Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Žižkova najnovejša

Žižkova najnovejša

haha…kaj ta veleum predlaga

kaj? meni ne odpre!

mislim, da je 50 let pred svojim časom. Sem ziher, da bo leta 2060 Kosovo in Albanija ena država.

In ni edini, ki je 50 let pred svojim časom, to mislijo in želijo tudi Albanci.

hahaha frankolovo:)

DVOJINA JE ZAKON!

In ni edini, ki je 50 let pred svojim časom, to mislijo in želijo tudi Albanci.[/quote]

Iz prve roke: trenutno si tega ne želijo ne oni na Kosovu in ne oni v Albaniji. Svojih bratov Kosovarjev ne spoštujejo pretirano, ker so zaradi gastarbajtarstva v času Juge lahko ustvarili premoženje, oni pod Hoxo pa ne. In danes Kosovarji pokupujejo, kar je v Albaniji vrednega. Ampak ideje po Veliki Albaniji seveda lahko pridejo spet na dan, enako kot po Veliki Srbiji ali magari po četrtem reichu. Nič ni nemogoče.

Zgodovinske izkušnje kažejo, da se večnacionalne države na dolgi rok ne obdržijo (Rim, Juga, SZ). Tud države, kjer je velika razlika v razvitosti posameznih delov, ne. Dolgoročna tendenca in najboljša garancija za mir so potem enonacionalne države. Boste vidl, kako se bo Albanija razvila, ko bo začel pritekat tuj kapital (turizem). Zaenkrat jo še mal šparajo, da bo potem večji bum kao neokrnjen biser sredi že skomercializiranega Sredozemlja.

A pa si ti že bil kdaj v Albaniji? Neokrnjen biser pa to?:))) Albanija je zasvinjana do amena. Resda, se vsa tista svinjarija v določenem času lahko očisti in bi teoretično lahko postala vsaj podobno “čista” Evropi. Toda njene obale (ki povečini niso zares prav nič posebnega ) pozidavajo z ogabnimi gradbenimi skrpucali, postavljajo večnadstropne bajte brez nekega reda, v bojnih barvah, kakršne si omišljajo zadnje čase premnogi Slovenci za svoje fasade. Le, da so odtenki še močnejši, kot pri nas.
Poleg tega so v času Enverja Hoxe uničili skoraj vso narodno dediščino. Ostalo je nekaj cerkva, samostanov, staroveških naselij, ki so preživela zgolj zaradi posameznikov, ki so jih uspeli očuvati. Preživeli so domovi ljudi, ki so jih družine očuvale pred komunizmom. A ti jih ne bodo razkazovali turistom.
Albanija je problematična država. Ljudje povezujemo mafijo z Italijo. A je v Albaniji mnogo bolj vpojena v vsakdan, kot na oni strani Jadrana.

Ne, res nisem bil, sam z daljnogledom sem jo opazoval s Krfa in z ladje,ko smo se peljal mim. So bili pa znanci – tud v notranjosti, pa jim je bilo všeč. Je pa res, vsake oči majo svojga malarja. Lepo, da si napisala, je fino, da se zve kaj več.

Jaz pa iz zanesljivih virov vem, da se vsi, ki so tako navalili na ČG, sedaj selijo v Albanijo. Pred leti je bila ČG med Rusi et company zelo moderna, pokupili so skoraj celo obalo, gradili neki mondeni splendid, ki žalostno sameva. Trenutno je v trendu Albanija. Borat, nisi daleč od resnice.

Kar se mafije tiče, tudi za ČG so nam pred leti, takoj po vojni govorili, kako grozno in oh in sploh je življenje tam, pa so vedeli le to, kar so v cajtengih prebrali. V resnici tega v vsakdanjem življenju sploh ni čutiti. Turistom se za lokalne mafijske posle sladko jebe, ker jih ob svojem obisku ne občutijo.

Žal sem prav kot turistka občutila mafijske posle v Albaniji.
Albanija se na prav nobenem področju niti primerjati ne more z ČG. No, po umazanosti javnih sekretov pa mirno lahko:)))
Albanija v trendu…. no, pejte si jo pogledat. Če je to za vas trend..

Žižek je car!

Žal sem prav kot turistka občutila mafijske posle v Albaniji.
Albanija se na prav nobenem področju niti primerjati ne more z ČG. No, po umazanosti javnih sekretov pa mirno lahko:)))
Albanija v trendu…. no, pejte si jo pogledat. Če je to za vas trend..[/quote]

Že šest let hodimo dol, ker je mož zaposlen v slo firmi. Vem, kaj govorim. Ti si pa le ena turistka, ki je bila dol kvečjemu 14 dni in stvari gledala od daleč. Poznam zelo dobro Čg, ki ima eno najbolj usranih obal v svetovnem merilu, kot tudi Albanijo. Saj tudi meni ni bilo jasno, kaj v tisti gnili Budvi vidijo Rusi pa Singapurci in Francozi. Albanija ima potencial, to je dejstvo. Ti, kot turistka tega ne moreš prepoznat. Se družim z različnimi ljudmi in še NIKOLI nisem naletela na neprijetnosti, ne v ČG, ne v Albaniji.

New Report

Close