Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Parkirišče za ženske

Parkirišče za ženske

Ali ste ve tudi opazile v Celovški Ikei parkirne prostore za ženske? Komentar?

pa sem tudi sama ženska …..

pa tudi nekateri moški bi jih rabili….

pa še kakšne babice in dedki….

pa kdaj pa kdaj tudi jaz ko imam kak neroden dan…

Na nemško govorečem področju je to stalna praksa. Še posebej so priporočljiva in dejansko super ko lahko tam parkiraš pred velikimi diskotekami, ko je recimo ostalo parkirišče pa čez cesto in na pol v temi. Vsaj pred leti, ko smo še bolj hodili ven v take “diskače” je zadeva zelo hvaležna. Namreč, nikoli ne veš kaj se ti lahko zgodi (beri, do te napade) ko greš iz trgovine oz. iz diskoteke.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem jih prvič videla v Celovcu v garažni hiši City Arkaden. Zagledam od daleč prosto parkirno mesto, se zapodim in ko pridem bližje zagledam modri znak. Sem že začela sama pri sebi pizd*it, joj, za invalide je, potem pa zagledam napis Frauen. :))) Sva se začela z možem na glas smejat. :)) Jaz se s tem ne obremenjujem, diskriminacija gor ali dol, saj je pozitivna.

Se mi pa zdi, da so bolj potrebna parkirna mesta za starše z otroki. Nekateri šoferji so res umetniki in parkirajo tako, da moraš otroka skozi prtljažnik v avtosedež tlačit. :(( Sploh doker je še v lupinici.

Tudi na avtocestnih počivališčih imaš parkinge za ženske, ki so bliže lokalu. Čisto iz varnostnih razlogov, ne zato, ker ženske ne bi znale parkirati.

Ja, se strinjam, sploh ker imaš “mojstre”, ki parkirajo na črto, čeprav je parking čisto dovolj širok, da bi avto lahko butnil na sredino. Ampak ne, frajerji in frajerke parkirajo s prve, itak.

BTW, ta parkirišča niso tam zaradi varnostnih razlogov. Tam in taka (širša) so iz istega razloga kot invalidska. Ker mamica z otrokom rabi več prostora, da otroka spravi ven, z vso kramo itd. Čisto praktično.

Pajade…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Pajade…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Ženska ni enako mamica.
A atiji pa ne rabijo vzet otr. vozička iz avta? Al velja za babo, če se briga za majhnega otroka? BTW, ti parkingi so označeni drugače – z otr. vozičkom.

Še članek iz vikpedije:

http://de.wikipedia.org/wiki/Frauenparkplatz

Spodaj je še povezava na Mutter-Kindparkplatz.

Tudi sama sem po Nemčiji opazila taka parkirna mesta, nikjer pa še nisem videla takih, ki bi bila za pse. Sama vedno vzamem psa s seboj ne mestni izlet, vendar ne more z menoj po trgovinah ali muzejih. Tedaj pustim psa v avtu, da se malo naspi in odpočije. In v takem primeru imaš čisto svoje kriterije za izbor parkirišča: zračno, pod nobenim pogojem tako, da bi lahko sonce gor posvetilo… Samo, da se tega ni še nihče spomnil 🙁

IKEA ima vedno nekaj parkirnih mest za starše z vozički. Poskusite enkrat v avto v normalnem parkirnem boksu sparvit lupino in jo privezat. Nemogoče! Tam pa je boks malo širši in se vrata normalno odprejo.

Ženska, preberite si članek no. Pa tudi kolegi Nemci so mi povedali, da so ta parkirišča obvezna in zakonsko predpisana iz varnostnih ralogov, ker je bilo veliko napadov na ženske in to ravno v parkirnih hišah. Seved ni vzrok način parkiranja – ste pa res smešne, da lahko pomislite na kaj takega. nemčija malo bolj spoštuje enakopravnost med spoloma kot pa mi. Tam so npr. na delovnih mestih (najpogostejše so pri nas mehanične delavnice) prepovedane slike, koledarji golih žensk na stenah, ker je to žaljivo do sodelavk.

New Report

Close