Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Himalajska sol

Himalajska sol

Dober dan!

Imam vprašanje za Himalajsko sol.Kako se uporablja?Predvsem me zanima če je to nadomestek pri prehrani za to običajno sol,ki jo dobimo v trgovinah iz polic?Je užitna ali ni za prehrano,to je moje glavno vprašanje?

Hvala!

http://www.viva.si/Alternativna-in-naravna-pomo{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8D/826/Himalajska-ali-Aleksandrova-sol
Slovi po mnogih zdravilnih lastnostih
Tako so že v 4. stol. pr. n. š. imenovali sol, ki jo je Aleksander Veliki tovoril s Himalaje, v njegovem kraljestvu pa so jo smeli uporabljati samo pripadniki najvišjih družbenih stanov. Sol je slovela tudi po zdravilnih lastnostih. Pozneje je dolga stoletja samevala pod debelimi plastmi himalajskih gora, dokler je v devetdesetih letih minulega stoletja niso znova odkrili ter začeli uporabljati v zdravilne in kulinarične namene. O tako imenovani himalajski ali Aleksandrovi soli so v tujini napisali že veliko knjig in člankov, raziskovali so jo številni znanstveniki, podatki o njej pa so zares presunljivi.
Ta posebna sol je nastala, ko se je pred približno 260 milijoni let izsušil praocean. Tektonski premiki in drugi geološki dejavniki so spravili gmote soli pod debele plasti kamnin, kjer ji je visok pritisk spremenil kristalno strukturo. V nasprotju z navadno morsko ali kameno soljo himalajska sol nima običajne kvadratne oblike; njeni kristali so blago razvejani, vendar brez ostrih robov. Najpomembnejše je, da kristal ni izoliran od spremljajočih kemijskih elementov. Po analizah naj bi bilo teh elementov 84, njihovo razmerje v blagi slanici pa je zelo podobno razmerju elementov v maternični tekočini.

Škodljivost rafinirane soli

Ker je struktura himalajske soli tako drugačna, človeška presnova iz nje zlahka asimilira tudi mikroelemente, kar pri običajni namizni soli ni možno. Navadna sol je pravzaprav samo rafiniran natrijev klorid, ki hrani daje okus, telesu pa predvsem škoduje. V količinah, v kakršnih uživamo sol dandanes, ta iz našega organizma izčrpava tekočino in vitalne elemente, povzroča kopičenje vode v tkivih in dehidracijo celic (to je, mimogrede, tesno povezano z nastankom kožnih izpuščajev in celulita), ruši mehanizem uravnavanja krvnega tlaka, obremenjuje organe izločanja itd. Zato vam bo vsak zdravnik ob bolezni svetoval, da omejite uživanje soli.

Za izničenje vsakega odvečnega grama soli mora telo porabiti 23-kratno količino dragocene celične vode, s katero jo nevtralizira. Če količina natrijevega klorida tudi potem ostane previsoka, ga telo rekristalizira, tako da uporabi razpoložljive živalske beljakovine, ki jih tudi ni mogoče razkrojiti. Telo iz teh beljakovin proizvaja urinsko kislino in se tako znebi tudi presežka soli. Kombinirani kristali urinske kisline in natrijevega klorida se pogosto kopičijo v kosteh in sklepih ter so tesno povezani z revmatizmom, artritisom ter ledvičnimi in žolčnimi kamni.

Pitje raztopine himalajske soli

Po lastnem navdihu jo lahko uporabljamo na številne načine (v kuhinji, pri masaži, v kopelih), kljub temu pa je dobro poznati nekaj osnovnih smernic za uporabo. Himalajska sol se “aktivira”, ko jo pripravimo v obliki nasičene raztopine. To pomeni, da v steklen kozarec z dobro tesnečim pokrovom (nekatere različice soli so na voljo skupaj s kozarcem s steklenim pokrovom z gumo in mehanizmom za zatesnitev) damo nekaj velikih kristalov ali razdrobljene soli in dolijemo toliko dobre izvirske vode, da del soli ostane neraztopljen (za 150 g soli zadostuje od 3 do 4 dcl vode). Zlasti v primeru velikih kristalov počakamo kakih 45 minut, da slanica doseže največjo koncentracijo. Ta je pri sobni temperaturi približno 26 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Za vse namene uporabljamo tako pripravljeno nasičeno raztopino. Če začne v kozarcu zmanjkovati vode, jo dolijemo, če začne zmanjkovati kristalov soli, jih dodamo, tako da vedno ohranimo nasičeno raztopino.

Priporočljivo je, da pri odmerjanju soli ne uporabljamo kovinskih žlic, zajemalk in drugih pripomočkov, ker je kovina reaktivna. Bolje je uporabiti keramične, steklene ali plastične žlice. Dan je dobro začeti tako, da na tešče spijemo kozarec vode, v katerem raztopimo 1 do 2 žlički (odvisno od velikosti žličke) nasičene raztopine himalajske soli (slanica naj bo zelo blago slankasta). Slanica na tešče tudi sicer zelo ugodno vpliva na prebavo, himalajska sol pa zaradi ugodne kemijske sestave in specifične kristalne strukture prinaša še dodatne koristi.

Himalajska sol blagodejno vpliva na kožo

Mnogi uporabljajo nasičeno ali razredčeno raztopino himalajske soli tudi za mazanje kože. Izidi so presenetljivi, zlasti pri odpravljanju gub, čiščenju, pomlajevanju in povečanju prožnosti kože. V primeru razpokane kože ali odprtih izpuščajev uporabite blažjo raztopino.

Predlagamo, da preizkusite naslednji recept za mazanje oziroma masažo:

V 2,5- do 3-decilitrsko stekleničko s širokim grlom in dobrim pokrovom vlijemo 1 dcl kakovostnega olivnega olja, 1/2 dcl nasičene raztopine himalajske soli in 1/2 dcl izvirske vode. V primeru večje ali manjše stekleničke mere prilagodimo. Na začetku bo slanica izpolnila spodnjo polovico kozarca, olje pa zgornjo. Nato kozarec nekaj časa – običajno sta potrebni približno dve minuti – stresamo, da nastane gladka emulzija, kar začutimo po tem, da tekočina v steklenički neha klokotati in se spremeni v redko kremo.

Tako rekoč vse vlažilne kreme so emulzije vode in različnih olj s takimi in drugačnimi dodatki, saj se emulzije najbolje vpijajo v kožo – bolje kot sama voda in bolje kot samo olje. V obliki kreme lahko ostanejo zaradi dodanih kemikalij, medtem ko se doma pripravljena emulzija slanice in olivnega olja po 15 sekundah začne razslojevati – na dnu se nabira mlečnata slanica, na vrhu pa rumenkasto ali zelenkasto olje. Zato moramo takšno domačo emulzijo med mazanjem ali masažo večkrat pretresti; pri napol razslojeni emulziji zadostuje že nekaj tresljajev, da se spet spremeni v kremo. Na čas tresenja vpliva tudi temperatura: višja ko je, prej nastane emulzija, zato je ni priporočljivo hraniti v hladilniku.

Po mazanju z opisanim pripravkom je koža neverjetno prožna in mehka. Masaža je zelo prijetna, saj dlani gladko drsijo po koži, brez občutka, da bi bila koža neprijetno mastna.
Na voljo so tudi milu podobne ploščice himalajske soli, ki jih navlažimo in z njimi drsimo po koži. Učinek je podoben kot pri uporabi slanice, le da so ploščice priročne in olajšajo uporabo.

Himalajska sol zmanjša žejo

Če vam finančne zmogljivosti to omogočajo, lahko navadno sol povsem izločite iz kuhinje in jo nadomestite s himalajsko soljo. Slane jedi, ki jih pripravite s himalajsko soljo se vam bodo zdele občutno “lažje”. Tudi žeja je po takem obroku manjša.

Naj nazadnje omenim še solne lučke iz večjih kristalov himalajske soli, ki zelo ugodno vplivajo na počutje in vzdušje v prostoru, saj ionizirajo zrak, oddajajo ugodne frekvence elektromagnetnega valovanja in barvno svetlobo. Po vsem napisanem verjetno ni treba poudarjati, da so od vseh vrst solnih lučk najboljše prav tiste iz himalajske soli.

Kako do himalajske soli?

Zdaj se gotovo sprašujete, kje je mogoče kupiti himalajsko sol. Za zdaj je v Sloveniji na voljo samo v nekaj trgovinah z zdravo prehrano in v nekaj društvih, ki se ukvarjajo z alternativnim zdravljenjem, s porastom zanimanja pa se bo gotovo razširila tudi paleta ponudnikov. Kilogram soli, ki vam bo ob zmerni uporabi zadoščala za nekaj mesecev, lahko kupite že za 10,00 EUR.

Vsi skeptiki, ki se vam zdijo našteti podatki pretirani, poskusite naslednje: ko ste utrujeni zaradi naporne miselne dejavnosti, spijte kozarec raztopine himalajske soli in opazujte učinek. Kmalu boste spoznali, da vam s tem člankom nisem solil pameti.

Dodaj svoj komentar

Jaz jo uporabljam namesto navadne soli. Meni je še boljša (pa še lepša :-))), pa veliko mineralov vsebuje 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Himalajska sol – naravno živilo z izjemnimi sposobnostmi
“Nezdravo, izogibaj se je!” piše na etiketi, ki jo je povprečen zahodnjak v svoji glavi po krivici nalepil na sol. Resnica je seveda nekje vmes. Najprej je treba razčistiti, o kakšni soli govorimo.

V zadnjih desetletjih pri hrani, ki nam jo ponuja živilska industrija, najpomembnejšo vlogo igra njena primernost za skladiščenje in transport. Ni čudnega, da so zato tudi morsko sol oropali marsikaterih pomembnih mineralov in ostalih snovi – da pa je vse skupaj še bolj nesmiselno, so ji kasneje umetno začeli dodajati jod. Nastala je tako imenovala rafinirana jodirana sol. Te se je v naši prehrani res bolje izogibati, saj v sebi nima ničesar, kar bi naše telo potrebovalo. Še več – za vsak gram rafinirane soli organizem potrebuje 23 ur, da jo celice z vodo povežejo in izločijo iz telesa. Ta primanjkljaj vode povzroča izčrpanost metabolizma kar pa vpliva na nalaganje škodljivih snovi. Posledice so vidne v obliki celulita, artritisa, revmatizma, visokega krvnega tlaka,…

V Himalaji, pod samo streho sveta, so globoko pod zemljo rudniki soli, ki jo je pred milijoni let iz prvotnih oceanov izsušilo Sonce. Himalajska sol je med najstarejšimi živili, ki se ga onesnaženost še ni dotaknila. V sebi združuje 84 različnih mineralov, ki sodelujejo pri več kot 1.000.000 metabolnih procesih v našem telesu. Bogata je z elektroliti, ki v našem telesu vzdržujejo primerno in konstantno razmerje vseh elementov, ki nas gradijo. Posledično so nujni za delovanje vseh naših celic in organov. Pomembno vlogo igrajo tudi v živčnem in mišičnem sistemu, saj omogočajo prenos električnih signalov po telesu. Elektroliti so npr. kalij, kalcij, natrij, kloridi, bikarbonati,… Še en pomemben mineral v himalajski soli je železo, ki ji tudi daje njeno tipično barvo – večja kot je vsebnost tega elementa, bolj je sol rožnata.

Za vsak najmanjši proces v našem telesu je potrebna sol oziroma njena ionizirana oblika elementov. Brez natrija in kalija npr. ne bi mogli misliti in niti delovati, saj uravnavata primerno električno napetost na membranah celic, to pa je pogoj za prenašanje živčnih drežljajev, ki se nato spremenijo v naše misli in dejanja.

Sicer pa je zdravljenje s soljo človeštvu poznano že tisočletja. V Starem Egiptu so zdravilci priporočali uporabo soli pri glavobolih in boleznih kože. Rimljani so jo cenili kot sredstvo za krepljenje metabolizma in imunskega sistema, v 19. stoletju pa so bili precej razširjeni pitje slanice, inhalacija in solne kopeli.

UPORABA
V podobne namene se himalajsko sol uporablja tudi danes. Znana je po svojem močnem detoksifikacijskem učinku – v ta namen si lahko pripravimo solno kopel ali pa redno in na tešče pijemo njeno raztopino (približno ena žlica himalajske soli v ¼ litra vode).

Uporabna je tudi pri čiščenju in negi kože, z njo si lahko razkužimo rane in omilimo pike insektov, pri otrdelih mišicah in bolečih sklepih pa se priporočajo topli obkladki.

Himalajska sol je uporabna pri sinusnih boleznih, kroničnem prehladu, vnetju žrela in mandljev, krvavljenju dlesni, razpokani koži okoli nosu, povišani telesni temperaturi,…

Tudi ustna higiena je njeno področje, zato si z njo mnogi umivamo zobe, ne zataji pa niti kot popolnoma naraven deodorant. Če vas muči neurejena prebava, lahko pitje solne raztopine odpravi tudi to. Nadvse priljubljena je pri športnikih, ki s potenjem izgubijo veliko vode, pitje razredčene solne raztopine pa je odličen način rehidracije.

Čeprav nedvomno drži, da je skorajda ni stvari, pri kateri sol ne bi pomagala, pa je vseeno dobro vedeti, da sol ni zdravilo. Je le naravno živilo z izjemnimi sposobnostmi, ki so potrebne za delovanje našega telesa in ob tudi siceršnjem čimbolj naravnem načinu življenja pripomorejo k njegovi vitalnosti.

TEME
» NOVO – Recepti
» Zdrava hrana
» Osebna nega
» Dom in gospodinjstvo
» Biološka predelava
» Zdravo življenje

POVEZANI PRODUKTI
Himalajska sol v kamnu
Himalajska groba kristalna sol
Himalajska mleta kristalna sol

NOVO
Testenine iz bele moke – Špageti
AKCIJA!!! Testenine iz bele moke – Penne
AKCIJA!!! Testenine iz bele moke – Fusili
Testenine iz bele moke za juhe – Zvezdice
Testenine iz polnozrnate moke – Špageti
AKCIJA!!! Testenine iz polnozrnate moke – Fusili
AKCIJA!!! Testenine iz polnozrnate moke – Penne
Testenine iz pirine moke – Špageti
Testenine Iz kamutove moke – Špageti
Testenine iz kamutove moke – Penne
NAJBOLJ ISKANO
Oreščki za pranje z vrečico
Himalajska mleta kristalna sol
Suhi aktivni kvas
Belilo z aktivnim kisikom
Detergent za ročno pomivanje posode
Dišava za perilo z vonjem verbene in eukaliptusa
Damski vložki s krilci – Ultra
Detergent tekoči za strojno pranje perila
LAVERA – BASIS – ZOBNA KREMA
Čistilo za wc
RECEPTI
RECEPT: ČIČERIKIN NAMAZ
RECEPT: NAMAZ IZ LEČE
RECEPT: KAMUT
RECEPT: PIRA
RECEPT: QUINOTA – (RIŽOTA IZ QUINOJE)
RECEPT: HLEBČKI IZ QUINOJE
RECEPT: QUINOA S TOFUJEM IN ZELENJAVO
RECEPT: AMARANT
RECEPT: KUS KUS Z ZELENJAVO
RECEPT: PARADIŽNIKI POLNJENI S KUS KUSOM

HIMALAJSKA SOL
07.09.2006
Moč in energija soli je poznana že tisoče let. Najstarejši zapis so našli iz časov antičnega Egipta, kjer so zdravilci priporočali uporabo soli proti glavobolom in boleznim kože. Rimljani so poleg zdravila pili slano vodo, ker so vedeli da stimulira metabolizem in krepi imunski sistem. Od 19. stoletja dalje se priporočajo slane kopeli, inhalacija in pitje slanice.

Zakaj je himalajska sol tako posebna?
Himalajska sol je popolnoma naravna, nerafinirana in vsebuje vse naravne minerale in druge elemente, kot so kalcij, kalij, magnezij, jod, cink in železo. To prepoznamo po barvi soli: himalajsla sol ima namreč različne odtenke rdeče barve, kar je odvisno od vsebnosti železa; bolj kot je rdeča, več železa vsebuje. Minerali in ostali elementi sodelujejo pri več kot 1.000.000 različnih procesih metabolizma v telesu. Zato je himalajska sol kompletna sol, njena nežna kristalna struktura omogoča direktno absorbcijo v telesne celice.

Lahko je v kamnu, groba ali mleta.

V čem se himalajska sol razlikuje od klasične soli?
Klasična sol je narejena s procesom rafiniranja, ki vključuje segrevanje, kar pa uniči naravne kristalne strukture in na ta način poberejo energijo in moč iz soli. Nadalje, so izgubljeni vsi minerali. Zato je navadna kuhinjska sol sestavljena iz 99,5-99,9 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} natrija in klora. V želji znova vzpostaviti naravne kvalitete soli, se dodajajo umetni dodatki, kot so natrijev/kalijev hexacyanoferrate (E535, E536) ali aluminijev hydroxid, kar pa povzroča škodljive učinke na metabolizem človeka. Na ta način klasična sol vsebuje popolnoma tuje sestavine za naše telo. Nasprotno pa himalajska sol vsebuje povprečno 97 – 98 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} natrija in klora in 2 – 3 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} drugih pomembnih mineralov – ima 300 krat večje vsebnosti naravnih mineralov in drugih elementov kot navadna kuhinjska sol. Naravna himalajska sol ima tudi popolnoma drugačen okus kot rafinirana sol; kar lahko hitro preizkusite: potrosite ščepec himalajske soli na vroč krompir ali kakšno drugo, na pari kuhano zelenjavo in poskusite. Ta sol nima žgoče ostrine, ampak ima poln, bolj blag in aromatičen okus.

Povprečno zaužijemo 12 – 20 g soli na dan, največ v že pripravljeni, zmrznjeni hrani ali hitri prehrani. Priporočeno je 5 – 6 g soli dnevno, tako pa pojemo dnevno 3 do 6 krat preveč soli. Za vsak gram rafinirane soli, organizem potrebuje 23 ur, da jo celice z vodo povežejo in izločijo iz telesa. Ta primanjkljaj vode povzroča izčrpanost metabolizma kar pa vpliva na nalaganje škodljivih snovi. Vse to se na telesu kaže kot: celulit, revmatizem, artritis in pri mnogih kot visok krvni pritisk.

Možnosti uporabe:

Solna kopel na nežen način odpravlja toksine in kisline iz telesa. 1 kg soli dodajte približno 100 l vode (kopel naj traja 20 minut pri 37 stopinj Celzija), to je približno enako kot koncentracija soli v našem telesu.
Zdravljenje s pitjem slane raztopine – priporoča se ena žlica čiste himalajske soli v ¼ litra vode. To napravimo pred zajtrkom ali čez dan, vendar pred obroki hrane.
Slana inhalacija – v ½ do 1 l vode dodajte 2 do 4 žličke soli in prevrite. Z brisačo prekrito čez glavo inhalirajte tako dolgo kot želite.
Vroči obkladki – namočite čisto tkanino v raztopino in jo položite na željeni del telesa. Uporabite približno 8 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} raztopino soli.
Nega in čiščenje kože – priporoča se solna raztopina. Pri rani na koži raztopina ne sme biti večja od 1 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Zelo priporočamo slano/oljne piling maske in slano/blatne obloge za obraz in telo. Za čiščenje aken, zamašene pore, piki insektov in izboljšanje vonja telesa se priporoča 10 – 12 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} raztopino himalajske soli.
Slana raztopina za izpiranje nosu in žrela – priporoča se 1 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} raztopina; uporablja pa se pri problemih s sinusi, kroničnem prehladu, suhi in razpokani koži okoli nosu, visoki temperaturi, pri vnetju žrela in mandljev, krvavljenju dlesni in slabem zadahu.
Topli obkladki iz naravne himalajske soli – sol dajte v bombažno vrečico, zavežete in zagrejete na 50 – 70 stopinj Celzija. Priporoča se za trde mišice, boleče sklepe, za sproščanje vratu, ipd..
Zobna higiena in spiranje ustne votline – uporabljamo nerazredčeno 26 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sol, po želji pa je lahko tudi razredčimo.

jaz uporabljam drobno mleto. je dosti manj slana od navadne in zato jemo manj slano, saj solim po občutku…..

uporabljam jo tudi za piling kože na obrazu in telesa.

Himalajska sol je iztrgana iz naravnih nahajališč in ima zato druge, prvinske kvalitete: vsebuje spremljevalne minerale (kar 84) in mikroelemente, ki jih rafinirana sol ne vsebuje več (rafinirana sol vsebuje 99,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} NaCl, medtem ko himalajska sol poleg NaCl vsebuje 2-3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mineralov in elementov v sledeh, ki jih telo nujno potrebuje). Sol iz današnjih morij, četudi je še nerafinirana, prav tako na žalost vsebuje informacije iz odpadnih vod in drugih okoljskih obremenitev, himalajska sol pa je dobesedno neokrnjen zaklad izpred 250 mio. let – časa, ko človek še ni onesnaževal okolja. V njej so shranjene vse informacije iz pramorja, iz katerega izvira vse življenje! Zato je himalajska sol ena najčistejših in dargocenejših soli (vsebuje kar 84 mineralov) in je povsem naravna brez kemičnih primesi.

http://www.lip-gloss.net/himalajska-sol/

Hoj,

po temle članku sodeč naj nebi bilo razlike:

http://www.dnevnik.si/zdravje/1042351851

Kaj si mislite o tem?

Himalajska jedilna sol

je najnaravnejša Himalajska jedilna sol, saj ne vsebuje dodatkov in ni bila kemično ali industrijsko obdelana. Zaradi velikih pritiskov v globini zemeljske površine in neonesnaženosti, vsebuje veliko mineralov in elementov v sledovih ter se ponaša z edinstveno strukturo kristalov in čistostjo. Njena posebna rožnata do oranžna barva izhaja iz mineralov, ki jih vsebuje. Uživamo jo lahko kot običajno kuhinjsko sol, saj je koristna za naše telo. Himalajska jedilna sol blagodejno vpliva na biokemične in biofizične procese v našem telesu. Podpira pa tudi duševno zdravje. Razstruplja, alkalizira, uravnava, neguje, poživlja. Mnogi kuharji in chefi menijo, da je najboljša in najdragocenejša sol na svetu.
Dejstva o himalajski soli

• Tako kot navadna kamena sol vsebuje himalajska sol 97-98 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} natrijevega klorida in še nekatere druge minerale. • Ker je bila pod zemljo 250 milijonov let, je zato še posebej čista, saj ni bila izpostavljena onesnaževanju. • Sol je rožnate barve zaradi vsebnosti železa.
Himalajska jedilna sol,

sestavlja predvsem natrijev klorid, toda rožnata himalajska sol vsebuje poleg tega še skoraj 84 drugih mineralov in elementov v sledovih. Ti vključujejo pogoste minerale, kot sta kalij in kalcij, ter manj znane minerale, kot sta stroncij in molibden. V raziskavi je bila analizirana vsebnost mineralov v različnih vrstah soli, vključno z rožnato himalajsko in običajno jedilno soljo (6). V nadaljevanju je prikazana primerjava znanih mineralov v enem gramu obeh soli:

Rožnata himalajska sol Navadna sol
Kalcij (mg) 1,6 0,4
Kalij (mg) 2,8 0,9
Magnezij (mg) 1,06 0,0139
Železo (mg) 0,0369 0,0101
Natrij (mg) 368 381

Povzetek: Rožnata himalajska sol vsebuje različne minerale, ki jih ni mogoče najti v običajni soli.

Povprečna vrednost na 100 gr:
Energija 0 kj
Maščoba 0 gr
– od tega nasičene maščobne kisline 0 gr
Ogljikovi hidrati 0 gr
– od tega sladkorja 0 gr
Beljakovine 0 gr
Sol 98,5 gr
Hranite v suhem in hladnem prostoru.

https://psdshop.si/spletna-trgovina/himalajska-jedilna-sol-1-kg/

A lahko prosim napiše kako jo uporabljate v kuhinji.Kajti na brhu so le nekoristne reklame.

New Report

Close