Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija ŽELEZOVE TABLETE IN ZAPRTJE DOJENČKA

ŽELEZOVE TABLETE IN ZAPRTJE DOJENČKA

Pozdravljeni,

imam vprašanje in sicer me zanima ali ima kdo podobne izkušnje. Ker sem pri porodu malo preveč izkrvavela, so mi sedaj predpisali železove tablete za izboljšanje hemoglobina. Jemljem 2 x 100 mg tabletki na dan.

Zanima me, glede nato, da te tablete povzročajo zaprtje (pri meni se kar opazi :)), ali je možno, da se to zaprtje prenaša z mlekom na mojo enomesečno dojenčico in ji to povzroča napenjanje in krče? Zelo se matra, da lahko kaka.

Hvala za vaša odgovor in lep pozdrav,

Sandolina

Zaprtje pri jemanju železovih preparatov je pogost stranski učinek. V materino mleko se izloči le manji delež (običajno pod 10% materinega odmerka), ki po poročilih nimajo učinka na dojenega otroka.
Ker so do tretjega meseca krči, napenjanje, težko kakanje zelo pogosti pri povsem zdravih otrocih in jih pripisujemo nezrelosti črevesja, bi težko okrivili železove preparate, ki jih jemljete, za težave vaše dojenčice.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close