Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Urologija Boleče uriniranje po brisu sečnice

Boleče uriniranje po brisu sečnice

Spoštovani!

Danes dopoldne so mi pri pregledu za SPB vzeli 5 brisov sečnice (kot berem po internetu naj bi bilo neprijetno, kvečjem malo boleče vendar je bila pri meni zadeva zelo boleča). Po postopku sem moral dati še urin (vse skupaj okoli 100ml), vendar je bilo to zelo težko, saj je bilo uriniranje neverjetno boleče. Zdi se mi da se bolečina v preteklih 13ih urah po brisu samo še stopnjuje, čutim da moram na wc vendar ob vsakem poskusu čutim hudo bolečino (vsaka kapljica se čuti kot britvica) in seveda nič ne dosežem, torej že več kot pol dneva nisem uriniral.

Zanima me ali je to po brisu sečnice normalno in po koliko časa bodo simptomi izginili, saj tako nemorem normalno funkcionirati? Ali je možno da je pri odvzemu brisov prišlo do kakšne poškodbe? Se lahko vzame kaknše proti bolečinske tablete (če ja, katere?), da bi lahko vsaj približno uriniral, ker si ne predstavljam nevem koliko dni ne urinirati.

Se že vnaprej zahvaljujem za odgovor

Lp, J.

Spoštovani!

Predlagam uživanje čimveč tekočine – da se stvar izpere. Dnevno naj bi polulali vsaj liter urina.

Če je res pol tako hudo kot pišete, potem razpredanje preko interneta nima smisla – če ne morete lulat in imate poln mehur boste pač morali v dežurno službo. In boste tudi šli, vas bo samo po sebi preveč bolelo. Če bodo ugotovili, da je mehur res poln in da ne morete urinirati, bodo mehur morali izprazniti in zagotoviti odvajanje urina – na tak ali drugačen način.

Vnetne, spolno prenosljive bolezni sečil in spolovil lahko povzročijo zožitev sečnice – strikturo uretre, kar povzroča tanek curek in težje uriniranje ali celo zaporo uriniranja. To se zdravi pri urologu, če gre za zaporo je potrebno urgentno ukrepanje – na nek način vsaj začasno razrešiti zaporo (kateter – cevka, cevka skozi trebuh – cistofiks in podobno), kasneje pa seveda stvar trajno reševati, z operacijo.

Torej – če gre lulati, izpirajte – pite dosti tekočine, če pa res ne gre, ravno tako popite dosti tekočine in pojdite v dežurno ambulanto, kjer bodo preverili, ali res ne ne morete lulati (torej se mehur vsebolj polni). Lahko pa vas bodo samo napotili na urologijo, kjer bodo preverili isto in vam nato naprej svetovali.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Pozdravljeni,

Torej na srečo se zadeva umirja, včeraj mi je kljub bolečini uspelo iti uspešno na wc (morda je pomagal zraven tudi Bonifen, ki sem ga vzel zaradi glavobola), ker to ni bilo več za zdržati. Danes zjutraj pa sem na moje presenečenje ugotovil, da kljub temu, da je bolečina še zmeraj prisotna vendar je dosti bolj blaga in mi ne povzroča več težav pri odvajanju vode.

Hvala za Vaš nasvet.

Lp, J.

New Report

Close