Najdi forum

možganska kap – izkušnje

Žal je mojo prvorojenko v 11 dnevu njenega življenja doletela zelo huda stvar – meningitis, krvavitve in možganska kap na levi polobli, cerebri media (ishemična in hemoragična). Sedaj ima 2,5 meseca in jemlje zdarvilo phenobarbiton proti možg. krčem. Začeli smo že tudi z NFTH (omenjajo zaenkrat hemiparezo in hipertonus – čeprav je zelo živahna, miga z vsemi okončinami, lepo gleda, sledi), tudi v Sočo bomo hodili.. skratka.. sesul se mi je svet in strah me je, kaj čaka našo malo borko.
Saj vem, da je vsak otrok pogalvje zase in da kljub istim poškodbam, se vsak otrok drugače odziva.
Ima ker od staršev na tem forumu kake izkušnje, kako je bilo z razvojem,… in nenazadnje bi rabila kake koristne nasvete, informacije.. Recimo kdaj se lahko dojenčka pelje k logopedu in kje sploh lahko dobim logopeda za dojenčke, ipd..
Hvala vsem za izkušnje in nasvete..
Žalostna in zaskrbljena mama.. 🙁

Valen,
res je, da je vsak otrok poglavje zase. Veliko k napredku pripomore tudi plastičnost možganov v otroški dobi.
Seveda je priporočljivo, da ste spremljani tudi pri logopedu. Res pa je, da samo nekaj logopedinj dela z dojenčki. V kolikor ne boste našli logopeda, se oglasite.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

New Report

Close