Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Odvzem krvi iz popkovnice

Odvzem krvi iz popkovnice

Pozdravljeni!
Zasledila sem, da se mora odvezm krvi iz popkovnice, za namene shranjevanja popkovnične krvi, zgoditi takoj po rostvu. Pri tem pa se mi postavljajo naslednja vprašanja:

Ali se mora pred odvzemom krvi popkovnico prerezati?
Ali je mogoče vzeti popkovnično kri in potem še počakati s prerezom popkovnice, dokler ta ne neha utripati oz. se ne porodi posteljica?

Hvala za odgovor!

Tikataka

Draga Tikataka,

gre bolj za izbiro ali to ali ono, torej: če se odločite za shranjevanje pop. krvi, se (vsaj kolikor jaz poznam prakso v Sloveniji), jemlje takoj po rojstvu otroka. Če bi raje počakali z rezanjem popkovnice toliko časa, da neha utripati, potem nimate prvega. Vem pa, da so v tujini prakse, ko jemljejo kri za shranjevanje z iglo, kar bi lahko pomenilo nekakšno kombinacijo obeh postopkov, kar ne uspe vedno. Nekateri imajo pomisleke tako v zvezi s shranjevanjem pop. krvi, nekateri imajo pomisleke glede časa, kdaj naj se prereže popkovnica, nekateri pa glede prakse prekinjanja popkovnice sploh (lotusni oz. lotosev porod, lotus birth) in počakajo, da ta sama odpade (ob primerni skrbi za posteljico itd).

Hm, po medijih beremo o novih načinih za ohranjanje matičnih celic (mlečni zobki).

Če ima katera drugačne informacije ali bi hotela kaj dodati,

ste dobrodošle. No, tudi dobrodošli.

dr. Zalka Drglin, ženske študije transakcijska analitičarka - svetovalka Združenje za informiranje,svobodno izbiro in podporo na področju nosečnosti, poroda in starševstva Naravni začetki www.mamazofa.org obporodne stiske individualno svetovanje, podpora in informiranje za ženske in svojce [email protected]

New Report

Close