Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Driska in zelo napet trebušček

Driska in zelo napet trebušček

Pozdravljeni!
Imam naslednjo situacijo. Hčerka (23 m) je v nedeljo dopoldne dobila vročino. Do popoldneva ji je narasla na 38,5 do zvečer 39. Pozno popoldne je tudi dobila drisko. Dala sem ji Calpol, tako da je šla spat s približno 38. Ponoči je imela spet 39,2, dala sem ji svečko. Zjutraj 38, do popoldneva je imela 38, 9, spet dam Calpol. Ker je imela tudi tekom dneva drisko, sem informativno poklicala P, ki je rekel naj se vseeno oglasiva, ker je čez cesto. Tam smo imeli celo dramo, ker se tako boji zdravnikov, da se je histerično drla ves čas v ordinaciji, tako da oba s P nisva vedla kaj storiti. Sploh nisem več vedla, kaj sem mu povedala in kaj ne. Pogledal je usta s tisto kovinsko palčko, pa se je tako napenjala, da je izbruhala zajtrk (+ ostalo). Ušesa je pogledal bežno, pljučka+srček je poizkusil poslušati, čeprav mi ni jasno če je lahko karkoli slišal ob vreščanju. V glavnem, rekel je da na podlagi videnega, ni nič čudnega. V torek se je zbudila brez vročine, ves čas, pa še vse do danes zvečer pa ima tekočo drisko, ki je obilna in pepelnato sive barve. Danes zvečer je bila zenfaste. Trebušček ima zelo napihnjen in napet. Ko kaka imam občutek, da ima tudi veliko zraka v črevesju. Moram reči, da je drugače že ves čas (tudi ko je imela vročino) izjemno živahna, mogoče je pri 39 malo pojamrala v spanju. Ješča je kar, popije ogromno. Danes sem ji dala tudi 2x Linex.
Naj se vrnem k P in zahtevam kakšne lab. preiskave, ali je nespametno, da jo peljem v varstvo (kjer so še trije otroci), ali je pač to že stokrat videno pri drugih otrocih in gre samo mimo? Očitno je bila neka črevesna okužba. Prosim za mnenje.
Hvala vnaprej in LP!

Po opisu otrok preboleva običajno črevesno okužbo z vsemi znaki in pričakovanim potekom.Napet trebušček je pri tem del bolezni. Pomembno je, da otrok dobro pije, katere preiskave mislite in kaj bi z njimi, pa ne vem. Pri dirski pač niso potrebne, le v primeru, da bi sumili ne hudo dehidracijo in torej elektrolitsko neravnotežje. Blata ne pregledujemo, ker to glede zdravljenja nič ne spremeni.
Ker pišete, da ima otrok še vročino in drisko, tak otrok absolutno ni za v varstvo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljena!
Vročine nima sedaj dva dni, drugače jo bom pa res še zadržala v varstvu.
Hvala za odgovor.
LP!

New Report

Close