Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rada bi nama pomagala

Rada bi nama pomagala

Z možem imava težave v zakonu, ki se vlečejo kot jara kača. Oba sva preobremenjena, hitre jeze, zelo trmasta, se hitro in za brezveze na smrt spreva in potem imava nekajdnevne tihe maše. Boga najina otroka.
No, konec šolskega leta gresta otroka na taborjenje in sama razmišljam, da bi nama rezervirala tisti konec tedna nekje na samem. Upam, da bo lepo vreme.
Torej šla naj bi 25-ega in se vrnila nazaj domov 27-ega junija, niti približno pa ne vem kje bi lahko iskala, ker ne vem niti kaj iskati. Če bi med nama bilo vse ok, bi iskala kakšen izlet oz. podaljšan vikend kje kjer bi si lahko ogledala kakšne znamenitosti, tako pa….odpade.
Razmišljam morda o kakšni turistični kmetiji, kjer bi bila v naravi, sama, sprehodi, lahka hrana, nič hitenja, lepo počasi, veliko pogovora, predvsem pa da si napolniva baterije za naprej, kajti vse skupaj naju zelo izčrpava. Oba sva kriva, nobeden ne popusti niti za milimeter…grozno.

Lepo prosim za kakšenkoli nasvet ali predlog kaj narediti, kaj bi bilo najbolj pametno, kje iskati, kaj mi/nama priporočate.

Hvala in lep začetek tedna

Doroteja

Nebesa 🙂

http://www.nebesa.si/

Oprosti bom realna.. če se doma ne znata pogovorit vama tudi tak vikend ne vem kje ne bo pomagal. Očitno vama je preveč luštno in gledata vsak samo na sebe… tako ne znata poiskat besede midva in jo tudi živeti. Pač vaju jebe komunikacija, razmevanje, spoštovanje drug drugega.


Nebesa 🙂

http://www.nebesa.si/%5B/quote%5D

Prekrasno a žal tudi predrago. Vseeno hvala za predlog.

To vem, rada bi le en vikend za naju, na samem, morda bo pa ta odskočna deska za poznejšo bolj kvalitetno komunikacijo, morda se tam odpreva in si kaj lepega poveva, morda se vsaj malo zbližava, morda…upam, da se morda kaj premakne na boljše.
Vseeno hvala tudi tebi.

To vem, rada bi le en vikend za naju, na samem, morda bo pa ta odskočna deska za poznejšo bolj kvalitetno komunikacijo, morda se tam odpreva in si kaj lepega poveva, morda se vsaj malo zbližava, morda…upam, da se morda kaj premakne na boljše.
Vseeno hvala tudi tebi.[/quote]
po moje se bosta še bolj skregala ŽAL

hm, po moje bi bilo pametno moža vprašat, če je za tako varianto vikenda. Da ne boš delala računa brez krčmarja…

Pa potem napiš kako je bilo, ker me zanima za september:):)

http://www.istraturist.com/HR/Apartmani/Istrian_Villas_2026.itu

LP

Ne vem, če vama je to sploh blizu – ampak mogoče pa kakšne duhovne vaje za zakonce. Vodene, ampak, da imasta dovolj časa za pogovor med vama. To je za naju z možem ob 4 otrocih pravi balzam vsako leto. Ga ni dopusta, ki bi pretehtal in ga ni opravka, ki bi bil važnejši. Iz tega živiva!

To vem, rada bi le en vikend za naju, na samem, morda bo pa ta odskočna deska za poznejšo bolj kvalitetno komunikacijo, morda se tam odpreva in si kaj lepega poveva, morda se vsaj malo zbližava, morda…upam, da se morda kaj premakne na boljše.
Vseeno hvala tudi tebi.[/quote]

ma zakaj potem iskat neke kraje tukaj preko foruma… spokajata tisti dan in pojdita v neznano in skupaj poiščita kraj kjer se bosta oba dobro počutila in tam najdita kak apartma… čist tako na slepo… skupaj poiščita ta kraj. Naredita kaj odpiljenega in brez nekega načrta. Zakaj planirat, zakaj ravno takrat neki pogovori.

S pogovori in spremenjenim obnašanjem lahko začneš ti že ta trenutek. Obljubi si, da boš od tega trenutka TI drugačna, da se ne boš več kregala, da boš strpna… ko se boš ti spremenila se bo verjetno tudi on.

No meni pa se kljub vsemu zdi ideja krasna. Včasih ali celo velikokrat je sprememba okolja zelo dobrodošla. In morda se lahko vsaj za trenutek odklopita, sprostita….pogovorita. Če ne boš poskusila ne boš vedela. Želiš nekaj narediti in spremeniti, že to je prvi korak. Razmišljaš pozitivno, želiš spremembe….in ja vsekakor skušaj najti kotiček, ki bo idealen za vajin odklop.
Ideje kam v tem trenutku res nimam….hotela sem ti le dati malček vzpodbude. Tudi to šteje, a ne.
LP

SE PODPIŠEM PO “AH JOJ”

Začnite delati na boljši komunikaciji že danes, ne čakat na junij.

morda hiša franko v kobaridu, če ni tudi to predrago.. potem zelo lepo je tudi na kekčevi domačiji v dolini trente.. ali pa pastirske koče na veliki planini.. morda kakšen apartma v bovcu ali bohinju ali pa npr. zelo poceni je v planici..

je pa tako, da če med vama nikakor ne štima, se seveda lahko skregata tudi na oddihu, zato zgolj kot nasvet, od oddiha ne pričakuj preveč, da ne boš potem razočarana.. seveda pa ti iskreno želim, da bi v mirnem okolju našela pravo pot in vajin mir..

srečno!


Dober nasvet…

Super ideja-saj veliko zvez razpade prav zato ker si ne vzamemo časa drug za drugega.Tako da kar iskoristita te dneve ,pa pojdita kam v hribe,prespita v gorski koči-in v glavnem uživajta.

Se strinjam z nekaterimi zgoraj: začni delati na tem že danes. Midva sva šla na krasen izlet, pa ni bilo dosti drugače tam kot doma …

Drugače je bilo, ko sem se jaz odločila za spremembo in sem začela drugače “delovati”. Zelo, zelo hitro, se je poznalo tudi na njemu in najin odnos se je zelo izboljšal (pa je še vedno veliko vsakodnevnega dela, se mi zdi).

Začni danes in z majhnimi koraki. Tvoja ideja je podobna tistim, ki se 20 let bašejo s hrano in potem mislijo, da bodo v enem mesecu shujšali …

Nekaj je dobrih nasvetov v tej temi, ne vem pa zakaj ženski lepite linke s samimi dragimi variantami. Bože mili, pa saj niste normalne, če ji priporočate da naj za dva dni s partnerjem odštejeta med 500 in 1000 evri. In kaj, če bo ženska vse sama plačala, če imata kot večina monovk ločena računa in se je ideje domislila ona? Đizus

Jaz pač ne izhajam iz predpostavke, da so vse monovke revne ali povprečne. Kaj pa, če bi imela z možem 5 jurjev proračuna na mesec – a misliš, da takšni pari nimajo težav?

Sicer pa osebno raje dam 500 evrov za mega tri dni dopusta kot enak znesek za teden dni prikole na žgočem soncu blizu smrdečih kopalnic.


Dober nasvet…[/quote]

Ja, odličen!
Če veš, kaj delaš narobe, mogoče napak ni tako težko popraviti.
Tisti vikend sta pa lahko tud doma in od doma štartata na kak sprehod, mogoče v savno na malce razvajanja, na dobro večerjico …
Al se pa vsedeta v avto, kot je že tud bil en predlog, pa za nosom. Morje, hribi, kakšne toplice … Mogoče se bosta do takrat že začela kaj bolj prijazno pogovarjat in se bosta skupaj dogovorila, kaj bi obema najbolj odgovarjalo.

zaradi prepobremenjenosti se res ne kregaš nonstop. iz tvojega pisnaja je razvidno, da se skregata imata nekaj tihih dni, pol pa se znova skregata. ma tako ne gre. pol sta ali otročja, ali pa…. in vikend samo za vaju dva, sama doma, še ni treba it nekam ven lahko sta sama doma in se imata fajn. pomisli kaj pa če rezerviraš pol pa mož ne bo hotel it. mislim da bi to pa vseeno morala načrtovat skupaj.

Doma … počneš vse po starem, težko je možgane vrečt na finto, da zdaj bo pa ta vikend nekaj posebnega (če so problemi, če jih ni, je seveda nekaj čisto drugega).
Ko greš nekam drugam, pa že po defaultu zadihaš drugače, če nič drugega, se ne moreš ukvarjat s perilom, pa posodo, pa samo tole pošraufam, potem sem pa pri tebi …

Doma … počneš vse po starem, težko je možgane vrečt na finto, da zdaj bo pa ta vikend nekaj posebnega (če so problemi, če jih ni, je seveda nekaj čisto drugega).
Ko greš nekam drugam, pa že po defaultu zadihaš drugače, če nič drugega, se ne moreš ukvarjat s perilom, pa posodo, pa samo tole pošraufam, potem sem pa pri tebi …[/quote]
Metulka se popolnoma strinjam….nič domačega okolja, definitivno je treba it nekam. Saj je lahko samo večerja ( morda z nočitvijo), kopanje, savna samo v dvoje,hribi, en dan na obali….
Se strinjam, spremembe se naj začnejo že danes….vendar tale viked, ki ga imaš v mislih pa toplo priporočam. Spomni se vajinih začetkov, ko sta se spoznala, odkrivala en drugega… Kaj sta rada počela skupaj, kaj tebe veseli, kaj tvojega partnerja…morda kakšna skrita neizpolnjena želja…

Ne boste verjeli koliko energije in novega elana ti lahko da samo en izlet. Ko se odklopiš od vsakdanjega življenja,skrbi, obveznosti…brez telefona, sosedov…
Ni treba na potovanje z agencijo v Grčijo, Tunizijo…ali kamorkoli v tujino. Vsak zase ve kaj mu najbolj odgovarja. Tudi malenkosti štejejo. Samo znajti se je treba….

Midva sva šla v hotel Salinera v Strunjanu. Sicer ne zaradi takih težav, pač malo za oddih in da sva bila sama. Vzela sva pravljični paket, krasna zadeva. 3 dni, malo welnessa, romantična večerja, zajtrk v postelji… Se splača. Cena je bila mislim da okrog 250 EUR od petka popoldne do nedelje dopoldne za oba.

Nisem brala vsega, kar so predhodnice svetovale, zato….
sama bi najprej-toliko ga že poznaš- pri sebi razčistila, če bi tako presenečenje odgovarjalo tudi njemu…ker je vse zastonj, da ti uštimaš vse v nulo, on pa bogsigavedi kakšne načrte (morda celo za vaju oba ?!) plete ta čas….tako, da najprej to zdefiniraj, potem pa res vseeno, kam jo mahneta.
No, pa ne tega narobe razumeti….imaš vso mojo podporo.

če bi rada da se do konca spreta pojdita nekam na samo, brez zabave, tako da bosta prepuščena na milost in nemilost drug drugemu. moraš biti res karakter da prenneseš dolge tihe ure ali neskončne prepire, ki pridejo res do izraza ko se nimaš kam umakniti.samo pomirjevala vzemi s seboj pa pazi da ne bo kakšna sekira v bližini!

New Report

Close