Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek stalno prebivališče

stalno prebivališče

Sem lastnik stanovanja katerega bom oddajal. Ali mi lahko kdo pove kako je z prijavo najemnika za stalno prebivališče oz. ali mi to odsvetujete in zakaj. Zanima me če ga lahko sam odjavim brez njegovega soglasja. Na kaj moram biti pozoren oz.kako pogodbo naj sklenem z njim, saj se ne nameravam poditi po sodiščih. Rad bi da bo tako kot se zmeniva. Ali mi kdo lahko kaj svetuje. Hvala za odgovor

če ga boš prijavil stalno, ga sam ne boš moral odjaviti, brez njegove prisotnosti…lahko ga odjavi le ministirstvo za okolje in prostor, ki ugotavlja kje posameznik živi

Če se ne motim, najemnik na tem naslovu lahko prijavi samo začasno prebivališče.

nova
Uredništvo priporoča

Motiš se- prijavi se lahko tudi stalno bivališče, v bistvu celo naj bi imel človek prijavljeno stalno bivališče tam, kjer biva.

z najemno pogodbo se lahko prijavi stalno prebivališče tudi brez soglasja lastnika. ko pa najemnika ni več v stanovanju, se ga pa lahko odjavi tudi brez njegovega soglasja, tako, da se poda na UE vloga za ugotavljanje dejanskega stanja in oni ugotovijo, da osebe ni več v stanovanju.

O pa ja ..pa kaj še…brez dovolila lastnika nihče ne more prijaviti stalnega prebivališča…najemniku se nikoli ne da stalnega preb. ampak samo začasnega!!!!!

Če ima podnajemno pogodbo za nedoločen čas z zakonsko določenim odpovednim rokom,se lahko prijavi za stalno,če pa je za določen čas narejena poogodba,pa lahko prijavo začasno bivališče za eno leto.Jaz bi na tvojem mestu,dala pogodbo za določen čas,pa naj bodo začasno prijavljeni,naslednje leto pa zopet podaljšaš pogodbo za določen čas oz.za nedoločen čas,boš videla kako bodo ravnali s stanovanjem,pa se potem odloči.

Ahm, ja- samo kako to izvedete, če lahko najemnik s pogodbo komot prijavi stalno bivališče? Zakonsko. Ne rabi nobenega dodatnega soglasja na podlagi veljavne najemne pogodbe.

nimaš pojma
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=1428&sid=372

V primeru, da posameznik prijavlja stalno prebivališče ali spremembo stalnega prebivališča osebno na upravni enoti ali krajevnem uradu mora priložiti veljaven osebni dokument, opremljen s fotografijo, in dokazilo, da ima pravico do prebivanja na naslovu, ki ga prijavlja. Kot dokazilo, da ima posameznik pravico do prebivanja na naslovu, se šteje dokazilo o lastništvu, najemna ali podnajema pogodba ali pisno soglasje lastnika oziroma solastnikov stanovanja oziroma upravljavca nastanitvenega objekta, pri čemer soglasja lastnika ni potrebno overjati.

Če imaš najemno pogodbo, se ta smatra kot soglasje lastnika, da živiš tam in ti normalno priznajo stalno prebivališče, kar je edino logično.

Kolk časa pa ugotavljajo ali on še živi v stanovanju

Lej Nadine nekdo lahko sam napiše najemno pogodbo za stanovanje katerega lastnica si ti in jo brez tvoje vednosti podpiše in odnese na UE pokazat in prijavi stalno prebivališče na tvojem stanovanju…kako bi se ti to zdelo??? Normalno, da na UE preverijo istovetnost najemne pogodbe s tem da preverijo lastnika nepremičnine, ki mora biti takrat tam in pred uradno osebo napisati izjavo, da se strinja, da bo ta in ta oseba prijavila stalno preb. na nepre.

Ma daj, lastnik ne rabi zraven… Trikrat sem se prijavljala, pa 1x sem imela pisno izjavo lastnika stanovanja (ker je bil moj stric), 2x pa samo veljavno najemno pogodbo! Nazadnje za določen čas enega leta, na kar me je ženska na UE opozorila.

Ašon, predlagam ti, da si sprintaš najemno pogodbo http://www.stanovanjskisklad-ng.si/files/Najemna_pogodba.pdf , skleneš jo pa za določen čas, npr. eno leto in jo potem sproti podaljšuješ. Najemnik pa naj prijavi začasno bivališče. Lp

seveda
znanstvena fantastika

nič ne preverjajo. soglasje lastnika je podano z najemno pogodbo. pika.

začasno prebivališče pa…. ljudje rabimo stalno prebivališče. nekje moramo biti prijavljeni. po zakonu tam, kjer živimo, tudi če samo za eno leto, ne pa pri enih xy sorodnikih, ker ima lastnik, ki kasira mastno najemnino, neke iracionalne predsodke.

kar traja kako leto ali dve….
glede na količino zahtev in počasnost UE.
Naredi pogodbo za določen čas, pa nej prijavijo začasno bivališče.


en xy tudi ne bo vedel osebnih podatkov, ki morajo biti navedeni v pogodbi… kot so emšo in podobno, zato en xy ne more kar tako ponarediti najemne pogodbe.

New Report

Close