Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj iz preveč zrelih banan

kaj iz preveč zrelih banan

kaj z njimi, da jih ne vržem stran? kakšna ideja?
so pa 3, ne več.

banana split

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Jaz z nožem zarežem v lupino in meso samo na eni strani, vtaknem v meso banane 2-3 koščke jedilne čokolade, vse supaj v pekač tako da so z prerezano stranjo obrnjene navzgor, v pečico na cca 200 stopinj dokler lupina ne počrni in se čokolada ne stopi. Potem še toplo z žličko vse pojem ven iz lupine.

Pretlačene lahko vmešaš v jogurt ali skuto. Če imaš otroke je to super.

Lahko vmešeš v še topel vanilijin puding. Pojeste kot kupo ali pa preliješ po biskvitu na 10 žlic.

Pretlačene pa z dodatkom limoninega soka in žličke ruma preliješ prek sladoleda…

točno, lahk jih tud nardiš z nutello 😉

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Jaz delam šejk. Banane+mleko, lahko tudi sladka smetana, po želji še sladkor ali malce ledu, lahko še kakšno sadje, zmiksaš.
Popoldanska malica.

Shake – banane, sladoled in mleko.
Še največkrat pa bananine mafine.

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Ježki jih imajo radi. Nastavi jim banane nekje zunaj. Pri meni so včeraj že hodili na oglede, pravzaprav samo en.

sladoled.

odkar so Novakovi spekli bananin kolač, je to naša nedeljska stalnica – je noro dober, ena taka preprosta domača sladica, nič fina, ampak za pockrljat. Pa hči si strašno rada vzame v šolo za malico rezino ali dve. Pobrskaj po internetu za recept – na pop tv so njihove oddaje, pa si poglej.

odkar so Novakovi v oddaji spekli bananin kolač, to ni več vprašanje. Čudovita sladica za pocrkljat, pa še naslednja dva dni je dobra.

Jaz dam banano + jabolko + nekaj mleka v miksar & šejk je pripravljen. Lahko kaneš še malo stisnjene pomaranče, da je malce bolj osvežujoče.

Sporoči, kaj si naredila, ideje, ki so ti jih ponudili, zvenijo zelo, zelo mnjamsi:)

iz pretlačenih banan, prepraženih orehov/mandljev in sladke smetane.

Orehe ali mandlje sesekljaš in na suho prepražiš v ponvi (pazi, da se ne zažgejo). Hladne vmešaš v pretlačene banane in dodaš stepeno sladko smetano – vse zmešaš skupaj. Narejena je hitro in je božanska. Če je ne poješ takoj, krema sicer potemni, ampak pri nas se to ne dogaja ;-)), takoj namreč izgine :-))

http://www.coolinarika.com/…/fenomenalan-kolac-od-banane-na-brzo

Tukaj poglejte. Za prevod se boste pa sami potrudili. Drugače je pa super pecivo in hitro pripravljeno ter poceni. Na koncu ga lahko oblijete s čokolado.
Veliko veselja v pripravljanju.

New Report

Close