Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija srčni spodbujevalnik

srčni spodbujevalnik

pozdravljeni,

pred dvema mesecema, sem dobila srčni spodbujevalnik. sama operacija in stanje po njej so zdravniki ocenili kot b.p. Še vedno imam visok pritisk pritisk, ki ga uravnavam z zdravili. Imam pa tudi stalno bolečino, ki je blaga, lahko jo opišem bolj kot moteča v predelu pod dojkami. Ali bi mi prosim lahko dali vaše mnenje, kaj bi lahko bil vzrok temu?

Najlepša hvala v naprej!

Gabi

Sporočili ste mi premalo podatkov da bi pravilno odgovoril na vaše vprašanje. Ali ste poizkusili učinek aspirina ali podobnega zdravila? Ali bolečina popusti, če vzamete zdravilo, ki deluje proti bolečini zaradi bolezni srca (tablete Angised ali Nitrolingual)? Ali so billi zapleti pri vsaditvi spodbujevalnika?

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

spoštovani,

ker do danes še nisem prejela vašega odgovora na moj mail, ki sem ga vam poslala že prejšnji teden, me zanima, ali ste ga dobili in kdaj lahko pričakujem odgovor.

hvala

Lep pozdrav!

Gabi

Spoštovani,
ponovno vam posredujem oodgovor na vaše vprašanje. Odgovor smo prilepili pod vaše vprašanje v upanju, da ga prejmete.
Sporočili ste mi premalo podatkov da bi pravilno odgovoril na vaše vprašanje. Ali ste poizkusili učinek aspirina ali podobnega zdravila? Ali bolečina popusti, če vzamete zdravilo, ki deluje proti bolečini zaradi bolezni srca (tablete Angised ali Nitrolingual)? Ali so billi zapleti pri vsaditvi spodbujevalnika?

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

zahvaljujemo se za vaš odgovor. Tokrat vam posredujem malo več podatkov.
Srčni spodbujevalnik Vitatron C 60 DR, način delovanja DDDR, sem dobila zaradi intermitentnega AV blika II.-III. stopnje. Operacija je in stanje po njej je potekalo brez zapletov. Pred vstavitvijo srčnega spodbujevalnika, so mi opravili tudi koronarografijo, kjer je bilo ugotovljeno, da je RCA v proksimalnem delu zožena 20-30%. Ostalo je b.p. Naredili so mi tudi ultrazvok srca, ki ni pokazal nič posebnega, le mejno večji levi preddvor.
Po vstavitvi srčnega spodbujevalnika imam stalno, blago bolečino pod dojkama, ki jo lahko opišem kot tiščanje, ki je včasih komaj zaznavno, drugič pa bolj intenzivno. Intenzivnost tiščanja ni pogojeno ne z aktivnostjo, ne z različnimi deli dneva, ponoči spim normalno, ni razlike pri jemanju zdravil itd. Fizično se počutim dobro in sem aktivna, kolikor sem glede na težave lahko. Stara sem 69 let.
Jemljem zdravila: Co-Diovan 160 mg/25 mg 1 na dan, Preductal mr 35 mg 2x na dan, Concor COR 2,5 mg 1 na dan, Aspirin protect 100 mg 1 na dan, Olicard 60 mg – 1 na dan po potrebi (če je visok krvni tlak), Sinvacor forte 1 na dan, Amyzol 25 mg 1 na dan, Euthyrox 75 mg 1 na dan.
Prosim, če mi lahko poveste vaše mnenje, kaj bi lahko bilo vzrok temu tiščanju pod dojkama.
V naprej hvala za odgovor.

Lep pozdrav!

pozdravljeni,

pošiljam še enkrat. Lepo prosim za odgovor.

hvala

LP
Gabi

Vaše današnje pismo me nekoliko preseneča zato ker imam v bež
nem spominu, da sem vam že odgovoril. Vsekakor vam bom skušal pomagati. Sem skrbno več krat prebral vaš dopis, da bi dobil odgovor na vprašanje kateri organ je prizadet. Najbolj sumljiva je prizadetost medrebrnih živcev zaradi manjših sprememb v hrbtenici, ki so prišle do izraza ob, verjetno, nenavadni legi pri ležanju pri vstavitvi spodbujevalnika.Napisali ste, da ni razlike pri jemanju zdravil.To je lahko res, če so odmerki zdravil majhni. Upam, da so vam poznana zdravila, ki jih zdravniki predpisujejo pri hujših bolečinah. Ni zadržkov, da jih poizkusite. Rad bi tudi bral izvid ortopeda.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Tudi jaz sem pred dvema tednoma dobil srčni spodbujevalnik tipa dddr.Zdravnik v K,C mi je rekel,da do nadalnjega ne smem vozit avtomobila ter obremenjevati desne roke,saj mi lahko šivi popokajo ter da bom ostala navodila dobil po pošti na dom,ter naj se javim os.zdravniku!
Ko sem prišel k osebnemu zdavniku mi ni vedel nič povedat kaj in kako ter ,da naj pridem nazaj,ko bom dobil kakšne papirje!Do takrat pa sem v bolniškem staležu.!
Me pa zanima kaj sploh lahko delam in koliko lahko dvignem ,da se mi nebi rana res odprla ali pa da me nebi os.zdravnik prehitro poslal na delovno mesto,kjer opravljam fizična dela ,da ne bo kaj narobe saj mi je zdravnik v k.c rekel da vsaj dva meseca moram pazit zato da se rana zaraste in lepo zaceli!Pa me zanima kdaj bom zmožen za vrnitev na delovno mesto in kakšna dela bom lahko opravljal??
Hvala za vaš odgovor in L.p Blaž

Izgleda, da želite čimprej na delovno mesto, na katerem so potrebni težji telesni napori. Upoštevajte zakone narave. Vsaka rana potrebuje mirovanje telesa, da se normalno zaceli.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!
dne19.04sem dobil odpustnico iz KCLJ v kateri piše da naj rano previjam na 3-5dni ter si redno kontroliram srčni impulz. Danes dne 21.04.2011 pa sem prejel odločbo komisije da sem od 23.04.2011 zmožen za delo za poln delovni čas vendar imam še vedno šive,zdravnik pa mi rane niti enkrat ni pogledal niti zmeril pulza,ki bi mi ga moral!!
sedaj pa me zanima,če mam kakršno koli možnost,da se pritožim in koliko časa naj bi trajalo okrevanje po vstavitvi srčnega spodbujevalnika,ker ne vem če grem lahko sploh v službo saj so mi rekli,da vsej 6 tednov ne smem vozit avta potem pa lahko polahko obremenjujem roko vendar postopoma!!
Prosim za vaše mnenje ali pa na koga naj se potem obrnem??
Hvala za vaš odgovor in l.p

Mislim, da mora rešiti vaš problem vaš izbrani zdravnik, ki mora poslati predlog za podaljšanje bolniškega staleža na ustrezno zdravniško komisijo.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni g. Cibic,

tudi jaz imam vprašanje za vas.
Srčni spodbujevalec imam 9 mesecev. Do enega meseca nazaj je zdravljenje potekalo po predvidevanjih, tudi s športom sem se že redno ukvarjal ( kegljanje, nogomet ), potem sem pa opravljal sledeče dejavnosti: obdelava vrta, tek, daljša vožnja avta in po dejavnosti mi je mesto okrog spodbujevalca rahlo oteklo in ob pritisku čutim rahlo zbadanje z bolečino. To se mi pojavlja, kadar večkrat dvigujem desno roko in se spodbujevalec pod kožo premika. Pri delovanju samem pa opaznih sprememb ni, se pravi, deluje v redu.

Prosim, če poveste svoje mnenje, če pa ni dovolj podatkov, pa tudi sporočite.
Se že vnaprej zahvaljujem in lep pozdrav.

Vsebina vašega dopisa dopušča misel, da se je spodbujevalec blago premaknil oziroma,da je prisotno blago vnetje. če bodo motnje še trajale priporočam, da se pogovorite z vašim kardiologom

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,
po vseh zapletih so mi PM prestavili na levo stran in zato vas 10 dni po operaciji sprašujem za nasvete, koliko časa moram mirovati oz. kaj sploh lahko delam z levo roko.
Ali hodim lahko in pri tem držim roko ob telesu ?

Lep pozdrav
Zdeno

Domnevam, da so vas kirurgi odpustli iz bolnišnice z navodili. Morda pa niso bila potrebna, ker so bili mnenja, da ne bo zadržkov za normalno življenje in normalnio gibanje zgornje okončine.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lep pozdrav!
Moj sin je star 4 leta in je pred 1 tednom dobil srčni spodbujevalnik. Zanima me, ali je sedaj otrok kaj omejen, mislim ali lahko še vedno trenira hokej kot prej. Je namreč zelo aktiven otrok in ga je zelo težko popolnoma umiriti.

PROSIM ZA ČIM PREJŠNJI NASVET OZIROMA ODGOVOR.

Hvala!

V dopisu je mnogo premalo podatkov za pravilen odgovor.Napisali ste, da je vaš sin dobil srčni spodbujevalnik. Zanesljivo so mu ga vstavili zdravniki, ki so lahko, pri pregledu, ocenili tudi zmogljivost bolnikove srčne mišice. Verjamem, da so vam na enako vprašanje odgovorili na osnovi ugotovljenega stanja srčne mišice, ki pa je meni neznano. Predstavljam si, da je imel vaš otrok prirojeno motnjo prevajanja brez okvar srčne mišice ali srčnih zaklopk in, da ni zadržkov za sodelovanje na športnih programih, predvidenih za njegovo starost, vendar brez maksimalnih obremenitev.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!

Prosim, če mi gdo lahko pove, ali lahko z srčnim spodbujevalnikom uporabljam GSM Aparat.?

Hvala!

Nosilci srčnih spodbujevalnikov lahko uporabljajo aparat GSM tudi na strani pozicije spodbujevalnika.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštobani g. doktor!
Rada bi vedela kako vpliva epikardialno lociran PM na srčno mišico (spodbujanje je iz zunanje strani, ne od znotraj) – ali opažate razlike v delovanju srčne mišice pri obeh možnih spodbujanjih. In kakšne so možne komplikacije, ki se pričakujejo. Da bom pozorna nanje, če do njih pride.
Pa zanima me, kako deluje PM, če ima vključeno funkcijo avtokapture ali je nima. Jaz sem bila do sedaj brez vklopljene te funkcije, zdaj so mi jo pa na zadnji kontroli vključili.
Zakaj pride občasno do prehitrega bitja srca? V bistvu kar nori nekaj časa (kako minuto ali dve), potem se pa sam umiri na običajen ritem – na ritem, ki mu ga PM dirigira.
Imela sem popolni AV blok lll. stopnja in imam samo funkcijo, ki me ščiti pred prepočasnim bitjem. No, v bistvu svojega pulza nimam. Več.
Hvala za pojasnila,
lepo vas pozdravljam!
Nada

Da se je zdravnik odločil za vsaditev epikardialnega spodbujevalca je gotovo bil poseben razlog, ki mi ni znan. Teoretsko pričakujemo, da se PM vklopi pod istimi pogoji kot intrakardialni in nima drugačnih zapletov. Zakaj pride pri vas do napadov hitrega bitja srca bo težko natančno ugotoviti, če niso ob preiskavah izsledili mesta sedeža sprožilca napadov. Prepuščam, da vam kardiolog, ki je vključil funkcijo autocapture, razloži zakaj se je odločil za navedeno spremembo.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close