Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je bil kdo v MB na operaciji zaradi sindroma karpalnega kanala???

Je bil kdo v MB na operaciji zaradi sindroma karpalnega kanala???

Pozdravljeni. Zanima me, ali je kdo že bil na tej operaciji v MB? Ful me skrbi, kako bo.

Koliko dni prej si sprejet,
kako poteka operacija,
kako dolgo traja,
anestezija,
kako dolgo si notri po operaciji,
kaj potem imaš povoj ali longeto,
kako potem poteka rehabilitacija,
na kaj moram potem paziti,
fizioterapija,
možne posledice…..

Če ima kdo čas, mi prosim naj odgovori.

Hvala in lep pozdrav.

koliko dni si sprejet? saj te ne obdržijo v bolnici:-) po posegu, ki je opravljen ambulantno, greš zu hause:-)

operacija je dokaj rutinska in kratka

niso to bolj vprašanja za tvojega zdravnika?
ta sndrom se tudi od človeka do človeka razlikuje namreč…

Bila operirana na obeh rokah!Operacija traja manj kot pol ure,domov greš takoj ,čutiš vse vendar skoraj nič ne boli.Longeto ti vzamejo takoj drugi dan, ko greš na kontrolo,čez deset dni vzamejo ven šive pri svojem zdravniku, čez šest tednov kontrola pri njih!Mravljinci izginejo takoj, moč pa se vrača zelo zelo počasi.Minilo je že pol leta in še vedno nimam prave moči in če se naslonim še vedno zaboli. Ravnaj se po zdravnikovih navodilih in res pazi ,da nekaj časa roka počiva!Je pa tudi odvisno kako daleč je poškodba,jaz sem imela z desno veliko več problemov kot z levo roko.Mazala sem z ognjičevim mazilom in z contrakel kremo, brazgotina se skoraj ne vidi!Ne boj se ,super občutek ko ponoči ni mravljincev!

nova
Uredništvo priporoča

Je to postala v današn jem času res rutinska operacija. Zgornja ti je vse povedala. Točno tako je.

Mary, odličen in izčrpen odgovor, povedala si vse, kar sem sprva nameravala tudi jaz:)

Mi lahko svetujete, kje bom na vrsti čimprej za operacijo karpalnega kanala. Mravljince in bolečine imam ves čas, ne samo ponoči. V prstih desne roke nimam več nobenega občutka. Na EMG ugotovljeno, da je okvara živčevja že dokaj velika. Sem v bolniški, v službo bi rada šla čimprej, a mi moja desnica dela z miško ne dovoljuje brez bolečin in oteklin, sedaj iščem kje bom na vrsti za pregled in poseg čimprej.
Sem leta in leta vozila s težavami, do pred kratkim, ko je postalo katastrofalno hudo, si včasih zaradi “preobremejenosti” še kruha ne morem odrezati.

Tudi jaz z desnico nisem mogla ničesar, še torbice nisem mogla nositi, ko sem šla v trgovino!Ko sem obešala perilo mi je padalo na tla,da o ostalih stvareh ne govorim.Po operaciji pa je boljše, zato kar korajžno!

Zanimivo, da v MB to operirajo ambulantno. Jaz sem bila operirana v Šempetru. V bolnici sem bila 6 dni. Sicer sem imela, dva posega na roki. Tiste pecientke, ki so bile operirane samo za karpalni kanal, so odhajale domov tretji dan.

Živi in pusti živeti

za nujno:
jaz sem bila hitro na vrsti pri dr. arnezu, je na koncesijo v n. gorici, se pač tja zapelješ na izlet
ima ordinacijo pri nekem okulistu

dela ambulantno, greš takoj domov, pa lepo naredi

v nekaterih perifernih bolnišnicah si za to hospitaliziran, to samo zato, da si nabirajo dovolj nočitev
srečno

New Report

Close