Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek PREVARAL ME JE

PREVARAL ME JE

V nedeljo sem izvedela da me je mož prevaral. Bil je poslovno v tujini. V avtu sem mu našla račun za hotel za 2 osebi in francosko ležišče. Vse mi je priznal, čeprav sem to sama slutila ko sma se še prejšnjo noč pogovarjala po telefonu. Pogovorila sma se in se odločila poskusiti znova. Močno ga ljubim in vem da tudi on ljubi mene. Sploh mi ne zna razložiti zakaj je to naredil. Prosim Vas samo za nasvet kako naj to prebolim in pozabim.

ne bo šlo tako izi, se bojim.
Prvo, glavno – zakaj je to naredil? Kaj mu je manjkalo v vajinem odnosu? Mora povedat. Morata se pogovorit.
S kom te je prevaral? Le avanturica, bežno? Ali žensko pozna, je še nekje v bližini? Ga je že dolgo mikala in je šel po istemu “le enkrat se živi”?
“Veš, da te ljubi” …………………… in zakaj potem prevara? Ne meči si peska v oči, samo tega ne delaj. Kako ti je pokazal, da te ljubi? Kako ti sedaj kaže? Se zelo kesa, te obispava z rožami, pozornostjo?

Prebolela mogoče boš, pozabila nikoli ne boš. Če želiš dober odnos z njim, morata direktno, iskreno si vse v obraz povedat.

pogovorila sma se vse. Bilo je samo enkrat, pozna pa jo približno 3 tedne. Spoznal jo je v gostilni v tujini ker je slišal da se pogovarjajo slovensko. Takrat jih je bilo več skupaj. Zdaj pa sta se zopet srečala. Pravi da sploh ni imel nobenega namena to narediti in da mi niti ne zna povedati zakaj. Zelo ga žere to mu vidim v očeh. Imama tudi otroka. Prisegel mi je da tega ne bo nikoli več storil in da je imel velike probleme v službi pa tudi med nama ni blo tako kot včasih. Seveda to ni razlog. Vedno sem mu govorila da mu kaj takega ne bi nikoli odpustila zdaj ko pa je do tega prišlo pa bi mu rada čeprav ne vem kako

Mogoče mi ne boš verjela, ampak kakšno leto bo trajalo – seveda ob dejstvu da ti mož odgovarja na vprašanja ki se ti bodo pojavljala, da ti vsak dan pokaže da mu veliko pomeniš, da bo prenašal tvoj občasni molk, pa da bo večkrat odgovarjal na že zastavljena in pojasnjena vprašanja.
Mene moj ni prevaral, je bil pa v pomoč naši skupni prijateljici pri reševanju njenih problemov v smislu stalnih telefonskih klicev, sms-ov (čustvena navezanost)….po enem letu so začeli deževati sms-i z vsebino:”Veš da mi tvoje besede veliko pomenijo, nikakor ne bi mogla razrešiti z mojim te težave če mi ne bi ti svetoval, tvoje besede so balzam za mojo dušo, upam da kmalu lahko spet poklepetava..”.
Ko sem videla ta sms – se mi je porušil svet. Nisem razumela zakaj mora “deliti svoje nasvete in dobroto svojega srca na vse strani….”
Družinski prijatelji in pride do zgoraj opisanega – preveč skupaj, preveč zaupanja…ampak zgodilo se je samo njima – meni se ni.
TOREJ: vedno morata biti dva za to. Takoj sem v sebi “porazdelila” krivdo na oba, nisem se slepila da je moj kaj boljši od nje.
Najprej sem hotela po njegovem priznanju, joku, prošnji da mu odpustim potlačiti vse skupaj v smislu – “odpustim ti, greva dalje, potrudila se bova oba…”
Nisem hotela dnevno težiti z zadevo in jo vleči na površje, saj se mi to ni zdelo normalno.
Ni šlo.
Ko se je nabralo toliko vprašanj da nisem več zmogla premlevati v sebi sva porabila celo noč in še veliko veliko dni da sem se z vsakim pogovorom osvobajala (sicer je on trpel ko je moral odgovarjati in podoživljati sceno…) AMPAK – ve se kdo je tu najbolj trpel. Dokler ga nisem hotela s tem obremenjevat in sem se delala junaka – “greva dalje”….sem trpela kot žival.

Tudi meni se zdi, da ne bo šlo tako na izi. Zdaj si še v šoku in verjetno še nisi čisto dojela, kaj se je zgodilo. Nočem te strašiti, je pa dobro, da si pripravljena na to, kar še pride. Pravi občutek izdaje pride šele za tabo. Če ga boš pometla pod preprogo, kot poskušaš zdaj prvi hip, bo še hujše. Vzemi si čas, o poskušanju na novo boš odločala ti, ko/če boš na to pripravljena. Pa brez terapije je kar težko. Drugače bosta mogoče res ostala skupaj, ampak v tebi bo zmeraj zamera in nezaupanje.

napisala si: “Prisegel mi je da tega ne bo nikoli več storil in da je imel velike probleme v službi pa tudi med nama ni blo tako kot včasih. Seveda to ni razlog. “

Glej, lahko bosta šla preko tega, če bosta iskrena, boleče iskrena. Tudi ti.
Nihče ne vara svoje žene, ker ima probleme v službi, dej no. Jo pa ČE MED NJIMA NI TAKO KOT VČASIH. A na to si takoj odpisala SEVEDA TO NI RAZLOG.

Ja kaj pa je bolj naraven razlog za varanje kot da škriplje v zakonu?!?!?!?!!? Posebej če tegadosedaj ni poče, torej da ni patološki osvajalec. Vidiš, kako sama sebi blefiraš? In če sebi blefiraš – ne boš rešila ničesar z njim. Glede na tvojo rekacijo očitno ti ni uspel direktno povedati kaj “ni več tako med vama kot je bilo včasih”. Nekaj pogreša. Mogoče in sigurnao tudi ti nekaj pogrešaš. Nekaj se vedno da izboljšati. Skozi leta pridejo se nabere mariskaj in je treba spet vse spucat, prevetrit.

Če se upaš, seveda. A prepričana sem, da ti je to edina šansa da srečno ostaneta skupaj. Če ne se boš žrla in žrla, postajala zajedljiva, on bo pa spet odkorakal v tuj objem. Sedaj ve, da se to da. Verjetnost ponovitve je velika. RAzen………….če res ne zaorjeta v globine vajinega odnosa.

Srečno!

Pozabila sem dodati: kasneje sem v doooolgih pogovorih marsikaj izvedela – da sta si včasih vzela trenutke zase (npr. pijača..-kako mu je uspelo da nisem opazila nimam pojma – zaupala sem mu pač), zafrkancija med nami je bila tudi “bon za masažo”, ki mu ga je poklonila – zdelo se mi je prav inovativno in zanimivo kaj vse se ni spomnila.
Mislim masažo v smislu da ga ona zmasira.
Tudi pomislila nisem na kaj drugega – nisem bila ljubosumna, mislila sem (full smo frendi da si lahko privoščimo kaj takega). V bistvu je šlo pa ravno s to masažo predaleč…..
Pa tako idealen par, idealna družina !!! Ne moreš verjet kam pelje če človek ni previden, preveč zaupa…. Potem pa berem kako so tiste ki so ljubosumne premalo samozavestne itd.
Jaz nisem bila ljubosumna – res ne – pa bi bilo bolje da bi bila.
Danes po 5 letih peljeva barko – še več se pogovarjava kot sva se, zavedam pa se tega:
– nič ni samoumevno in nič ni stalno….
– ne čakam več na besede, pozornosti, nežnosti (to sem delala prej), ampak JIH DELIM SAMA
Neverjetno – ko sem začela to delat se mi tudi redno vračajo..
Sama sem se veliko naučila iz najine situacije – mislila sem da sem fajn žena, pozorna, ljubeča, nežna….danes vem da nisem bila. Trudim se – vsak dan, tako kot on in lahko rečem da sem srečna. Po petih letih lahko rečem – sem pa še vedno previdna, hodim z odprtimi očmi po svetu, moj ve da še enega takega spodrsljaja ne bi prenesla.

Pa še to, da “ti enostavno ne zna povedati, zakaj je to naredil”. To prvič ni res, ker se je za prevaro treba zavestno odločiti. Noben se še ni spotaknil in po nesreči priletel v tujo češpljo. In drugič, če se boš zadovoljila s tem odgovorom, ne boš imela nikoli več občutka varnosti ob tem človeku. Kako boš pa vedela, da se ne bo več ponovilo, če je bilo prvič kar brez razloga??

Itak da je imel razlog. Če resno misli ostati s teboj, se bosta morala resno in iskreno pomeniti, stokrat.

Č e bi te ljubil, te ne bi nikoli prevaral. Če te je enkrat, te bo tudi naslednič. Zapusti ga-

Slaba provokacija.

To , da je bilo prvič, je čisto možno, da je bilo zadnjič…kaj pa vem.
Verjetno je bilo tudi načrtovano (vsaj malo), torej, da ne ve,kako je do tega prišlo…?
Saj take stvari se nam zdijo čisto življenjske, dokler….:se ne zgodijo nam.
Rabila boš nekaj časa, da boš prebolela prvi šok, pričela realno razmišljati.
Če se imata res rada, bo to sčasoma zvodenelo (če ne bo reprize) in bosta nadaljevala uspešno, srečno dalje. Odvisno je pa tudi od človeka: nekdo laže “pozabi” kot drugi.
Vso srečo.

Bolj naraven in najpogostejši razlog: zadiši ti sosedova češnja. Tako je od nekdaj bilo in bo. Škripanje v zakonu je en sam larifari, in preseneečee me kako ženske padate na take neumnosti.

kake probleme mate hude ful, moj si je dopisoval z drugo sem bla tko jezna pa sem mu rekla naj mi pove zakaj pa kako pa zakaj ……..bedasto

Mogoče je samo trenutek (službena pot) in priložnost, ki naredi tatu. Zato verjetno ne ve zakaj je to naredil. Bumbar je, ker ni računa vrgel v koš. Če bi bil nek hud prevarant, bi si zmislil sto in eno zgodbo v trenutku in tega, da ni bil sam v postelji sploh ne bi priznal.

Seveda, da ga ljubiš on pa tebe ne. In v čem je sedaj problem! Kaj si želiš od njega nabijanje do smrti kako si sedaj revca.

He he, kako ste ženske naivne. In potem se še čudite zakaj toliko varanja vsepovsod: ker ga tolerirate.

He he, kako ste ženske naivne. In potem se še čudite zakaj toliko varanja vsepovsod: ker ga tolerirate.[/quote]

:))))
Slepe na obe očesi, ne samo naivne:)) juhej

Bom povedala kar brez oleepševanj. to je začetek konca. Lahko bosta vlekla še dest let ali celo do konca življenja. Če bosta vlekla do konca življenja je celo slabša varjanta. Se opravičujem če sem komu zagrenila dan

Ja, to je začetek konca enega obdobja. Ampak zakaj ne bi bil začetek enega drugega? Ki je sicer malo bolj trd, realen, brez iluzij, tudi grenek, ampak je.

Še vedno mislim, da če se bo avtorica uspela direktno, odprto, iskreno pogovorit z možem, da bi šlo. Če bodo padale besede, ki bodo bolele, tudi sesule mariskaj..če bo ostalo res le nekakšno pogorišče, …ja, potem se da spet zidat. Prej ne. Oziroma vse kar se bo zidalo, ne bo imelo pravih trdnih temeljev.

Hja, tudi pri meni je bilo tako. Par let sem tlačila in se nekaj trudila, pa ni šlo. Ni pa nujno, da je tako, če vama dober terapevt pomaga iz tega.

Zdaj pa še replika fantom, ki se veselijo, da lahko varajo, ker ženske to pustijo: čista resnica! Ločujem se, ker me je prevaral in zaradi pritiskov z vseh strani bi najrajši ušla. Jaz sem tista, ki ne zna potrpet, jaz razdiram družino, zaradi mene bodo otroci problematični in zatravmirani in živeli v luknji od stanovanja. Saj možu je žal, no. Kaj bi spoh še rada?

Kako veš da je bilo prvič? Namreč to trdijo vsi……

Ojej, ubogi revček ne ve, zakaj te je prevaral. Daj mu razjasnit pojme: zato, ker je kurver, kot skoraj vsi.

Najemat sobo tudi meni ne sliči na prvič.

Te lahko vprašam nekaj? Če bi zavrtela čas nazaj, se ti zdi, da če bi vidva kaj drugače naredila, da bi bilo bolje? Se je mož dosti trudil, kesal? Bi totalno odprti pogovor (kar se meni zdi rešitev) lahko pomagal? Ali je tako, kot nekateri pravijo – začetek konca, sledi le agonija?

to se mi zdi bistveno vprašanje. Če je ni, potem naj se gre testirat na HIV in druge spolne bolezni, ker če je šla tale z njim kar tako v posteljo , verjetno to počne precej svobodno tudi z drugimi, HIV pa je v tujini (ponekod) veliko bolj pogosta bolezen.
Druga dilema je, a je pogosto na službenih poteh, ker pri nekaterih je to (sex v okviru SP) stalnica?

glede na to, da je bil službeno v tujini, a ni hotela plačala služba, sicer se koristi SINGLE USE, a to nobenih dedcev na službenih poteh ne ovira, da si ne bi vodili kurbic v sobo.
Boš še lahko mirno spala, ko bo na naslednji službeni poti…

je nekaj ????, na katere si moraš odgovorit.

Mislim pa, da to ni bilo prvič, bilo je prvič, da si ga dobila.

New Report

Close