Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Primarni srčni zastoj

Primarni srčni zastoj

Teče sedmi mesec od kar je soproga imela hud srčni zastoj. (Primarni srčni zastoj) Zahvaljujoč hitri pomoči sodelavk in zdravniški ekipi je preživela. Stara bo 44 let.
Počasi se popravlja. Vidne so posledice v spominu. Bolj pa jo muči vprašanje o samem nadaljnjem življenju. Pred zastojem se je veliko gibala. Skupaj sva hodila po planinah in gorah. Še tri tedne pred zastojem srca sva šla na daljši potep po gorah.
Doma ima pripomočke za razgibavanje. Orbitek, uteži 2,5 in 5 kg, AB Rocket, VibraTone (vibra masaža).
Vprašanje je, kaj lahko uporablja in kaj ne? Kdaj je smiselno, da bi šla na lažjo turo, glede na to, da je rečeno, da se srčna mišica zelo lepo popravlja.

Lep pozdrav

Napisali ste, da je vaša soproga preživela primarni srčni zastoj, da je bila do tistega dne normalno razgibana in, da sta skupaj hodila tudi na nekoliko zahtevne sprehode. Domnevam, da je preživela daljši zastoj srca s hudo zmanjšano prekrvitvijo osrednjega živčevja. Domnevam tudi, da je bolnica pod kontrolo kardiologov, ki, na osnovi rezultatov preiskav, so odgovorili na vprašanje kolikšne telesne obremenitve so ji dopustne.
Po informaciji s katero razpolagam, bi se strinjal z vašim mnenjem, da bi bolnici celo koristila lažja tura. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lep pozdrav dr.Cibic. Sem kar tole temo izkoristila za to kar me zanima. Namreč sem bolj panične vrste in me zanima kaj povzroči nenadni srčni zastoj pri tako mladih osebah, ki se povrhu vsega, kot pravi gospod zgoraj, še redno rekreirajo. Za odgovor se vam lepo zahvaljujem.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor preko zasebnega sporočila.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ali bi lahko tukaj odgovorili na to vprašanje, ker zanima tudi mene, pa mislim, da še marsikoga.

LP Andreja

Seznam bolezni in anomalij v srcu, ki so lahko vzrok za nenadno odpoved srca (nenadno srčno smrt) je kar dolg. Glavna stanja pri katerih lahko nastopi “nenadna srčna smrt” so: dilatativna kardiomiopatija, hipertrofična kardiomiopatija, aritmogena kardiomiopatija desnega prekata, sinrdrpm dolgega QT, anomalni izstop koronarne arterije, itd. in na zadnje, nenadna srčna smrt pri povsem zdravem srcu (ali sploh obstaja?)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close