Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spet o taščah- za tiste, ki živite v isti hiši

Spet o taščah- za tiste, ki živite v isti hiši

Evo takole imamo: Živimo v stanovanju v hiši njegovih staršev. Stanovanje sva sama izgradila do konca, financirala in je tudi prepisano na naju. No, moja tašča pa mi dopoldne, ko sem doma sama z otrokom- sem trenutno na porodniški, približno 2-3x upade v stanovanje vedno s kakšnim izgovorom- pošto prinese, čeprav je bila do pred nekaj meseci navada, da se jo pusti na stopnišču, ali pride kaj vprašat ipd. Meni je zelo zoprno, ker bi rada imela dopoldne mir, ne pa da stalno z enim ušesom poslušam, kdaj se bo spet naslikala. Velikokrat niti ne potrka, ker ima npr. polne roke pošte?? Ko pa potrka, pa itak v istem trnutku plane noter. Zadnjič mi je planila kar v koplanico, ko sem bila ravno na stranišču- pa se ne hecam. Sem namreč zavpila, naj počaka, da sme na WCju, ona pa kar noter, da ma nekaj za vprašat….Jaz imam dovolj. Kaj mi svetujete?

Meni je rešitev na dlani: zakleni vhodna vrata in ti ne bo več vpadala.

Tudi ne rabiš na vsako trkanje skočit odpret (če si zaklenjena, ne bo mogla not) in ji kasnej, ko ti bo omenila, opveš, da si zadremala.

Ključavnico in ključ.

uporabi ključ

Zakleni vrata. Jaz sicer tega problema nimam, ker imam res uvidevno taščo (in tasta), tako da če res kaj nujno rabi, me pokliče po tel., redko pride gor. Jo moram sama kdaj na kavo poklicat, če hočem, da pride.

Če pa sva npr. sama (in bi se rada malo pomojčkala čez dan), pa preprosto zakleneva vrata od najinega stanovanja.

In če te vpraša zakaj zaklepaš, poveš, da rabiš mir zase in otroka in obiski k temu pač ne pripomorejo.

http://vancka.moj-album.com/

Pri nas je isto….pa ne živimo skupaj.
Živimo zraven v hiši,ona pa pride,nič ne pozvoni,ne potrka……(da ne bi zbudila otrok je izgovor)
Ampak kaj je najhujše….nekatere se boste zgražale
Zadnjič sva hčerkici pripravila za jest(3 leta stara) in je lepo sama jedla v kuhinji.Jaz sem se šla preoblečt in mož je šel za mano v spalnico,nato sva sexala.In kar je najhujše,prišla je tašča,potiho,v kuhinjo k hčerkici…haha midva sva pa sexala v spalnici.
Sem mislila da me bo kap,ko sem jo zagledala!!!!

Jst tega sploh ne zastopim… z mojo mamo si delimo vrt:)

Pa me pokliče po telefonu da nekaj rabi… nikoli ne vstopa (vedno odklenjeno)… se ji zdi to popolnoma normalno:)

sama pa se bom morala začeti kontrolirati… mami kar upadam v njeno stanovanje… sem se zadnjič zalotila … sem to dvakrat naredila:)
rekla ni nič sama pri sebi pa vem da to ni prav:)

kako pa ti dostopaš oziroma mož do nje?
sama se namreč ne bi čudila če bi mi mati vrnila… pa hvala bogu ni taka:)

Jaz res ne razumem, kako nekateri ne znate uporabljati ključa. Popolnoma nepredstavljivo mi je, da pustite malega otroka samega v kuhinji in greste v spalnico seksat, hiša pa odprta za vse obiskovalce. Saj bi vam lahko kdo še otroka ukradel, ne samo torbice in denarja. Pa se vam sploh sanja, kakšni vse ljudje dandanes hodijo po svetu inpreverjajo, če so kje kakšna odklenjena vrata??? Tašče in mame so še daleč najmanjši problem.

Kuhinja je nasproti spalnice.
Ja,verjetno če bi vedela da bova sexala in da bo tašča prišla, bi zaklenila vrata. To se je zgodilo…spontano.

Tudi jaz ne razumem. Če bi meni tašča VDRLA V WC (!!!!!!!!!) ko bi bila jaz v njem, garant ne bi NIKDAR VEČ sploh mogla blizu mojih vrat, kaj šele da bi lahko noter stopila. Pa če bo morala betonsko klado postaviti pred vrata. Pa kaj res ne znate obrniti ključa v ključavnici??

OK, je njena hiša, ampak to je stvar osnovne olike, da ne vstopaš v prostor brez trkanja in povabila. Mi tudi živimo v isti hiši zgoraj pa imamo vedno odklenjeno, ker nikomur na kraj pameti ne pade, da bi vstopal nenajavljen brez povabila. Ne tast in tašča k nam gor, ne mi dol k njima. Tudi otrok, ko gre k njima, potrka in počaka na povabilo.

Če sta imela vrata zaprte potem lahko vseeno kdo pride pa ga ne vidita, če sta imela odprta potem dovolita da vaju otrok gleda?????

Kaj pa je tašča rekla potem??

Nekaterim je petežko rečti ne in potem raje jamrajo in trpijo, kot da za tako enostavno zadevo povedo da jim ni všeč.

Vrata so bila odprta ampak ni videt na posteljo.In ne bi NIKOLI sexala pred otrokom.
Živimo v vasi bolj na samem(5 hiš),tako da ni,saj vem nikoli se ne ve,treba se je zaklepat.
Tašča je bila čisto tiho,potem se je pogovarjala z možem kot da ni bilo nič.
Katastrofa!
Tudi jaz skoz poslušam kdaj bo vstopila,brez povabila,trkanja
Mislim si da ji bo hudo če ji zaklenem vrata ampak izgleda da drugače ne bo šlo.

Naslednjič, ko tašča vdre v WC, prdni tako glasno, da slišijo sosedje in se prični zgražati na ves glas…

Ja, je hudič, če planeš v stanovanje staršev in jih zalotiš pri seksu…

Če živite bolj na samem, potem pa sploh ni problema: zelo zaskrbljeno povej tašči, da si že večkrat slišala, kako po vaseh in deželi hodijo sumljivi ljudje, ki samo prežijo na to, kako bi kje kaj ukradli. In da ji na srce polagaš, da se naj od zdaj naprej stalno in skrbno zaklepa, da ji ne bo kdo kaj naredil. Da se boste tudi vi zdaj držali tega.

Pa še čisto nič se ji ne boš zlagala, saj se take stvari resnično dogajajo. Tudi na vasi, kjer imam sorodnike, so dolgo mislili, da se to dogaja le drugje, ne pri njih. Dokler niso trije moški vstopili v hišo ene stare gospe, jo brutalno pretepli in ji pokradli ves denar. In prav nič ji ni pomagalo, da ima njen sin hišo samo čez dvorišče. Od takrat naprej je tudi moja 90 let stara nona razumela, da so se časi spremenili in je hišo treba stalno in skrbno zaklepati.

Ja, imate prav. Sem vajena biti vedno prijazna, ona pa to čedalje bolj izkorišča, zato pa sem zdaj tu kjer sem. Sem tudi jaz ene dvakrat zaklenila, pa mi je mož rekel, da se to ne spodobi. Ampak sedaj vidim, da to, da mi vpada v stanovanje kadarkoli, ni normalno. Jaz k njim ne hodim kar tako, razen ob povabilu na nedeljsko kosilo. Ampa naj še povem, da tašča upada samo, kadar sem sama. Če je še mož doma, pa ne.

No, pol je rešitev na dlani – ko je mož doma, naj bo odklenjeno, ko moža ni, pa zaklenjeno.
Jasno, da te je strah, kadar ga ni doma.

(BTW moti me moževa pripomba, da se zaklepanje “ne spodobi”…a vpadanje v stanovanje se
pa spodobi????)

Ko si se vselila v taščin dom, si se morala zavedati, da ti je ogromno dala, da si pod njeno streho in, da zasluži strpen odnos. Ne odobravam tega , da hodi pogosto k tebi,prepričana pa sem, da si želi malce družbe, tvoje in vnuka,in lepo bi bilo, če bi bila z njo prijazna. Vem to ni tvoja mami pa vendar se skušaj zadržati. Med klepetom ji prijazno omeni, da boš raje prišla ti k njej in tudi pridi večkrat in obe bosta počasi zgradile nek odnos, ki vaju bo žbližal.
Jaz sem živela doma in mi je šla na živce moja mama, pa ni prišla pogosto. K sreči ji nisem nikoli nič rekla, danes pa mi je žal, da se nisem z njo vsedla, skuhala kavico in poklepetala, saj vem, da si je želela samo malo družbe.

Starejša sem, snahe imam in vem kako se je počutila moja mama.

Tvoja stanodajalka, ne boš verjela, jaz sem z njo prijazna vedno- v desetih letih ji nisem rekla žal besede in kadar sem pri volji, se vsedem z njo na kavo in se lepo pogovarjava, ampak zadnje čase, ko mi tako vpada v stanovanje, je pa nisem prav nič vesela, ker pač nisem vedno pri volji za obiske. Mislim, da sta prijaznost in pravica do zasebnosti dva ločena pojma.

Ja no, torej, kje je potem problem? Zakleni vrata pa je! In kaj, si moževa služkinja-sužnja, da bo on ti govoril, kaj je prav in kaj ne? Ti si tista, ki si sama doma in imaš pravico zaklenit vrata.

Ali si še čisto nedorasla pupa, ki ji po glavi serjejo vsi, od dedca do tašče. To ni “prijaznost”, to je nezrelost in odsotnost lastne integritete.

Povej ji, da boš pošto sama dvignila spodaj. Zakleni se in ne odpiraj na zvonec. Si počivala z otrokom….

jaz vsakič povem, pa to govorim že 10 let, da mi naj ne hodi kar v hišo pa je gluha. Ne bom se valjda zaklepala, če sta otroka pred hišo….men gre že tolk na jetra, da včasih totalno popizdim, pa nič ne pomaga…tako, da tisti, ki dejansko ne živite v takih razmerah- ne razumete in pika. V vse se vtakne, pa vam povem ,da te moje izpade ignorira, presliši..me še bolj podžge, pa se lohka gladko malo j…

Povej poštarju naj daje tvojo (vašo) pošto v tvoj (vaš) nabiralnik!Tako tašča ne bo imela izgovora za nošenje pošte k tebi, kadar se ji bo pač zdelo.
Sicer pa, ključi so zato, da se vrata zaklepajo!

zakaj pa se to ne spodobi? kaj se tako ozirate kaj bood drugli rekli? je tvoj mož iz srednejga veka?

snaha ti pa se obnašaš kot en otrok, kot da si popolnoma nezrela in se podrejaš drugim. naredi kot tebi paše, ne da rabiš dovoljenje moža. a lastne volje ne znaš izraziti ali kako?

New Report

Close