Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek odklop elektrike

odklop elektrike

Imam vprašanje.
Grozi nam odklop/ustavitev električne energije.Gre za manjšo vsoto, ki pa je nikakor ne moremo plačati do 15.4., poslala vse prošnje, po definiciji csd nismo ogroženi, četudi prejemam minimalno plačo, mož pa že 4 mesece ni prejel plačila.Beda, no.
Sedaj pa ko se dejansko zgodi ta ustavitev ali morejo vstopit v hišo ali je dovolj,da to naredijo zunaj na omarici?
Danes sem še klicala na Elektro, kjer pravijo, da potem še zaračunajo izklop in vklop el. energije:((
Je kdo imel že takšno izkušnjo.In ne ne “fehtam” se bomo že zmazali, bo bolje,samo za izkušnje sprašujem!

Hvala!!

Koliko pa je račun,če hočeš povedat

Si oddala vlogo?Dobila odločbo??
verjetno ne,torej ne vidim težave.
Besede so odveč,treba je od csd-ja odločbo dobit,pa boste potem videli kaj bo 🙂

Če nimaš prevelike vsote je bolje, da si jo sposodiš, ker res ti potem zaračunajo vklop. Pojdi s položnico na Rdeči križ ali Karitas. Sicer bi ti pa tole lahko pomagali tudi na CSD, glede na to, da podpirajo lenuhe, jim plačujejo položnice in še pomoč dobijo.

pojdi takoj na karitas

Dobila zavrnjeno od csd, položnica je 136€, v zaostanku smo bili z vrtcem šolo, vse je šlo iz moje plčae, mož dela pri zasebniku oz. je “na bolniški” dela na črno 5 dan, plačilo bo baje jutri:)
Tako, da bomo verjetno skrampali a me tako pogreje, ker sem klicala na elktro če lahko počakajo na 15.4 in je bil gladek NE…mislim en teden, pa še takrat bova kar še eno položnico elektra plača, ker zapade…
Hvala za nasvete…

136 € ni samo ena položnica, razen če se ogrevate na elektriko
predno pridejo resno odklopit mine kar nekaj mesec od začetka dolga

Glej dolgan resnično je takšna vsota ENE položnice, ker se ogrevamo na elektriko-el. radijatorji plus el. “kamnita” peč.Smo imeli namen porihtat a žal ni šlo…
Lani sva morala doplačati pri poračunu in sva dvignila vsoto in to čez celo leto-ne plačujeva vsak mesev koliko dejansko porabiva. V kratkem pričakujeva poračun in mislim, da bo v dobrem..
No jaz sem se danes pogovarjala, ker je začel ta 15 dnevni rok na Sodo teč 26.3., tako, da mije povedal na Elektru, da imajo “nalog” in naj jih pričakujeva v kratkem…

To da ti pridejo odklopit niso poravnane tri položnice,zato ti v naprej svetujem,da plačaš vedno vsaj eno ko dobiš opomin,sedaj pa je vrjetno prepozno in moraš poravnat vse.

Takih kot je tvoj primer pa je žal vsak mesec več 🙁 Elektro pa ni dobrodelna ustanova in zato so do vseh enaki,čeprav vem da to boli.
Upam da se primer dobro reši in da ne pride do odklopa,ker potem bo še dodatni priklop in odklop za plačat,kar pa ni poceni.Raje si sposodi.

Srečno

Lepo je biti mamica trem sončkom :-)

sam tega ne razumem, če je vam to edini dolg, ki se vleče najmanj 2-3 mesece, da vam ni uspelo to nekako nabrati in drge našparati. Saj sama praviš, da gre za majhen znesek.

Upam, da ti bo uspelo jih pregovoriti, da počakaj še teh par dni
LP

Pojdi v cerkev in moli.

Eden bi spet rad nategnil folk. A evrčke za položnico bi od nas?

Glej dolgan, ko ste v družini 4 in imate mesečno naenkrat “samo” 560€ , s kreditom za hišo 447€, vrtec 175, šola,75, ostalih položnic ne naštevam ker niso “pomembne”, pa čakaš, da bodo možu končno nakazali do tedaj redno plačo (več kot 8 let) v višini skoraj moje plače krat 3, najprej plačaš kredit, potem životariš s preostankom, čaraš…čakaš na plačo, ki je ni…se dogovoriš na banki, da ddajo kredit v mirovanje, ko vidiš, da ti dolgujejo že tretjo plačo, službe ne smeš pustit, ker ne dobiš nadomestila-no to se ssedaj spreminja,mož bo celo lahko pustil službo-aleluja…ko ti stojijo položnice za vrtec v teh treh mesecih…ja ker se je dalo dogovorit z BANKO!! sem zmotno predvidevala, ko so nama zavrnili prošnjo/vlogo na csd, da bo elektro resnično lahko počakal 1 teden!!, pa takrat odklopil, če ne bi bilo plačila-ampak ne, tam niso zaposleni ljudje ampak roboti.

123 hvala ker imaš toliko vere v ljudi, si se očitno grdo opekel kaj,pa če smo ob samih svečah ta teden, ko ne bi sanjah fehtala denar, sploh pa ne od takih kot si ti!!!!!!!
Vprašala sem za IZKUŠNJE…in preden se obregneš kaj delam na netu, delam v trgovskem centru, v manjši trgovinici in aleluja, ko nimam strank, lahko srfam po netu in šef ne nerga, ker ve, da je trgovina urjena in kupci postreženi!!
Zadovoljen??

Upam, da ne plačaš najprej telefon, pa vse naročnine GSM-jev, pa kabelsko TV, časopise, revije, pa upam, da noben od vaju ne kadi,…al kako drugače po nepotrebnem ne zapravlja.

hmmm ašef ti pa zeh 136 € ne bi posodil mogoče?

za vse pametnjakoviče – ne, ne čakajo na 3 neplačane položnice, že prej izklopijo, odvisno je seveda tudi od zneska dolga

za vse ostale dolgane – iskreno vam želim, da se nikoli ne bi znašli v situaciji, ko ne boste imeli 136 € za plačilo elektrike

za avtorico posta – držim pesti, da ne ostanete ob svečah in da se vam stvari obrnejo na bolje

mama hvala zaa vzpodbudne besede-me je mož klical, da mu je ta pri katerem malarijo dela, plačal za te dni 280€!! Juhej!

Ti dolgan beden si samo, da boš lažje spal,ne kadiva, telefonov nimava na naročnino ampak na kartice,kabelske nimava, imamo krožnik ampak kaj tebi razlagam, vem, da se ti bodo te besede nevoščljive vse povrnile-ja karma je huda stvar!
Danes bom lažje spala, jutri pa takoj ko peljem otroka v vrtec na pošto plačat položnico in pošljem faks!
Hvala vesolju in ljudem, ki pa imajo kljub vsemu še vzpodbudne besede in želje!!
Grem domov:)))))))))))))

če slučajno ne bo šlo skozi (bo še komu v pomoč):
-greš na CSD po mnenje (v tem mnenju napišejo, da trenutno ne morete plačati, in dasepočakaz odklopom)
-napišeš dopis za elektro za odlog plačila (razložiš situacijo, prosiš za obročno plačilo, navedeš datum do kdaj imaš namen poravnati)
-OSEBNO neseš vodji za odklope

Kaj,če bi mamici pomagali.
A TO SE NI PA NOBEDEN SPOMNU.
vsak,da nekaj,,pa bo.pa sej tu je več kot sto folka.
je kdo za.

Itak so vsi poniknili,ko je treba kaj dat.Jaz lahko prispevam 20 eur,za začetek.Če se zmenite sporočite,lp


JA CERKEV POMAGA ,daj nehaj kvasit neumnosti,cerkev pa cerkeev,

Ne, veliko se nas je spomnilo, ampak ob tolikih zlorabah in nategah celo v TV prispevkih in preko ZPMS, tega ravno ne ponujamo na ves glas. Zelo mi je žal za tiste, ki bi jim lahko pomagali, ampak brez dokazil žal ne odprem več denarnice.

Oj, ženske, hvala vsem, samo smo uredili, sem napisala zgoraj v postu, če želite pomagajte res nekomu ki je vstiski, mi bomo to prebrodili, sploh, ker imava oba službe oz. on službo, v kateri ne dobi plače a je priden in hodi “fušat” okoli:)

Lep dan vsem, sem spet v službi,pa sonce je zunaj in je trgovina praaaaazna:(

jaz imam izkušnje z iklopom elektrike ker nisem mogel plačati so me izklopili, kljub temu da imam mahnega otroka. razpizdil sem se ter odšel na socijalno, ter se oni dogovorili da bojo poplačali nastale stroške.žalosno je to da delam v državni firmi ter sem še taksist ter v tem sistemu se neda več preživeti, lahko delaš 24 ur na dan pa nebo šlo. cene se iz dneva v dan dvigujejo, plača pa realno pada. po moji oceni bi plača morala biti da človek lahko preživi mesec 1300 evrov. žalosno pa je to da država dovoli izklope elektrike in vode v zimskem času, nasploh nebi sma dovolit izklope.

Zdravo,
Mene pa zanima kaj naredim če ne najdem položnice za elektriko, nebi pa rad čakal da mi pošljejo opomin oz. izkopijo elektriko. Kako naj poravnam strošek?

Hvala,
Lp

New Report

Close