Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kam na večerjo v centru Lj?

Kam na večerjo v centru Lj?

V petek zvečer vabim ene ljudi na večerjo. Kljub temu, da vem, da je več dobrih restavracij pravzaprav v okolici, bi radi šli jest v center Ljubljane..zato, da se lahko kasneje še malo sprehodimo itd…
Pa nimam pojma, kam. Malo sem gledala in ostali sta mi možnost Abecedarium ali Zlata ribica. A katera ve, a je to ok? Saj ni treba, da je neka vrhunska hrana, da je pač vredu hrana, fajn postrežba in prijetno vzdušje. Aja..v Sokola ne bi šli in tudi v kako mehiško itd. ne.
Če pa imate še kake druge ideje, bom pa zelo vesela.
LP in hvala za odgovore.

Kavalino ima dobro hrano, samo ni pa v strogem centru. Po večerji je potem še sprehodek ob Ljubljanici do starega dela mesta.
Kavalino sicer piše da je pizzerija, samo jaz jo tam še nikoli nisem jedla, ker je vse ostalo toliko bolj slastno

Jaz sem bila nazadnje v Steak house in je bilo zelooo prijetno, fajn ambient, skratka super (aja sam losos je bil premalo pečen:().

V Zlati ribici in Abecedariumu še nisem bila. Upam, da dobiš kak odgovor glede teh dveh restavracij. Sama sem pred kratkim bila v River Housu v stari Ljubljani, meni je hrana tam odlična.

Še en glas za River House, ki je v starem delu Ljubljane. Luštno v vseh pogledih.

Špajza na Gornjem trgu 28, Ljubljana. Odlična hrana in posrežba, malo višji cenovni razred, ne pa pretirano.

.kaj pa najstarejša gostilna Šestica?

Ta post mi je prišel kot naročen;). Z družbo nameravamo (6 ljudi) verjetno v četrtek ali petek tudi nekam v staro Ljubljano.
Kakšno je vzdušje v Steak Housu oz.River Housu? Je gužva, zelo glasno? Smo sicer dokaj mladi, bosta pa z nama dva malo starejša;). Kje točno sta omenjena lokala?

Živim v Centru, vendar grem le redko tudi jest sem. Večina restavracij se ima za precej več, kot so v resnici, in jaz tega nisem pripravljena plačevat. En tak primer je zgoraj omenjeni Kavalino. Tam še nisem dobro jedla, predvsem pa čisto vse stvari grozljivo presolijo – enkrat sem celo noč vstajala in hodila pit:-( Nikoli več.
Abecedarium je povprečen, postrežba počasna. Zlata ribica je tourist trap.

Če si pripravljena odšteti malo več, boš dobila res dobro hrano in vrhunsko postrežbo v Valvasorju (zraven Cha čajne hiše). V višjem cenovnem rangu je tudi As, razen če nimaš kakšnih “moralnih” zadržkov proti njem;-)

Salon na Trubarjevi ima po novem tudi restavracijo, slišala pohvalne stvari, vendar ti žal izkušenj iz prve roke še ne morem posredovati.

Aja, še River House. Pretežno neškodljiv.

V River housu ni glasno, mi izberemo to restavracijo tudi zato, ker se da pogovarjat. Gužve nobene 🙂 Restavracija je na Gallusovem nabrežju, od “Mačka” še kakih 100 metrov naprej 🙂 Cene znosne, ambient prijeten, me smo bile štiri, jedle smo vse (predjed, glavna jed + sladica) + dve buteljki in 4x aperitiv. Cena 130 evrov. Res priporočam 🙂

V centru imaš tudi super “čevapčivnico” – Rio Momo, včasih je bil tam Rio ham ham (al neki takega) – srbska hrana: čevapi, pleskavice, prebranec, pečena paprika… Je lepo urejeno, prti in svečke na mizi, sanitarije lepe… Je pa nasproti Name, proti parku Zvezda.
Greš lahko pol še mal v Topa pogledat današnjo “mladino”…

najboljš je AS, a so pri meni v zadnjem času prevladali moralni zadržki, pa J&B je vredu, Cubo je vredu (vendar glej moralne zadržke pod 1).

o kakih moralnih zadržkih ve to

steak house, river house … a je to mišljeno tole? www.riverhouse.si
hvala za odgovore…. morda pa pol res river house.
Aja.,.. kar se tiče restavracij JB in As in podobnih, ima predvsem moja denarnica moralne zadržke:)).

kakšni moralni zadržki gledeAsa? Pojma nimam o čem ve to.

Kaj pa so vzroki za te moralne zadržke?

Glede moralnih zadržkov:
Lahko jih ima denarnica – kot je rekla avtorica. Lahko pa komu tudi ni všeč klientela, ki tja zahaja.

“Lahko pa komu tudi ni všeč klientela, ki tja zahaja. “

Bom sam ta citat nanizala. Če napišem kaj več, me lahko že začnejo kaki znani odv… po netu lovit. Ne hvala… Bog ne daj kaj čez koga napisat, bo požarreport spet poln groženj, čeprav roko na srce-ratal pa jim je vse utišat. Afere več ni, vse tiho je bilo. Svaka čast bi rekli naši J sosedje.

Nakladate o nekih moralnih zadržkih, na vprašanje kako in kaj pa taka zadržanost………da človek ne ve a govorimo o leglu serijskih morilcev, kupleraju ali oštariji.
Povej ali pa ne namiguj ker je to bedno!!

Skuliraj se in potem še enkrat v miru preberi vse skupaj. Potem boš morda opazil, da sem prvič dala besedo “moralni” v narekovaje in na koncu še smeškota. Če ti to daje asociacijo na morilce ali bordel, je s tabo nekaj narobe. V nadaljevanju sem čisto konkretno napisala, da lahko koga moti klientela, ki tja redno zahaja. Kdor vsaj malo pozna sceno in zna sešteti ena in ena, mu je čisto jasno, kdo to je. Več od tega pa ni vredno razpravljati. Hrana je dobra, Pope poseben, cene visoke.


Bljak – full so se pokvarili. Absolutno odsvetujem!

Torej v Centru LJ_

River House je OK.
Škof – Krakovo je tudi posrečena varianta, mogoče še PEN klub.
AS in JB odlična, samo draga. Mana tudi zelo dobra, ampak žal tudi precej draga.
Jaz trenutno prisegam na Shambalo na Križevniški.

Abecedarium, Sokol in Zlata Ribica – turist trap

Shambalo sem pozabila! Postrežba ni bogve kaj, ampak hrana je pristna in dobra.

Od naštetih treh visokocenovcev je meni osebno najboljša in najljubša Manna, ki je tudi nisem omenila, ker ni ravno v Centru.

Pri Škofu so mene in prijatelja (ob različnih priložnostih) zastrupili.

PEN pa že dolgo ni več, kar je bil včasih.

New Report

Close