Forum: Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

moda za močnejše postave

Nova tema
Default avatar bajsika32 16 Apr 2010 11:22

Zanima me, kako se oblačite tiste, ki imate kakšnih 20 kg preveč (tam recimo okoli 85-100 kg), ste "jabolčne"oblike, stare okoli 30 let. Prihaja pomlad in nimam idej, kaj naj oblečem, da bi izgledalo lepo in moderno. Barve, kroj, model, dolžina, širina,....Kaj nosite ženske s takimi postavami?
Pa prosim vzdržite se komantarjev "shujšaj" in podobno. Delam na tem in se trudim in tudi verjamem, da mi bo enkrat uspelo sklestit 15,20 kg. Ampak do takrat pa bi bila vseeno rada moderna in urejena.
Pa še podatek: imam 32 let, 172 cm in 97 kg.
Pa lep dan vam želim

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar metka 3 16 Apr 2010 11:38

Ena trgovinica je nasproti Gospodarskega razstavišča, samo ne vem, če ni bolj za starejše.

Default avatar MARJANAG 16 Apr 2010 11:46

Meni najbolj odgovorja Vögele in C&A

V Vögele kupujem predvsem hlače. V C&a kupujem majice, bluze, jakne,....

Spodnje perilo in pižame pa v Kiku.

Default avatar ena bena 16 Apr 2010 11:53

h&m,
c&a
dorothy perkins včasih,
empirium- evans

Default avatar katkya 16 Apr 2010 11:55

V Tkanini v Btc ( hala a ) kupujem predvsem hlače. Pioneer ali nekaj podobnega znamka. Zelo kvalitetne in mehke kavbojke. Tudi majic imajo precej, samo meni se zdijo kar drage. Drugače pa ca in vogele, kot je že ena omenila. Pa Neckermanov katalog za močnejše.

Default avatar Še ena taka :) 16 Apr 2010 12:06

Pa dost dobiš tudi v Takko- pa zelo modno in okaj ugodne cene. Drugače pa ja, kot so ti že rekle... No, jaz kupujem v Avstriji in so mogoče cen kdaj še ugodnejše kot pri nas. Za poletje kupujem majčke že od 2€ naprej :) Pa so ravno tako za močnejše in lepo izgledajo.
Uživaj v nakupovanju in bodi lepa kot do sedaj ;)

Default avatar bajsika32 16 Apr 2010 12:12

hvala za informacije o trgovinah, ampak mene bolj zanima opis. Npr., nosim 7/8 rjave hlače, bež majico A-kroja, .......temno modro obleko malo čez kolena in belo bluzo, npr.........
Mimogrede....kje pa je trgovina Vogele (LJ ali NM)

Default avatar cecil 16 Apr 2010 12:16

moja sodelavka se oblači v CECIL-u

imajo zelo lepe barve, fajne kroje za čez trebuh.

vem, da je kar nekaj trgovin v sloveniji, pa tudi v villachu v atriju

Default avatar Vii 16 Apr 2010 12:27

Bajsika32 :-)
Najprej da povem to, da je bolj pomembno to, da si urejena kot pa koliko kil imaš. Včasih vidiš punce s postavo da je joj, pa se ne znajo obleč. Pozdravljam tvojo odločitev, da se oblečeš lepo, moderno in urejeno! Tako je treba! Tudi punce z malo več kilami lahko ustavljajo promet na cesti, če prav skombinirajo oblačila.
Je pa tako. Pri bolj okroglih postavah ni prostora za vrečate cunje. Vse mora bit veliko bolj krojeno, prilagojeno obliki telesa.
Sama sicer nimam prekomerne telesne teže, lahko pa ti povem, kaj bi jaz na tvojem mestu kupila (ostale so ti bolj, kje lahko kupiš oblačila). Letos je v modi džins v vseh oblikah in modra barva. Kupi si kakšno dolgo džins krilo, kombiniraj ga s kakšnim univerzalnim modrim blejzerjem ( klasika), spodaj imaš lahko karkoli. Belo srajco, kakšno majčko in seveda na nogah obvezno čevlje s petko. :-)
Kupi si tudi kakšno srajco ala tunika, spodaj daj majčko, potem pa srajco zapni nekje do pol in daj čez pas, ki naj bo tenak. Debel pas bi te le še razširil.
Ravno tako ti priporočam kak blazer v kavni barvi, se super kombinira s črno barvo (hlače, krilo).
Pri blazerjih pazi, da imajo obvezno podlogo, ker zgledajo bolj kompaktno, bolj pokrijejo šlafuke.
Ravno tako je super kos oblačila kakšna črna usnjena jakna (lahko tudi umeten material, se jih dobi za 50 evrov), tudi to lahko kombiniraš na svašta.
Obvezen je tudi trenčkot.
Sicer z barvami ni za pretiravat, raje manj barv kot več, pa se potem raje poigraj z detajli v smislu nakita, torbic, čevljev.
Je pa seveda tvoja izbira odvisna od tvojega stila oblačenja.
In še mali komentar, si ne morem pomagat. Drugič se ni treba podpisovat bajsika. Še se boš sama vidla kot tako, te bodo tako tudi drugi. Imaš super višino, kile se da tudi skrit, ker kot se mi iz tvojega opisa zdi, imaš težo enakomerno porazdeljeno.
Pa uspešno nakupovanje :-)

Default avatar lj. grad 16 Apr 2010 12:39

Sicer nisem jaz napisala vprašanja, pa tudi kil nimam 20 preveč, pa vendar se ti moram zahvalit za to lep in izčrpen odgovor, ki je napisan tudi za mene in še za verjetno veliko punc. Res ti hvala.

Default avatar bajsika32 16 Apr 2010 12:47

Prikaži citatVii napisal:
Najprej da povem to, da je bolj pomembno to, da si urejena kot pa koliko kil imaš. Včasih vidiš punce s postavo da je joj, pa se ne znajo obleč. Pozdravljam tvojo odločitev, da se oblečeš lepo, moderno in urejeno! Tako je treba! Tudi punce z malo več kilami lahko ustavljajo promet na cesti, če prav skombinirajo oblačila.
Je pa tako. Pri bolj okroglih postavah ni prostora za vrečate cunje. Vse mora bit veliko bolj krojeno, prilagojeno obliki telesa.
Sama sicer nimam prekomerne telesne teže, lahko pa ti povem, kaj bi jaz na tvojem mestu kupila (ostale so ti bolj, kje lahko kupiš oblačila). Letos je v modi džins v vseh oblikah in modra barva. Kupi si kakšno dolgo džins krilo, kombiniraj ga s kakšnim univerzalnim modrim blejzerjem ( klasika), spodaj imaš lahko karkoli. Belo srajco, kakšno majčko in seveda na nogah obvezno čevlje s petko. :-)
Kupi si tudi kakšno srajco ala tunika, spodaj daj majčko, potem pa srajco zapni nekje do pol in daj čez pas, ki naj bo tenak. Debel pas bi te le še razširil.
Ravno tako ti priporočam kak blazer v kavni barvi, se super kombinira s črno barvo (hlače, krilo).
Pri blazerjih pazi, da imajo obvezno podlogo, ker zgledajo bolj kompaktno, bolj pokrijejo šlafuke.
Ravno tako je super kos oblačila kakšna črna usnjena jakna (lahko tudi umeten material, se jih dobi za 50 evrov), tudi to lahko kombiniraš na svašta.
Sicer z barvami ni za pretiravat, raje manj barv kot več, pa se potem raje poigraj z detajli v smislu nakita, torbic, čevljev.
In še mali komentar, si ne morem pomagat. Drugič se ni treba podpisovat bajsika. Še se boš sama vidla kot tako, te bodo tako tudi drugi. Imaš super višino, kile se da tudi skrit, ker kot se mi iz tvojega opisa zdi, imaš težo enakomerno porazdeljeno.
Res lepa ti hvala za tako izčrpen opis. Vem, da mi mora iti iz glave, da sem "bajsika". Saj včasih mi gre, včasih se pa sama sebi zdim debela in smotana. Zdaj ko prihaja pomlad sem bolj samozavestna in dobre volje. Tudi v družbi sem priljubljena zaradi nasmeha in dobre volje. Bolj me jezi, ker šparam oblačila, ko sem imela 20 kg manj in čakam, da mi bodo prav. vse me tišči, vse mi je oprijeto in to izgleda grdo. Škoda mi jih je zmetat stran, ker sem prepričana, da mi bodo enkrat prav. In posledično mi je škoda kupovati nove, velike cunje, kar pa privede do tega da sem še vedno okrogla po vrhu vsega pa še grdo oblečena.

No, zdaj te pa prosim za mnenje. Kako se ti zdi npr.(o barvah ne bom, ker vem približno kaj mi paše....)
- 7/8 hlače(bolj oprijet kroj), mrežaste(oz.pisane, vzorčaste) dokolenke+daljša tunika
- pajkice(oz.čist oprijete hlače) do meč + oblekica do nad kolena(ne preširoka, ne preozka, taka iz viskoze oz.padajočega materiala)
Lep dan še naprej

Default avatar še ena z odvečnimi kilogramčki 16 Apr 2010 13:10

No, zdaj te pa prosim za mnenje. Kako se ti zdi npr.(o barvah ne bom, ker vem približno kaj mi paše....)
- 7/8 hlače(bolj oprijet kroj), mrežaste(oz.pisane, vzorčaste) dokolenke+daljša tunika
- pajkice(oz.čist oprijete hlače) do meč + oblekica do nad kolena(ne preširoka, ne preozka, taka iz viskoze oz.padajočega materiala)

Če lahko pridam svoje skromno mnenje... Tudi jaz sem bolj okrogla in nimam samo 20kg preveč, pač pa enih 45 (po porodu, prej kakih 38 preveč) in je moj stil oblačenja podoben kot si ga sama napisala. Pa ti povem, da se tudi jaz počutim seksi, ko se tako oblečem in da tudi jaz dobivam pohvale, da dobro zgledam, četudi so kilogramčki še kako očitni!
Tudi me, ki nismo popolne, smo lahko lepe!
Lep dan in dober nakup- pa v tej kombinaciji boš vsekakor lepa :)

Default avatar Vii 16 Apr 2010 13:10

Sem na podobnem kot ti :-) Po dveh porodniškah zapored so se mi kile dvignile iz 60 na 75. Pa imam tako višino kot ti. Isto sem šparala oblačila (jih imam še vedno doma) bila pa nezadovoljna z izgledom, vse me je tiščalo, skratka obup. In ko sem se vrnila v službo, in tista tri leta ko sem bila doma si itak nisem nič kupila. Potem sem rekla stop in šla v nakup. Sem kar nekaj zapravila, ampak a veš kaj se je zgodilo? Da zdaj s temi viška kilami zgledam boljše kot prej, je pa res, da sem se na temo mode mal poigrala v zadnjem času.
Zato raje pojdi (seveda če si lahko privoščiš) in si kupi nove cunje. Bolje da zgledaš veš čas ok, tudi zdaj ker to, da boš čakala na postavo iz prejšnjih časov je preveč depresivno. Škoda časa, res! Ker si tudi zdaj fejst s temi kilami, samo durgače se moraš oblečt.
Za prvo kombinacijo ti težko povem, a je ok. Bolj bi rekla ne. Ampak je pri tej kombinaciji pomembna oblika postave. Tisti del, ki ti najbolj izstopa (npr. prsi) no ta del moraš najmanj "okitit" in pozornost preusmerit drugam. Zato težko rečem, da ti prva kombinacija odgovarja, ker 7/8 hlače in mrežaste nogavice... to je veliko informacij v nogah. Če imaš noge premočne, to odsvetujem. Ravno tako puncam z malo več kilami odsvetujem tanke petke. Raje une debele pete (tipa kornet), ki zgledajo bolj robustno :-)
Druga kombinacija s pajkicami in obleko čez pa se mi zdi super za vse postave. :-) Oblekice so itak super kos oblačila za vse postave. Jih lahko kombiniraš s hlačami, pajkicami, samostojno in vsakič zgledaš oblečeno drugače.
Sama imam močne boke in moram pazit, da me ne gledajo vsi v rit. Zato pozornost usmerjam na zgornji del telesa (imam bolj drobne prsi) predvsem v smislu majčk z V izrezom in kakšne bolj debele ogrlice. Ali pa v noge v smislu kakih hudih čevljev s paščki, so zdaj zelo moderni :-)

Default avatar 7/8 16 Apr 2010 13:10

Prikaži citatbajsika32 napisal:

Lep dan še naprej
Ta dolžina hlač (pa kril tudi) se močnejšim odsvetuje. Sicer pri 172 cm nisi ravno majhna ampak kljub temu bi odsvetovala to dolžino. Manjšim pa absolutno odsvetujem to dolžino oblačil.

Default avatar Zaskrbljena Ida 16 Apr 2010 13:20

Res lepa ti hvala za tako izčrpen opis. Vem, da mi mora iti iz glave, da sem "bajsika". Saj včasih mi gre, včasih se pa sama sebi zdim debela in smotana. Zdaj ko prihaja pomlad sem bolj samozavestna in dobre volje. Tudi v družbi sem priljubljena zaradi nasmeha in dobre volje. Bolj me jezi, ker šparam oblačila, ko sem imela 20 kg manj in čakam, da mi bodo prav. vse me tišči, vse mi je oprijeto in to izgleda grdo. Škoda mi jih je zmetat stran, ker sem prepričana, da mi bodo enkrat prav. In posledično mi je škoda kupovati nove, velike cunje, kar pa privede do tega da sem še vedno okrogla po vrhu vsega pa še grdo oblečena.

Lep dan še naprej
A se zajebavaš al to resno misliš??

-7/8 hlače so ogabne že na suhi ženski, kaj šele na debeli. Pri debelih pride v poštev le kikla do kolen ali do tal in dolge hlače. Vse drugo ti noge samo skrajša in te naredi še bolj debelo. Pa hlače v beli barvi tudi niso za debele ampak za take s popolno postavo.
- mrežaste nogavice... hmm predstavljaj si slona v njih, pa boš videla kako bi zgledale na tebi. Not.
-tudi oprijetim tunikam se izogibaj, ker ti samo še poudarijo rit in skrajšajo telo.
-pajkice do meč na 97 kil. Hmmm ... NOT! Niti pajkice do tal. Nobene pajkice.
-Oblekca o kateri govoriš ja, ampak imej spodaj štunfe, ne pajkice.

Default avatar Ja ja, bo držalo 16 Apr 2010 13:30

[quote=""Zaskrbljena Ida""]

Lep dan še naprej
A se zajebavaš al to resno misliš??

-7/8 hlače so ogabne že na suhi ženski, kaj šele na debeli. Pri debelih pride v poštev le kikla do kolen ali do tal in dolge hlače. Vse drugo ti noge samo skrajša in te naredi še bolj debelo. Pa hlače v beli barvi tudi niso za debele ampak za take s popolno postavo.
- mrežaste nogavice... hmm predstavljaj si slona v njih, pa boš videla kako bi zgledale na tebi. Not.
-tudi oprijetim tunikam se izogibaj, ker ti samo še poudarijo rit in skrajšajo telo.
-pajkice do meč na 97 kil. Hmmm ... NOT! Niti pajkice do tal. Nobene pajkice.
-Oblekca o kateri govoriš ja, ampak imej spodaj štunfe, ne pajkice.[/quote]

Sem ti hotela malo lepše napisati mnenje glede tvojih naštetih kombinacij, ampak je Ida zelo zadela bistvo. Se strinajm z njo.
Ne 7/8 hlač in definitivno NNEEEEEEEEE pajkic

Default avatar mokka 16 Apr 2010 15:08

Definitivno ne nosi premajhnih cunj! To ne izgleda dobro ne na suhih, ne na debelih, ne na majhih, ne na visokih. Na nobenem! Kar pa se tiče pajkic - ne! Oprosti, ampak res ne. Če že, potem samo une, ki so do gležnjev, pa še to bi bilo bolje, če bi imela črne najlonke. Če bi že bila rada moderna, potem so črne žabe definitivno boljša izbira kot 3/4 pajkice ali pa mrežaste žabe.
Za hlače bi ti svetovala, da niso čisto oprijete, sploh pa ne pri gležnjih, ker te to optično dodatno razširi. Raje raven kroj. Ne vem kako debele noge imaš, ampak jaz sem na splošno hud nasprotnik dolgih kril... redko kateri kroj dobro zgleda, zato ne vem kaj bi ti svetovala glede tega.
Če boš izbrisala tunike, ne smejo biti preširoke, ker potem boš kot vreča krompirja. Se pa strinjam z eno zgoraj, da glej, da bo vse lepo telirano (ne ozko!).

Glede barv pa itak velja - temnejše naredijo vtis, da si bolj suha, svetlejše te "razširijo". "Razširijo" te tudi črte, pisani vzorci... Tako da tega bolj v malih količinah.

Default avatar Mojca.p 4 Sep 2013 20:45

V Šoštanju se 10.9.2013 odpira novo podjetje Marinkamo moda plus, ki se ukvarja z izdelavo in prodajo oblačil za ženske z močnejšo postavo. Več si lahko pogledate na njihovi strani http://marinkamo-modaplus.si/

Stran 1 od 1
Na vrh