najboljše se mi je zdela ena sošolka, ki si je od prijateljice sposodla malo daljši rumen pulover do kolen, za čevlje je rekla da je dala 15€ na znižanju in jih nosi že 3 leta, par cm štikle pa živo rumeni, lase čisto običajno počesane in spete s sinje modro špango, ki jo je dobila od učitelice, brez uhanov, ogrlic, zapestnic, samo eno umetno rožo na ramenu. Vse skupaj ne vem če je dala 20€, pa kakšen mozolj je poflackala s pudrom, nič drastičnega, pa je bla na megametre lepša od marsikatere ki je porabla tudi čez 100€, sej veste na kakšne mislim, take bogate ki se preseravajo, samo smo pa, vsaj večina, dali prioriteto na tehniko in programsko shemo, tako da oblek nismo opazili dokler nismo gledali posnetkov.

Mi bomo za valeto v malo bolj finih oblekah, a ne preveč. Js bom mela svetlo bež obleko pa čevlje s peto. Ene sošolke bodo mele pete 11cm, sam men se to zdi preveč, sploh ne bodo mogle plesat.

New Report

Close