Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prijateljice, otroci, problem

Prijateljice, otroci, problem

Stvar je takšna: nas je 7 prijateljic, sošolk iz srednje šole, ki se že zadnjih 10 let dobivamo približno enkrat na mesec (enkrat pri eni, drugič pri drugi), na kofetu, babjem čveku.

Sedaj imajo 3 od 7 že otroke in problem je v tem, ker jih vedno pripeljejo zraven. Otroci so tečni, želijo pozornost, skozi se je treba z njimi ukvarjati, nazadnje so pri eni izmed gostiteljic naredili cel raztur (vse popackali, vse podrobili, celo razbili dva kozarca) in nam štirim, ki nimamo otrok gre to že pošteno na jetra. To naše dobivanje ni mišljeno kot družinski obisk oziroma vrtec in zato se nam zdi neprimerno, da ostale tri pripeljejo otroke zraven. Ponavadi se dobimo v večernih urah in so otroci zato še toliko bolj tečni.

Zdaj pa ali jih teh treh pač ne vabimo več in se dobivamo same štiri ali jim povedati, da naj si za te 2 uri 1x na mesec pač najdejo varstvo in svoje otroke pustijo doma?

Pa še druga situacija. V soboto sem bila povabljena na obisk k sošolki iz osnovne šole, s katero se nisva videli že 5 let. Povabila je k sebi domov, mož je bil doma, kot en debil sedel poleg naju za mizi in vlekel na ušesa, njena otroka pa sta ves čas nekaj težila in se midve sploh nisva mogli normalno pogovarjati. Po 40 minutah sem se zahvalila za povabila in se poslovila. A so moški res taki kreteni, da jim ne pade na pamet, da kot prvo ne pašejo zraven k takim obiskom in kot drugo, da bi pobasali otroka in se vsaj za kako urco umaknili na svež zrak ali vsaj v drugo sobo? A tudi vaši visijo zraven, če ve dobite na obisk prijateljico? ( sem ne spadajo družinski obiski).

Pet prijateljic, vse imamo po dva ali 3 otroke, poskušamo se dobiti brez otrok in mož 1x na mesec. Praznik je takrat, ko nam uspe, da smo vse prisotne. Ali ne dobimo varstva, ali mož dela, ali kateri od otrok resno zboli in še in še.

Iz tvojega pisanja veje ena zaskrbljena Ida. Popolna netoleranca. Vse se da povedat in zmenit na normalen način. Se mi kar zdi, da boš, ko boš enkrat mama, še 100x hujša, kot vsi, po katerih danes pluvaš, tvoji otročički bodo pa največji angelčki pod soncem.

Kaj si tako naperjeno proti otrokom ?

Če nekdo pride k meni na obisk,so mož in otroci zraven,če želijo.A naj jih napodim stran????

nova
Uredništvo priporoča

Imam 2 otroka, sedaj že konec OŠ.
Dat ti popolnoma prav, pri srečanjih prijateljic ni fer, da so otroc zraven. In na obisku moje prijateljica moj mož prvo pozdravi, prinese pijačo, kakšne 5-10 min poklepeta, in potem naju pusti same. Valda!

Ja, dve možnosti imaš – da vse to trpiš ali kaj ukreneš. Priporočam seveda drugo. Prijateljici, kjer si bila na obisku, bi ob slovesu rekla (ali kasneje) kakšna škoda, ker nista imeli možnosti in miru res se fino naklepetati. Bo že dojela.

Kar se vas 10ih tiče – odvisno kako dobre prijateljice ste. Veljalo bi reči – punce, danes brez otrok. Mogoče srečanje tako zastavite, da greste npr v kino potem na pijačo in klepet? Nekaj, kamor otrok v bistvu ne moreš vleči.

:))))))))))))))))))))
Bo treba odrasti!
Če sama nimaš otrok in se želiš pogovarjati v istem stilu kot pred leti, ko si bila najstnica , si boš poiskala pač sebi primerno družbo – najstnice oziroma samske, tečne egoistke in boste klepetale. S temi , ki imajo otroke pa se boš srečala šele takrat, ko ne bodo imele več majhnih otrok, vnukov….

V kolikor bi si one želele tvoje družbe na samem, bi si uredile varstvo, ali šle s tabo ven, se ti ne zdi?
Predvsem pa, zakaj se o tem ne pogovarjaš z njimi? Nisi toliko zrela, da bi to šlo?

ja, Kristus, ženske, ko postanete žene in matere – postanete in ste SAMO to? Morajo biti otroc vedno zraven? Mož tudi? Nič zasebnosti? Nič več sproščenega klepeta s kolegicami? Nimate nobenega solo življenja več? Prijateljic, ki so le vaše? In če imate npr prijateljico, ki jo nekaj teži in mori, tega ne more več povedat le vam, ampak pred celo vašo familijo?

Avtorica ni nastrojena proti otrokom, ampak ste ve postale ………. kure. Sam še v harem se zaprite, pa bo.

kolk ste pa stare

Kaj je s tabo – ja, mojim otrokom lepo rečem, da se bova sedaj mal same pogovarjali. Sedaj pri 10ih, tega sploh ni treba več reči. Saj ko oni dobijo svoje prijateljčke, tudi jaz ne visim zraven non stop. Mož pa je tudi toliko pri sebi in ima občutek, da ve kako in kaj.

Hm, v prvem primeru bi se s prijateljicami (če ste to res!) pogovorila in se poskusila domeniti, da bi bilo srečanje na nevtralnem terenu res le vaše – žensko, torej brez otrok in možov.

V drugem primeru gre za dejstvo, da te je ženska povabila domov, torej v domače okolje, kjer so tudi otroci in partner in je iluzorno pričakovati, da bodo domači zaradi obiska spokali kufre in kam odšli.
V prihodnje se domenita nekje na nevtralnem terenu, pa bo klepet stekel neprekinjeno.

Imam otroka, vendar te razumem. Komunikacija je zaradi otroških vpadov drugačna, pozornost mora biti osredotočena na otroke, koncentracija pogovora peša – tudi mene je zmotilo, ko so kakšne od znank na srečanje na nevtralnem terenu pripeljale otroke (ker gredo tako radi zraven).
Jaz sem se z njimi pogovorila in v večini težav ni bilo, le ena se je odločila, da smo nekatere ženske čarovnice in sovražnice otrok in se z nami ne bo več dobivala. Pravico je imela do svojega mnenja, menim pa, da bi 3 večere letno njenega otroka z veseljem varoval njegov oče – ko bi le posesivna mati to dovolila…

Ni nastrojena? Pa kaj še. Nastrojena je proti vsem, ki niso ona.

Odrasel človek je predvsem tisti, ki zna ločiti, kdaj je čas za družino in kdaj je čas za prijatelje. Je pa res, da so zlasti slovenske ženske zaradi vsesplošne čustvene nesamostojnosti zelo nagnjene k šlepanju na moža in otroke in prijateljstev ravno zaradi tega ne znajo vzdrževat, zato jih tudi zaničujejo.

če je pa tako hudo se pa teh grešnic z otroki odkrižajte, pokažite jim vrata in povejte, da so nezaželjene, da ne marete otrok, da niso več vaše prijateljice.
Kaj pa imajo froce? Same so si krive! Maš z njimi!

Z to drugo prijateljico pa bi se dobile v baru, če ti je njen mož in otrok odveč, kaj si pa rinila k njim domov?
Ti bi njej lahko častila pijačko (če te njena družina moti in ti ki nimaš otrok imaš tudi kakšen € več za luksuz)

˝Marš z otroki, kaj si pa mislijo, da so?˝

Tudi jaz menim, da ima avtorica prav. Ženski čvek je pač…ženski – brez otrok. Pa imam sama 2 otroka in si včasih tudi težko varstvo uredim, ampak ko se dogovorim s prijateljicami, pridem sama. In ko jih povabim k sebi, to izvedem zvečer, mož da otroke spat in nas pusti pri miru.

OMG kako ste tečne. Sploh tiste, ki imate otroke.

Kot sem povedala, se lahko me štiri dobivamo tudi same, brez onih treh, ki imajo otroke. Problem je v tem, da so užaljene če niso povabljene ali če slučajno one vabijo, pa me ne bi prišle. Ampak kot sem že povedala gre za babje obiske, za babje čveke, kjer otroci nimajo kaj zraven delat. In če nimaš varstva se pač klepetu odpoveš, ne pa da še druge buzeriraš zraven. Sploh pa v tuji hiši.

Ne bi bilo problema, če bi se potem otroci med sabo zamotili, se kaj igrali, ampak se ne. In skoz tečnarijo. Pa je lačen, pa je žejn, pa ga lulat, pa mu to ne paše, pa brca v mizo, pa drobi kruh in kekse po tleh….. In zakaj sem jaz ali kdorkoli drug dolžna to prenašati v svojem stanovanju?

Tudi jaz dam avtorici prav in jo razumem. Ženski večer – je ženski večer. Kdor pripelje na tako srečanje otroke, s tem nehote spremeni naravo srečanja, teme pogovora, obnašanje, štose, skratka vse.

janis, dobro napisano.

Avtorica, se strinjam s teboj!
Meni je samoumevno, da se na takšna srečanja otrok ne vozi s seboj, mož tvoje prijateljice iz OŠ pa tudi ni dojel, da je odveč 🙂
Jaz sem takšna, da povem svoje mnenje, seveda na diplomatski način.
Z besedo na plan. Grem stavit, da bi lahko vse uredile varstvo 1x na mesec…

A razumeš, da jaz nje nisem vabila nikamor. Če bi jo želela, bi jo že zdavnaj. Pa se 5 let nisva videli. Ona je vabila mene. Večkrat, vztrajno, pač k sebi domov. In zaradi vljudnosti sem se na vabilo odzvala. Sedaj vem, da je bila to napaka, da je bilo škoda denarja za obisk in da se najbrž naslednjih 5 let ne bova več videli. Mi je pa res čundo, če njen tip sedi poleg pri mizi in nič ne reče, ker itak nima kaj za rečt, jaz se pa z njim tudi nimam kaj pogovarjati.

Ena zgoraj pa sprašuje po starosti. Stare smo 29, nekatere že 30.

Tdui jaz se strinjam z avtorico posta. To pa zato, ker zeloooo cenim “kavice”, ki jih lahko opravim brez otroka.
Stvari v življenju se pač menjajo. Zdaj imate več časa tiste, ki ste samske in se pač družite. Ko bo kakšna od vas postala mamica, bo spet vzpostavila globlji odnos z mamicami, ko boste pa vse starejše, pa, upam, se boste spet našle.

A veš,da sem bila tudi jaz taka(pa te tamali,kaj jih vlačjo s sabo),dokler nisem sama imela otrok.Sem pa opazila,da pač tiste z otroci in tiste brez ne grejo skupaj.Ker je čisto drug način pogovora….ne vem,no…..

Avorice ne razumejo samo cankarjanke, ki drugega v lifu nimajo kot svojih sončkov in mož, ki so brez življenja, če se ne gre za njihovo potomstvo in potem še mislijo, da morajo vsi tako omejeno gledat na svet kot one.

Imam prijateljico z otrokom – ko je praznovala rojstni dan, nas je par žensk povabila na obisk, je pa izrecno rekla, naj nobena s sabo ne vozi otrok. Svojo hči je za tisto popoldne predala možu, ki je tamalo peljal na izlet in čao.

Da ne bo pomote in preden začnete bevskat, kako mrzimo otoke – ogromno časa preživimo skupaj, ko so zraven tudi otroci. Z njimi grem celo po otroke v vrtec, še celo sama sem jih šla iskat kot uslugo. Z njimi grem v park, sem tudi na obisku, ko so otroci tam in se skupaj zabavamo.

So pa situacije, kjer ja, drage dame, so otroci MOTEČI in nimajo tam kaj delat!

In tiste, ki nakladate, kako nestrpna je avtorica – predvsem ste ve naduvane do amena, ker mislite, da so otroke dolžni prenašati vsi in vsepovsod. So situacije, kamor otroci NE SODIJO in babji večer je vsekakor ena izmed takih situacij! V tej situaciji so skrajne egoistke ravno te matere, ki mislijo, da lahko svoje otroke vlačijo čisto vsepovsod, brez obzira do drugih.

In res, če niste sposobne videt ženske mimo vloge matere, se mi lahko samo resnično smilite. Ker je vaš svet resnično resnično zelo majhen.

Se strinjam. To smo opazile tudi me, ampak kako tem z otroki dopovedat, da pač ne pašejo več v kontekst teh babjih srečanj in da naj se dobivajo popoldne na otroškem igrišču?

Ko boš imela sama otroke, boš razmišljala povsem drugače

Zmenite se tako pozno, da otroci niti pod razno ne morejo biti zraven, pa je.

Jaz pa imam otroke in se tudi rada kdaj dobim samo s prijateljicami, se mi ne zdi, da je avtorica a priori proti otrokom. Ampak nekatere ljudi kdaj pa kdaj, ne glede na to, kako se nekaterim staršem to zdi nepredstavljivo, vendarle zamika, da bi bili samo v družbi odraslih. Tako kot so včasih otroci radi v družbi otrok, brez odraslih, ki se ves čas vmešavajo.

Bedarija na kvadrat. Večina mojih prijateljic ima otroke, ena čaka že 4-ga, jaz sem brez in se super štekamo. Jaz se prilagodim njim, se pa tudi one prilagodijo MENI. Ne pričakujejo, da se bo svet vrtel okrog njihovih otrok in materinstva, seveda pa z mano podelijo te zadeve – imajo pa vsekakor, brez skrbi, tudi življenje MIMO otrok in se imamo še kako za pogovarjat!

In ne, ne vlačijo otrok vedno in povsod s sabo, imajo obzir do tega, da otroci pač povsod ne pašejo. Jaz se pa tudi prilagajam, ko imajo otroke s sabo. Ker je obzirnost obojestranska, odnosi super funkcionirajo.

Vse je v zrelosti posameznika, ni treba nič krivdo valiti na neke zunanje dejavnike.

Drugače je pa ,če katera ne more imeti otrok in ji je preveč težko,ko gleda prijateljice .
Nekatere moje so zato prekinile stike z mano.

New Report

Close