Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vera v Boga- si upate priznati v službi…

Vera v Boga- si upate priznati v službi…

Ste verni in hodite v službo, kjer vsi delujejo strogi neverniki ali t.i. ateisti.

Si upate med vsemi njimi priznati ob dopoldanski kavici v ponedeljek, da ste se včeraj lepo obleki in odšli k MAŠI.

Vam je nerodno, ker ste verni ali ste ponosni na to?

ne vem kaj je to tazga, da bi blo omembe vredno?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Kakšna bedasta vprašanja,saj nismo otroc.

Če bi kaj takega izjavila, bi me poslali na psihiatrijo.

Glej, jaz nisem verna. Ne hodim k maši. Moji sorodniki tudi ne…..
A če kdo želi meni govoriti o mašah, birmah, spovedih….jih poslušam. Če želijo moje mnenje jim pa ga seveda povem. Nekaterim to mnenje ni všeč a to ne pomeni, da si ga ne bi upali več izražati.?
Torej če rabiš debato ravno s takimi, ki niso verni potem moraš biti pripravljena tudi na to, da ti mogoče ne bo všeč, kar oni mislijo?
Ali si hotela kaj drugehga vprašati?
Jaz recimo za svojimi dejanji stojim in sem vedno pripravljena debatirati o njih in včasih tudi spremeniti pogled, mnenje, ravnanje…tudi ti moraš vedeti zakaj nekaj počneš in se ne sramovati svojih dejanj.

Če mi je kaj všeč in v kaj verjamem mi tega ni sram priznati. Le zakaj se toliko oziraš na druge, kaj si mislijo.

Kaj delaš v svojem prostem času je pa itak tvoja stvar .
Pri nas sodelavka pove ,če se je kaj zanimivega zgodilo med nedeljsko mašo ki jo redno spremlja .
Pa kaj .?

ZAKAJ TE TAKO SKRBI IN OBREMENJUJE KAJ SI BODO MISLILI DRUGI O TEBI? KAJ TI PA MOREJO? ZAKAJ TI JE VAŽNO KAJ ONI MISLIJO? TI KAJ DAJO? A TI NIMAŠ SVOJEGA KARAKTERJA, DA SE BOŠ OZIRALA KAJ SI NEKO MISLI O TEBI? TO NAJ TI BO VSEENO, DELAJ KAR HOČEŠ ČE LE NE ŠKODIŠ Z TEM NIKOMUR, NAJ TI BO ZADNJA SKRB KAJ SI MISLI O TEBI EN SODELAVEC.

kaj se dereš?

druga zadeva, a si že slišal/a za ti. Razredne norčke?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Jaz sem vesela, da sem na poti mojega življenja srečala Jezusa in zakaj bi se morala tega sramovati?
Tukaj se pa znate na veliko kregati, ni važno kakšno vprašanje kdo postavi. Škoda.
Mir in dobro vam želim.

staraaa
Re: Vera v Boga- si upate priznati v službi…
16.05.10 21:57

Če bi kaj takega izjavila, bi me poslali na psihiatrijo.

V kakšni okolici pa si? A so sami komunisti tam? CK ZK?

Kapitan,

kako stojijo stvari v Polju? Vse b.p.?

V čem je fora ,tega tvojega datuma?

Ni fore. Le trenutna volja.

21.12.2012
Re: Vera v Boga- si upate priznati v službi…
16.05.10 22:48

Citiram:
Kapitan
staraaa
Re: Vera v Boga- si upate priznati v službi…
16.05.10 21:57

Če bi kaj takega izjavila, bi me poslali na psihiatrijo.

V kakšni okolici pa si? A so sami komunisti tam? CK ZK?
Kapitan,

kako stojijo stvari v Polju? Vse b.p.?

Kar kakšno reči čez KK ali MS ali BP pa boš hitro tukaj. Potem bomo pa mi ugotavljali, če si b.p.

Lahko te je sram!

Pom imenu sodeč si tudi vraževerna, LAHKOVERNA ne samo verna.
Koliko sem jaz razumela je to greh.

Ni fore. Le trenutna volja.[/quote]

Ne ga svirat he,he.Isto je blo iz 99 na 2000.;)

Pri nas se vsak teden pogovarjamo o maši in še čem. Tisti, ki hodijo tja, poročajo, kaj se je zgodilo in kaj so spet duhovniki pridigali čez politiko, občino, državo, mi pa skupaj obiramo cerkev. 😉 Vedno je pestro, zanimivo in največkrat kar zabavno. Nikogar se ne bojimo.

Služba je služba, družba pa družba. Tega se ne meša.
Slvoenija vsekakor ni država, kjer bi se o veri lahko pogovarjal s komerkoli.
Jaz se tega v službi resno držim. Ti pa delaj po svoje.

Prav zanimivo, osebe, ki so verne so običajno tudi praznoverne, lahkoverne in obiskujejo alternativce in šamane….si spreminjajo imena in obiskujejo šlogarce. Vse dinarčke koristno porabijo.

Evo jaz tudi ne. Preveč žaljivih in nesramnih besed na ta račun sem že slišala in se nima smisla “izpostavljat”. Nekateri ne morejo doumeti, da ima vsak pravico živeti po svoje. Ni potrebno, da se z drugim strinjaš, treba pa je spoštovat njegovo mnenje oz. to, da nekdo drugače razmišlja kot ti. Žal pri nas (lj) tega ni.

Vsi moji sodelavci vedo, da sem verna – eni so verni, drugi ne, vendar nobenemu na kraj pameti ne pade, da bi se kakorkoli vtikal v druge ali dajal neprimerne komentarje.

če bi nanesla debata na to temo bi seveda povedala, da sem bila pri maši, predvsem pa kolegi z veseljem pogledajo tudi slike z naših krstov, obhajil,…
Je pa verjetno res odvisno kakšni odnosi so sicer med sodelavci, pri nas so zelo kolegialni in s tem res ni težav.

S službo nimam izkušenj, ampak recimo pri možu vsi vedo, da sva verna, ampak iz tega ne naredijo ne vem kaj. Mi pa tud ne.
V družbi je pa tako, da če pade kakšna beseda na kaj takega že poveš, sicer pa ne boš tega skoz govoril.
Pač normlano.

Jaz vedno povem, če me kdo vpraša, če sem verna. Če bi hodila k maši, bi brez problema to povedala. Še rajši tam, kjer vem, da so sami ateisti. Mi je prav všeč, ker jim kar čeljust dol pade.

Jaz pa izzivam ravno ne, če me pa kdo vpraša pa povem, seveda. To sem si upala tudi 1970 leta.

New Report

Close