Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

kako skrbeti za duševno zdravje?

Default avatar

kako skrbeti za duševno zdravje?

Mene pa zanima, kako skrbeti za duševno zdravje? Veliko berem, da je treba skrbeti za duševno zdravje, nič pa ne piše kako konkretno skrbeti za duševno zdravje.
Default avatar

jaz takole

Z veliko gibanja na svežem zraku (da, gibanje poleg telesa krepi tudi duha), z branjem, reševanjem križank, poslušanjem umirjene glasbe, z jogo, ki sprošča in umirja...
Default avatar

elaine

Bo kar enako kot za telesno zdravje. Veliko gibanja(sproščanja) v naravi, zdrava prehrana. Posledično manj interneta in televizije.
Se ne pravi zastonj; zdrav duh v zdravem telesu.
Default avatar

dsf

Samo eno vprašanje: zgornja pravi veliko branja, druga pa manj interneta - internet pa uporabljam ravno za branje. Torej sta si ta dva v nasprotju.
Default avatar

pupa100

dsf je napisal/a:
Samo eno vprašanje: zgornja pravi veliko branja, druga pa manj interneta - internet pa uporabljam ravno za branje. Torej sta si ta dva v nasprotju.
Saj tudi pravijo, da je treba veliko piti, meni pa tako paše pivo ... Daj, ne išči dlake v jajcu.
Default avatar

branje knjig

Verjetno je bilo mišljeno branje knjig, predvsem leposlovja.
Default avatar

september morning

Meni gledanje televizije, kakšne kvalitetne oddaje, zabavne za moj okus ali pa dobrega filma prej koristi, kakor škodi.

Duševnemu zdravju tudi koristi veselje do življenja, optimizem, zadovoljstvo s tem, kar smo že dosegli, zastavljanje še kakšnih realnih ciljev.

Če se imam rada taka kot sem, če me spoštuje mož in ljubijo otroci, če nisem skregana s svetom, če se znam nasmejati na svoj račun, potem izžarevam veselje in zadovoljstvo in duševno zdravje....

Pa še najmanj se ukvarjam s tekom.
Default avatar

tkole

Za duševno zdravje je treba biti čim manj na tem forumu.
Default avatar

staraaa

pupa100 je napisal/a:
Saj tudi pravijo, da je treba veliko piti, meni pa tako paše pivo ...
Spiješ dva tri pire, pa se ti fučka za dušo ... če je namočena al ne
Default avatar

enakive

Na to temo je v včerajšnji Oni veliki intervju z Onjo T. Grad.