Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek cveto na pomoč -pralni stroj gorenje napaka

cveto na pomoč -pralni stroj gorenje napaka

cveto ali kdo drug: Imamo pralni stroj Gorenje WA 63121, star cca 5 let. Javlja NAPAKA 4. V navodilih ne piše, kaj bi to bilo, me pa zanima, če vi veste, kaj bi to bilo in kaj je za pogledat (mož se malce spozna na te reči), preden kličemo servis. Ustavi pa se pri izpiranju in zgleda, kot da ne more obrnit bobna (centrifuga), pa tudi sicer se večkrat zgodi, da perilo ni ožeto.Hvala vnaprej.

Naj mož vzame dol motor pa naj pogleda ščetke na motorju!
Čeprav dvomim da bi bile po petih letih zdrsane?
A med pranjem pa stroj-boben normalno vrti?
Kaj pa voda?
Ali jo stroj izčrpa?
lp,A

Hvala. Ja, med pranjem, vsaj kolikor jaz vidim, normalno obrača, vodo izčrpa, ko odpreš stroj, pa je perilo še vedno neožeto. Filtre smo pregledali.
Ko vodo izčrpava (se sliši), boben cel čas stoji na miru (kolikor sem opazila pri pravilnem delovanju, je pri izpiranju vsake toliko časa zavrtel malo levo malo desno, , da se je perilo rahljalo, se je pa že zgodilo, da ko jo je zagodel z neožemanjem, sem imela zbarvane cunje, saj je stal boben dolgo časa na mestu in delal??bogve kaj, mislim da kar izčrpaval. Minute so se odštevale, stroj pa ni nič počel oz. je dajal glasove, kot da izčrpava vodo. Sem tudi že opazila, da ko se je program bližal koncu, in je dajal glasove kot da izčrpava, boben pa se ni nič obračal in centriguga ni zalaufala, da se je na displaju tisti odštevalnik minut preskočil npr. iz 8 minut do konca pranja kar na obvestilo o koncu programa.Perilo pa ni bilo ožeto.
Zdaj, ko je prvič javilo napako 4, smo poskusili vklopiti program izpiranje. stroj je dotočil vodo in ponovno izčrpaval vodo, brez da bi se boben premaknil.

Smo pa servis Gorenje poklicali že v garancijskem roku prav zaradi občasno neožetega perila, in je serviser prišel ter povedal, da s strojem ni nič narobe, ampak da je problem v odtoku najbrž v višini odtoka, kar pa ne verjamem, saj je dotedanji prastari stroj brez težav deloval.

Lahko da je količina izčrpane vode v časovnem intervalu premajhna! Stroj ne izčrpa dovolj v eni min. program (elektronika)steče naprej voda pa še vedno not, in se elektronika izgubi!
Dajte cev iz sifona na lijak, v banjo pa opazujte!

se vmešam čeprav nisem cveto, poglej v filter, morda so se ti mucke zapletle v vetrnico in ne more v centrifugo, se nam dogaja podobno. pa tudi sama cev je lahko zamašena, zato nardite kot je rekel cveto, cev iz sifona dol pa direkt v banjo. ti sifoni so itak preozki za te samočistilne pralne stroje.

pa ja pokliči serviserja. Če še ni star 5 let je verjetno še v garanciji. ko se je meni pokvaril (prav tako napaka 4) je stroj dobil nov motor in novo elektroniko.

ma dvomim da je še garanciji, do dve lei še že, ma več težko.

ma dvomim da je še garanciji, do dve lei še že, ma več težko.[/quote]

že par let dajejo petletne garancije.

Za vse izdelke blagovne znamke Gorenje iz sklopa velikih gospodinjskih aparatov (pralni stroji, sušilni stroji, hladilniki, zamrzovalniki, pomivalni stroji, nape, kuhalni aparati) velja 5-letna garancija v Sloveniji. Za vse ostale izdelke (mali gospodinjski aparati, zabavna elektronika, mikrovalovne pečice, sesalniki) velja dvo-letna garancija.

o hvala, bom pogledala v papirje, koliko je star, pa res ne vem, če je že 5 let.
Hvala

Evo, serviser je že na poti, moj stroj pa še ni star 5 let in ima 5 let garancije. Hvala za namige.

Super! Javi, če je obul svoje bele copate 🙂

Evo, serviser prišel, zamenjal vso elektroniko, poskusil nek poskusni program, menda naj bi zdaj vse delalo, plačali nič, ker se garancija izteče jan 2011. Kakšne bele copate,? A to za tiste Monovke velja, ki menjajo brisače 5x na dan? No, pri nas čistimo ko je volja in mo prav boli, če pride kdo v gojzarjih po ploščicah. Ni hudega? Sicer pa je bil mož doma in sem te info po telefonu dobila.

hahaha

serviserji Gorenja imajo s sabo copate, da ne hodijo v čevljih po stanovanju stranke

Tudi jaz rabim pomoč pri pralnem stroju wa63121.Ko začne pralni stroj centrifugirati se zasliši slabo bobnenje.Odprl sem zadnji del stroja,proval in ugotovil da prihaja hrup iz bobna,verjetno je šel ležaj.Odvil sem matico ,snel kolo,kna katerem je jermen,snel konus in prišel do ležaja,ki pa ne vem kako se ga sname.prosim za pomoč

Imam pralni stroj gorenje wa 63121 ki pa na ekranu ne pokaze nic ko ga vklopim v elektriko se motor sploh ne zazene tako da je ekran temen

Zdravo, prosim za pomoč. Na pralnem stroju gorenje WA63121, sem zamenjal skurjeno krmilno enoto. Po namestitvi mi javlja napako 9 in ne vem kaj pomeni. V navodilih pač ni navedeno kaj pomeni…hvala

Ce mi lahko kdo pomaga kako naj odprem filtra na pralnem stroju WA60.5?
Ostane crni okrogli del v roki.
Lp

odpreš ga enostavno obrni ta črni gumb če ne gre si pomagaj z kleščami in zavrti in odpri ter očisti če je kaj na njem.

tu je link o napakah stroja..
https://www.scribd.com/doc/137394725/Gorenje-Pralni-Stroj-WA63121

Pozdravljeni!
Imam pralni stroj Gorenje model WA614SYW v okvari.
Star je 6 let in ni več v garanciji.
Ko začne črpati vodo jo črpa par sekund in obstoji-postopek ponavlja.
Potem obstoji,ko ima dovolj vode in stoji vse do konca pranja.
Na koncu se izpiše napaka F4.
Kaj bi bilo to?
Ali se mi ga sploh splača popravljati?
Hvala vsem,ki mi boste odgovorili!
Lp

Popolnoma nov pralni stroj Gorenje W6523/IS, včeraj priklopljen je enkrat lepo opral perilo. Pri naslednjem poskusu pa utripa lučka start, na displeju pa se izpiše 5C. stroj se ne zažene. Na seznamu napak v navodilih te oznake ni. Morda kdo ve kaj bi to pomenilo, ali lahko napako/ motnjo odpravimo sami ali naj pokličem serviserja. Vnaprej najlepša hvala!

Pozdravljen

Kaj bi lahko bilo narobe z našim pralnim strojem. Imamo PS Gorenje WA6111, star je sicer že 10let in so že drugič zamenjane krtačke na motorju. Nazadnje sem zamenjal ležaje na motorju, sicer je motor narejen tako, da dela dokler dela, potem pa…..
Motor torej deluje, vodo izčrpava, jo pa noče natočit. Po startu vratca zaklene, nato pa jih čez nekaj minut odklene in to je to.
Kaj menite, da bi lahko bilo narobe? Ali je težava v presostatu?

Hvala za odgovor
Lep pozdrav Janez

Živjo potem ste popravili stroj ali ne?Hvala

New Report

Close