Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek po porodu

po porodu

Kako ste izgubile trebuh po porodu?
Po prvem porodu sem izgubila vse kg in trebuh po drugem porodu so kg tudi šli (8 mes po porodu) a trebuh je ostal.
Kako se ga znebiti?

… ga (še) – 4 leta po drugem porodu…

2 leti po drugem porodu je sedaj trebuh približno nekaj takega kot je bil pred nosečnostjo. Je pa res, da sta bila v drugo dvojčka, tako da sem tudi pričakovala, da bo “rehabilitacija” trajale dlje. Predvsem zato, ker se nisem šla ne kakih diet in ne kake telovadbe.

To tudi mene zanima. Jaz sem zdaj 5 m po porodu, drugem. V prvo so bili dvojčki. Kile sem zgubila a potem spet hitro zanosila. In zdaj sem 5m po porodu z 20 kg preveč! Trebuh, kot da bi notr še koga pozabil. Groza. Hlač nobenih ne morem oblečt. 3m sem hodila kar v nosečniških…zdaj sem si pa kupila ene ogrooomne. Sploh ne vem kako se lotiti zadeve, na kakšne diet ne bi še šla, ker dojim. Za telovadbo tudi ni časa pri treh majhnih otrocih. Pa pravijo, da če dojiš, da hitro kile zgubiš…jaz že ne….

Punce živjo. Meni je pomagal pas za trebuh (sonolabor), trebušnjaki in res MINIMALNE večerje.. pa da sem večx trebuh potegnila noter. Samo nisem imela nikoli več kot 12kg presežka.

Jaz sem po porodu izgubila tiste 3-4kg (res sem imela srečo) zelo hitro, trebuha nisem imela, prva dva meseca malo bolj ohlapno kožo. Res ne vem, kako se znebiti 20kg, kako trebuha?? Če trebuh “vztraja” mesece… Trebušne vaje sigurno pomagajo, več majhnih obrokov, redna prebava,masaža. Pa mogoče nasvet za naslednjo nosečnost- ne se zrediti več kot 10kg. Otroku ne bo nič škodilo, če se ne boste prenažirale, verjemite.

Melanija tvoj odgovor pa res zelo pomaga.

Kako se znebit trebuha? Če nimaš volje žal ni kaj dost vzpodbudnih besed. Po prvem porodu sem ga s tekom. Zdaj po drugem pa delam na tem. 🙂

Od trebušnjakov boš res imela spodaj trebušne mišice. Ampak ti to kaj dost ne bo pomagalo, če bo čez en kup maščobe. Znebit se je treba te. To pa narediš najlažje tako, da se 3 do 4 x na teden ukvarjaš s športom, pri katerem se spotiš. Za to zelo primeren je tek ali kolesarjenje. Ma ne mislim to nek šprinterski tek. Ampak naj bi bilo vsaj 40 minut vadbe naenkrat. Sem prebrala zadnjič, da je treba za 1 kilo špeha tečt 16 ur. Seveda če istočasno ne ješ vse mastne packarije. Kila špeha pa ni malo, ker je lahek. Vsaj to. 🙂

Žal kaj drugega ni: zdravo se prehranjevat in čim več migat. Redno.

“Kila špeha pa ni malo, ker je lahek”…….od kod ti pa to? špeh je lahek? ena kila je lahka eno kilo, ali je pač več….sej vem, da si mislila na volumen, vendar si hecno napisala…

Sicer pa tek je res primeren za celo telo, ampak žal, za trebušne mišice pa ne pretirano, kolesarjenje pa sploh ne, saj so in pri teku in kolesarjenju trebušne mišice zadnje na vrsti in zelo malo aktivne.

Tako so za trebuh potrebne kombinacije vsega naštetega: tek, trebušnjaki, masaža, zdrava hrana, kakšna dobra krema, veliko tekočine, mirno življenje, kolikor se pač da… to so vse stvari brez katerih res ne gre.

Kot sem omenila, tovrstnih težav skoraj nisem imela. Zdi se mi, da z vajami, “pravim” prehranjevanjem ipd. lahko veliko pomagaš, verjetno pa ne 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Kaj takega nisem niti omenila.
Zato se mi zdi tudi bistveno, da bodoče mamice že v nosečnosti razmišljajo/mo in tudi se trudijo/ mo za zdravo in neredilno prehrano. Res veliko mamic se prepusti…prevelikemu apetitu. To pa otroku res nič ne pomaga. Mamici pa tudi ne.
Ne razumite me napak, vem da se tukaj precej napada, hotela sem samo povedati svoje izkušnje in mogoče “svetovati ” !?

Jaz sem prvič in drugič izgubila vse kg,drugič mi je pa ostal samo trebuh,no bolj ohlapna koža.
Ali pas za trebuh pomaga?Kako?

🙂 Mogoče je res malo hecno napisano. Ampak važno, da se razumemo.

Kar se tiče teka pa je tako: pri vadbi maščobo kuriš enakomerno po celem telesu. Zato sta tek ali kolesarjenje dobra tudi za trebuh. Znebit se je treba špeha. Mišice ji spodaj ne bodo nič pomagale, če bo čez maščoba. Se pa strinjam, ko maščoba gre bo treba pa delat (ali pa kar istočasno) še na trebušnih mišicah.

Jaz sem ze 1 leto po porodu in imam se vedno nekaj trebuha in 5 kg prevec (zredila sem se za 28 kg). Jaz shujsam samo tako, da se ukvarjam s sportom – 4x na teden in pazim pri prehrani. Drugace pri meni ne gre.
Ce bom se kdaj noseca, bog pomagaj da si ne bom vec dovolila, da pride tako dalec, ker shujsati je tezko, se posebno, ce rad jes 😉

New Report

Close