Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek s.p. in izpit iz varstva pri delu

s.p. in izpit iz varstva pri delu

Kot rečeno, ali ga kot s.p. res potrebujem in koliko od vas ki ste s.p. ga resnično ima?

So kakšne sankcije, če ga nimam?

tud če maš s.p. morš narest, sej se gre če ne drugač za tvojo varnost in ja, mislm da če ga ne greš delat maš lahka sankcije, sploh če ti kdo pošlje inšpekcijo

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Glej, če se poškoduješ na delu imaš 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bolniško , če si bolniški več kot 30 dni, ti bolniško plača država, če država ugotovi, da nimaš osnovnih varnostnih zahtev izpolnjenih, bo terjala tvojega delodajalca – ups. to si v primeru s.p. ti sama. In se krog zapre. Zato, pojdi na izpit !

koliko pa stane? in če dobim delavno inšpekcijo me opozori al prec sankcionira? btw mene ob odprtju noben ni opozoril na to, da ga moram vedeti in sm zvedela od računovodkinje. kaj pa to? zakaj nikjer noben tega ne pove? grrrr

Mene so iz zavoda za varstvo pri delu (ali nekaj podobnega) ob moji registraciji kontaktirali sami. Moje delovno mesto je na eni firmi, kjer delam v njihovih prostorih, z njihovimi osnovnimi sredstvi, skratka svojega delovnega prostora nimam in ravno zato sprašujem.

Hvala za vse komentarje!

http://mladipodjetnik.si/podjetniski-koticek/poslovanje/varstvo-pri-delu

Beži stran od njih! Nimajo nobenega pooblastila za opravljanje tega izpita, papir, ki ti ga dajo, je za tazadnjo obrisat! Nategujejo nove s.p.-je na veliko!

http://www.zurnal24.si/gospodarstvo/prevarantsko-varstvo-pri-delu-130721

Izogibajte se tistih, ki vas kontaktirajo sami, ker ponavadi niso registirani za to dejavnost in vam inšpektor njihove izjave in izpita ne bo priznal. Papirji, ki vam jih pošljejo so brez njihovih podatkov, tako da izgleda, kot da ste jih naredili sami. Ko imate enkrat oceno tveganja, varstvo pri delu, pa je potreben tudi zdravniški pregled. Aja pa oceno tveganja vam mora požigosati zdravnik iz medicine dela.
Inšpekcija ob pregledu velikokrat opozori in določi rok za popravo napak.

Jaz sem tudi s.p. in nisem imela izpita niti izjave o varnosti pri delu. Ob inšpekcijskem pregledu sem morala predložiti le izjavo o varnosti pri delu – malo pobrskala po netu, kako to sploh izgleda, jo sama napisala in inšpektor je bil zadovoljen. Ni bilo problema. Res pa je, da delam doma in je moje delovno mesto pisalna miza z računalnikom (domnevam da podobno kot v kakšni pisarni).
lp,
Alenka

Alenka sama sem tudi tako razumela zakon (glede ocene tveganja je še priloga, ki naj bi jo mali delodajalec samo izpolnil), ko pa sem vprašala našega lokalnega inšpektorja mi je razložil, da to ne zadostuje. 🙁
Tako, da sem potem vse naredila. Razlagal mi je, da če si napišem da nimam tveganja, da imam potem lahko težave, ker če se mi kaj pri delu naredi ali na poti na delo (ali službeni poti), to potem ni v redu. Če sem prav razumela je to povezano s tem, kar je že “nujno” napisala- v primeru bolniške kot nesreča pri delu.

Kaj pa vsa nezgodna zavarovanja ki jih imam, verjetno jih ob primeru nesreče vseeno lahko koristim?

In zakaj pri Alenki inšpektor pravi da je izjava dovolj?

Je spet zakonodaja dvoumno napisana?

mum … hvala za opozorilo!!!

Bedarija, da potrebuješ izpit. Ko registriraš sp te začnejo obletavati razni ponudniki po pošti in preko telefona s svojimi ponudbami glede varnosti pri delu in zgodbicami, kaj se ti bo pripetilo, če ne boš sprejel njihove ponudbe.

Če zaposluješ do 10 ljudi in opravljaš pisarniško delo potrebuješ le izjavo o varnosti pri delu z oceno tveganja, kot je zapisala Alenka zgoraj. Pri DominikiT je verjetno inšpektor imel kakšnega svaka, katerega firma ponuja opravljanje tečaja in izpita. Na tečaju pa najbrž predava kar inšpektor sam.

Vzorec za obrazec najdeš na internetu, v uradnem listu št 30. z 6.4.2000. stran 3713 http://www.uradni-list.si/_pdf/2000/Ur/u2000030.pdf

Sistemc jaz se čisto strinjam, samo če sem ga vprašala in če mi je vse tako rekel, sem potem raje šla naredit. Samo ko mi je začel naštevati, kaj vse je pomembno po zakonu za pisarniško delo, sem pa samo skoz bolj debelo gledala. Ker obstaja pravilnik in pisarniško delo je na koncu hudo nevarno delo 😉 Ker imaš sevanje, pa ekran (oči), pa višina stola in mize sta točno določena, velikost pisarne, elektrika mora biti pregledana na par let, svetloba pravilna, računalnik nov, ekran na pravi višini, stol nastavljiv in prestavljiv ( 🙂 ) V glavnem ni da ni. No sem našla link do pravilnika (da boste vedeli, kaj vse obstaja) http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200030&stevilka=1404

Sistemc meni se je razmišljanje ustavilo pri zdravniškem pregledu, ker ga moraš imeti. Če hočeš na zdravniškega rabiš oceno od zdravnika. Če hočeš oceno od dr. za medicino dela mu moraš prinesti izjavo o oceni tveganja. Pol si pa spet na začetku. A mogoče veš, da bi kje potrdili vzorec obrazca iz Ur.l., ali pa na podlagi takega vzorca.
Sem pa iz tega naredila študijo, pa še vedno se mi zdi vse skupaj preveč zakomplicirano, sploh ker že leta obljubljajo, da bodo za samozapolene sp poenostavili zadevo.

Na območni obrtni zbornici vprašaj ali organizirajo tečaj varstva pri delu. Mi smo ga opravljali na Oz-Ljubljana-Bežigrad.

Ima kdo kake izkušnje z ZPV Ljubljana…ker mene so klicali in sem naročila oceno tveganja in izpit iz varstva pri delu…oceno tveganja sem plačala po povzetju…ko sem odprla položnico sem videla, da ni nobene odgovorne osebe, kot da bi to napisala sama…
Sedaj čakam, da me inšpektor za delo pokliče nazaj in mi pove ali je sploh to veljavno ali ne.
Mogoče kje ve, kej se nahaja seznam podjetij, ki imajo dovoljenje za to opravljat?
Imam sploh še kakšno možnost, da mi v primeru, da je to neke vrste goljufija, denar vrnejo nazaj?

Kakšen predlog?

Ja, vem, da je bilo neumno od mene, sam ko so me kontaktirali, sem nato poklicala na inšpektorat in mi je dežurni inšpektor dejal, da to drži, da rabim izpit iz varnosti pri delu, oceno tveganja in zdravniški pregled. In da naj si to čimprej uredim. Zato sem tudi kar njih kontaktirala, saj so imeli najugodnejšo ceno.

Katastrofa…

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/delovna_razmerja_in_pravice_iz_dela/varnost_in_zdravje_pri_delu/dovoljenje_za_delo/vpisnik/#c13495

…ti še vedno nategujejo! bolje se je prepričati in jih vprašati od kod jim podatki o odprtih dejavnostih, s.p.-jih itd. namreč povsod so prvi, dokumenti preplačani in brez žiga ter podpisa. najboljša rešitev je da se jim pove, da ste storitev že naročili!

Pozdravljeni, vidim, da je tale tema že malo zastarela, ampak tudi mene zanima kaj o tem ZPV. Nenehno težijo po telefonu. So pravi, ali prevaranti in kaj se da v takem primeru naredit. Enyone? 🙂

Mene pa zanima kako pogosto bi moral s.p., brez zaposlenih opravljati izpit iz varnosti pri delu

Ne nasedajte ZPV Ljubljana… sploh pa ne , c este kot SP sami, npr da ste prevaljalec ali grafik itd.. za to sam napises izjavo o tveganju in je to to… ZPV Ljubljana je oderuh, keteremu smo sami tudi pustili ze lep pocitniski denar, ampak pred leti HVALA bogu uvideli , da je to firma ki sluzi na neinformiranosti ljudi , in predvsem nove mlade sp odira kolikor se da!!!! N E NE ….napisite sami izjavo! Inspektor vas nebo nadrl , ce nebo vse cisto pravilno…

Ne nasedajte podjetju ZPV Ljubljana. Vsi njihovi dokumenti so neveljavni. Pošiljajo po pošti teste, pravilnike in ostalo , brez kakršnihkoli žigov in podpisov odgovornih oseb, skratka tako da so kriti. Očitno imajo dobro zaledje da tako lahko delajo že vrsto let. Kje so inšpektorji?

ZPV niso vredni zaupanja. Se nam je zgodilo, da je podjetnik nekam med papirji založil potrdilo o opravljenem izpitu iz varstva pri delu za delavca, ki ga je opravil pri njih. Na prošnjo referentki če lahko pošljejo kopijo potrdila o opravljenem izpitu o IVD, smo dobili odgovor, da delavcu sicer res velja IVD še nekje do sredine naslednjega leta, ampak da nam tega pa ne morejo poslati, ker se je vmes spremenil Zakon o varnosti pri delu, in da ta izpit zato ni več veljaven in da oni neveljavnih dokumentov pa ne morejo pošiljati. Takoj v isti sapi mi je ponujala, da pošljejo po mailu kodo, da lahko delavec opravi izpit preko interneta in pa da skupaj s kodami pošljejo račun za nesek 35,00 EUR + DDV. Ni jim šlo za nič drugega, kot da na lahek način zaslužijo. Ko sem zahtevala nadrejenega, seveda v tistem trenutku pričakovano nihče ni bil dosegljiv. Po njihovi razlagi torej s trenutkom spremembe zakonodaje vsi prej veljavni IVD-ji niso več veljavni in bi morali vsi zaposleni takoj opaviti novega. Ha,ha. Pa ni problema, poklicala sem na drugo organizacijo, ki se ukvarja z usposabljanjem za varstvo pri delu in bo delavec za 22,00 EUR + DDV opravil IVD, z ZPV-jem pa bomo sodelovanje vsekakor prekinili. Ko sem ji povedala, da bom njihov način poslovanja objavila na forumu, mi je pa rekla, da ji grozim.

Mnoga podjetja poskušajo izkoristiti nevednost in strah ljudi ter zaslužiti na ta račun.
To je skrajno nepravično sploh do nas, ki smo revni in se komaj prebijamo v podjetništvo.

Kontaktiral sem MINISTERSTVO ZA DELO in vprašal, kako je s tem zakonom in napisal članek.
Varnost pri delu in odiranje naivnih podjetnikov[/url]

Varnost pri delu in odiranje naivnih podjetnikov

stran izključena 🙂

Pozdrav,
Še jaz prislonim svoj lonček, očitno še ZPV Ljubljana vedno vztraja.

Ravno včeraj me je klicala “zelo prijazna” gospa (mesec dni nazaj sem odprl popoldanski S.P.).

Po prvih besedah sem res dobil občutek skrbi in straha pred kontrolo, saj mi je zadevo predstavila na tak način. Čeprav požarne varnosti in ostalega sam mislim, da niti ne rabim, namreč ukvarjam se s čiščenjem in poliranjem vozil na terenu.

Po nekaj minutah, ko mi je predstavila vse skupaj, kako je potrebno drugje obnavljati in hoditi na predavanja in odpisati test – kar je logično, če želiš neko potrdilo o usposobljenosti, nakar mi pove da pri njih dobim samo podatke za dostop, kjer si malce preberem in pogledam par filmčkov, nato pa dobim po pošti samo potrdilo.

Sliši se prelepo, nakar mi gospodična pove da v bistvu plačam samo potrdilo in to v znesku 96 € (????).

Seveda sem rekel, da bom še malce počakal in preveril določene zadeve, potem pa odprem Google in sem bil šokiran.

Ni mi jasno, kako lahko na tak način lupijo novopečene podjetnike, ki jih že oz. nas tako država potem pa še takšne firme, in kot zgoraj opisano, dobiš potrdilo brez odgovorne osebe itd…

Res ne vem, kje so zdaj kontrole pri takih oderuhih, a ko pa nek podjetnik ne bo izdal računa za 10€ pa bo vse narobe in takoj kazen in oh in ah….

Zaključek, očitno še ZPV vedno išče naivne podjetnike.

lp,

New Report

Close