Starševski čvek

VRTEC-roditeljski sestanek- kje so otroci medtem?

Default avatar
Ker se mi ta forum zdi najbolj obiskan, sprašujem prav tukaj.
Prosim za informacije, kako je to urejeno po celotni Sloveniji?

1.OB KATERI URI SO OBIČAJNO ORGANIZIRANI RODITELJSKI SESTANKI V VRTCU in kako pogosto jih imate?
2.KJE SO V TEM ČASU VAŠI OTROCI, kdo skrbi za njih?
3.ALI VRTEC PONUJA MOŽNOST VARSTVA v času sestanka, če je to preko vrtčevega urnika?

Hvala in lep dan...
Default avatar
Zdaj ga bomo imeli prvič
Mislim da je ura ob 16 ali ob 17 uri
otroka sta z mano.
Default avatar
Mi smo ravno prejšnji teden imeli roditeljski sestanek ob 17h. Otrok je bil z očetom doma.
Default avatar
1. ob 17.00, 2 - 3 krat na leto
2. pri možu (če grem sama), oziroma pri babici (če greva oba in če ima ona voljo čuvat)
3.ne.
Vedno pa je zaželjeno, da na sestanek pridete sami (brez otrok), saj le tako sestanek poteka nemoteno. Nekateri so jasno izrazijo, nekateri pa ne.
Default avatar
4. KAJ NAREDITE TISTI, KI IMATE ENOSTARŠEVSKO VARIANTO in nobene alternativne varuške?
Default avatar
Lahko ga pripelješ s seboj na sestanek. Ni sicer najbolj zaželjeno, a če ni druge možnosti...
Default avatar
pri nas so sestanki ob 16h, otroci imajo varstvo v dežurni skupini do 17h, potem jih pa vzgojiteljice pripeljejo v našo igralnico. in to je tudi nek signal naši vzgojiteljici, da zaključi z roditeljskim.
Default avatar
Pri nas je enako.
V času sestanka je poskrbljeno varstvo v združeni popoldanski skupini.

LP
Default avatar
Roditreljski sestanki so 2-3x letno in so namenjeni staršem, zato je zelo zaželjeno, da potekajo nemoteno, se pravi brez otrok. Pri nas jih popoldan čuva eden od naji s partnerjem, drugi gre na sestanek,....popolnoma enako kot ostale obveznosti.

Za enostaševske družine - varstvo uredite enako kot za ostale popoldanske obveznosti/aktivnosti (rekreacije, zdravnik, ...)
Default avatar
nja je napisal/a:
Z vzgojiteljico sem se pogovarjala sproti tekom leta in roditeljskega nismo potrebovali. Vse kar sem morala vedet sem vedela pred tem.
Default avatar
So namenjeni staršem,to pa ne pomeni da otroci ne smejo biti tam

Pri nas je vseeno če so ali pa ne,zaradi otrok ne poteka čisto nič nemoteno
Default avatar
1. Samo en sestanek na začetku šolskega leta, ob 16-ih, 17-ih.

2. Obakrat sta bila po dva otroka, prvič stara eno leto, drugič dve leti. Popolnoma nemoteča, vmes sta pojedla, popila, eden je zaspal ...

Vzgojiteljici in starši imamo radi otroke, tudi kot goste na roditeljskem sestanku. Predstavitev programa in ciljev za vrtičkarje pa tudi ne zahteva take zbranosti kot predavanje na medicinski fakulteti ali koncert pianista, zato ne vidim problema.

3. ne, ni treba.