Najdi forum

norice na dlani

Moj sin ima od prejšnjega četrtka norice, prvi izpuščaj je dobil na dlani in od takrat se je oblika izpuščaja spremenila v nekakšno podkožno bulico. Ker praviloma izpuščajni ne nastanejo na dlaneh in podplatih nisem uspela pridobiti nekih posebnih odgovorov glede izgleda in koliko časa traja, da izpuščaj na dlaneh poči in se začne celiti. Drugače norice pri njemu niso agresivne, nima jih veliko, poleg tega pa se skoraj vse že celijo. Le ta na dlani se spreminja v nekakšen podkožen žulj. V kolikor je kdo imel ali doživel pri svojih otrocih podobno zadevo bi bila zelo vesela, da mi sporoči koliko časa približno traja, da izpuščaj poči oz. začne izginjati. Oz. ali ste otroka peljali na pregled k pediatru.

Na forumu pediatrija sem vprašala dr. Tanjo, ki pravi da se lahko spremenijo v takšno obliko in da naj jo pustimo na miru. Sicer nismo ničesar počeli s tem izpuščajem, zanima me predvsem koliko časa predvidoma traja, da pride so faze sušenja, saj se mi zdi, da bo drugače sin moral biti zaprt le zaradi enega izpuščaja, ker bodo v kratkem skoraj vsi ostali izpuščaji posušili.

LP

B.

Naš je imel par bulic na podplatu. Ni se razvilo v mehurček. Kar naenkrat je izginilo. Po mojem mnenju lahko daš po 14 dneh otroka v vrtec, ne glede na bulico. Odloči se sama.

New Report

Close