Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Razmik trebušnih mišic med nosečnostjo

Razmik trebušnih mišic med nosečnostjo

Pozdravljeni!

Imam samo kratko vprašanje.
Pred letom in pol sem rodila drugega otrok. Razmika med trebušnimi mišicami je za približno dva prsta oz nekaj več. Na koga naj se obrnem, da bi mi pomagal naučiti se pravilnih vaj, da se to stanje izboljša, kolikor se ga izboljšati sploh da? Delate to tudi vi?

Hvala in lep sončen pozdrav iz Gorenjske!

Pozdravljeni!

Z veseljem vam sestavim individualni program vaj.

Pravilne vaje naj bi znali tudi pilates vaditelji, paziti morate le, da niso prezahtevne – vsaj na začetku.

Super! Najlepša hvala!
Povejte mi prosim samo še, ali se naročim kar na pregled na telefonsko številko, ki jo imate objavljeno v vašem podpisu?

Hvala še enkrat!

nova
Uredništvo priporoča

Seveda, vesela bom vašega klica.

Sem noseča in imam že od začetka razmak trebušnih – ker imam šibko vezivno tkivo (kar sem opazila tudi v kolenskih vezeh npr) in močne trebušne mišice, kar vse skupaj verjetno še pospešijo/poslabšajo.

Zaradi otrdevanaj trebuha ne izvajam vaj za mišice medeničnega dna in globoke trebušne mišice, čeprav jih znam izvajati.

Zanima me ali pas po porodu lahko pomaga vrniti stanje razmaka nazaj na prejšnjo?
Ali lahko še kaj sama naredim?
In kaj v primeru, da po porodu in vajah za krepitev mišic med.dna in globoke trebušne, ostane razmak – kaj lahko naredim oz kaj preostane, da gre stanje nazaj v normalno. Operacija?

Pozdravljeni!

Sama si lahko najbolj pomagate tako, da redno vsakodnevno, večkrat dnevno izvajate vaje za mišice medeničnega dna in globoko trebušno mišico. Kontrakcijo morate zadržati vsaj 10 sekund. Ideja je itak, da bi morali vsi ljudje imeti vedno, ko smo budni, napete te mišice nekje 20% maksimalne kontrakcije. Ta vaja vam pomaga vzdrževati organe na svojem mestu in omogoča lažji porod in manj težav po porodu.

Verjetno se moram na odgovor glede pasu po porodu obrniti na koga drugega? Ali morda veste, kdo bi kaj več vedel o teh pasovih?
Glede operacije pa verjetno tudi na koga drugega in ne na fizioterapevta?

Pozdravljeni!

Nošnja pasu se priporoča v času nosečnosti, kadar sam proces razmaka trebušnih mišic boli, da se s pasom olajša bolečina. Sama diastaza se z nošnjo pasu ne zmanjšuje.
Po porodu se svetuje postopno obremenjevanje mišic in vezivnih tkiv, da se postopno poveča tonus v njih in se ne svetuje razbremenjevanje s pasom, ker bi se proces okrevanja samo podaljšal. Trebuh po porodu ni nikoli več enak kot je bil pred porodom. Tako pač je – ostane vsaj malo odvečne kože na trebuhu, kljub enaki teži kot pred porodom. Mišice pa se navadno nekje v 2 letih po porodu lepo nazaj zarastejo skupaj. Operacija ni potrebna.Tudi če nosite dvojčke in imate velik trebuh 😉

New Report

Close