Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

Istra in severna Dalmacija

Default avatar

Hrvaške plaže za nepoznavalce

Saj vem, veliko je že na to temo bilo rečenega, a nekako ne najdemo primernega odgovora za naše želje ... Pa tudi si želimo kakšno izkušnjo iz prve roke, saj na internetu vse izgleda čudovito ...

Letos bi prvič letovali na Hrvaškem. Išemo lepo lokacijo v bližini (Istra ali severna Dalmacija, do 4 ure z avtom), kjer so prodnate, peščene ali mivkaste plaže s senco - imamo 3 letnika, ki rad lopatka. Ni nujno, da je taka plaža a dvorišču hotela, a vsaj v bližini.

Nastanitev bi želeli imeti v kakšnem manjšem hotelu ali apartmajih (s polpenzionom), zaželjeno je, da je v bližini kakšno lepo mestece za sprehode, kavice, zgodovinsko turistične oglede ali naravne znamenitosti ... Verjetno bodo zraven še stari starši - torej, da je primerno z 3 generacije :). A je kaj takega pri naših sosedih?

Mogoče v bližini Pule, Crikvenice, Rovinja, Poreča, Zadra oz. na otokih Krk, Cres ...

Hvala!!!!
Default avatar

ja, tko je

Skoraj vse to, kar si naštela, ima lahko take plaže in apartmaje, kot jih iščeš - jaz bi izključila edino Cres in Krk, Kvarner ima za otroke zelo mrzlo vodo, za naš okus vsaj, no, in plaže niso bogve kaj, če pa so, so nagužvane ali pa je težak dostop do njih (npr Lubenice na Cresu). Pa tudi vsa ta mesta (Poreč, Crikvenica, Rovinj, Zadar) so za ogledovanje in kavice in to, pa izlete v okolico. Sploh Zadar je fin za to, ne vem pa, kako je z apartmajskimi naselji. Slišala sem že za Zaton in Borik, ti bo še kdo povedal, kako je tam.

Poreč in Umag imata precej apartmajskih naselij, upoštevaj pa, da ima Istra v glavnem skalnate in betonirane plaže, čeprav po drugi strani je ravno v teh naseljih tudi urejeno za otroke, tudi kakšna mivka in to. Zambratija ima recimo mivko na skoraj celi plaži.
Default avatar

ni kaj

Crikvenica in kvarner ne spadata v svereno dalmacijo ampak severni jadran oz je to Kvarnerski zaliv.
Za otroke priporočam Rab z opombo, da je gužva, ampak to je najbrž itak povstod v času dopustov.
Default avatar

arteP

Meni osebno je bilo pa zelo lepo lani v Rabcu-Istra (40 km od Pule)! Same peščene plažice (kar je bil pravi raj za našega 2 letnika). Ob obali imaš lepo sprehajalno pot,pa še daleč ni!!!
Default avatar

szdols

arteP je napisal/a:
Meni osebno je bilo pa zelo lepo lani v Rabcu-Istra (40 km od Pule)! Same peščene plažice (kar je bil pravi raj za našega 2 letnika). Ob obali imaš lepo sprehajalno pot,pa še daleč ni!!!
Se strinjam . Ob začetnem postu sem tudi jaz pomislila na RABAC. Ko so bili otroci majhni je bil to idealen plac, ker je tam veliko prodnatih zalivčkov. Imaš pa hotelski kompleks in ob njem apartmajsko naselje, kjer smo bili mi.Tudi sence borovega gozdička je dovolj.
Default avatar

Hrvaške plaže za nepoznavalce

Hvala za odgovore.
Mi lahko poveste ime tega hotela v Rabcu. Kakšni so apartmaji? Je tudi možen polpenzion (ker ne bi preveč kuharili :)).

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net