Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija refluks

refluks

Pozdravljeni,
naš 11-mesečnik je imel pri 5ih mesecih gastroskopijo in postavljeno diagnozo GERB brez ezofagitisa. Ker je imel velike težave s kislino, je cca 3 mesece 2-krat dnevno prejemal 20mg ranitala. Pred cca 2 mesecema smo z ranitalom prenehali, težav ni bilo, počasi je začel jesti tudi manj pretlačeno hrano – zelo dolgo je imel namreč problem s požiranjem večjih koščkov (če sem npr. hrano pretlačila le z vilico, je bil že problem…). Pred 14imi dnevi je dobil bronhitis, sedaj še vneta ušeska in hiconcil… Od takrat pa se spet pojavljajo težave s hranjenjem. Večjih koščkov (npr. če bi sam jedel piškot) ne more pojesti – kar bruhne, mu zaleti… Tudi pri samem hranjenju se večkrat napenja kot da bo bruhal. Bronhitis je že ok, ne kašlja več, tudi sluzi ni več… Moje vprašanje pa je, ali je možno, da se mu je poslabšal refluks in ima morda zopet težave s kislino? Naša pediatrinja na to ni znala odgvooriti, pregled pri gastroenterologu pa imamo šele 20.5. Otrok gre v vrtec in sploh ne vem, kaj bo jedel, kajti naj bi užival že manj pretlačeno hrano…
Hvala vam za odgovor in nasvet,
Mojca

Morda je vseeno povezano sprebolelim bronhisom, sploh, če še splišite kakšno hropenje, ki se vleče po dihalnih poteh, saj sluz res pogosto povzroča bruhanje, sploh po hrani. Ni pa mogoče niti reči, da ni povezano z vnetjem sluznice požiralnika.
Če ima težave, greste malce nazaj, torej vsaj nekaj dni spet malo bolj pretlačite hrano, potem pa postopoma malo večje koščke.
Drugega ni mogoče na ta način svetovati.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close