Starševski čvek

napad panike

Default avatar
ste kdaj doživeli napad panike?
se to potem večkrat ponavlja?
lahko normalno delate ali se bojite novega napada?
kako se tega znebiti?
Default avatar
Pogovor z nekom ki mu zaupaš.
Default avatar
a) da
b) da, žal
c) probam delat normalno, ob misli na nov napad mi ni prijetno, ko pa je bilo to stanje v polnem teku, je bilo grozno, dotolklo me je tudi fizično
d) težko svetovat, jaz sem se "dokopala" do glavnega vzroka in ga odpravila, posledice pa sem še kar dolgo čutila, zdaj napadov ni več, včasih ob situacijah, ki niso odvisne od mene in jih težko kontroliram, doživljam tesnobo, si pa vlivam pogum....
Default avatar
Svetujem knjigo: Kako premagamo stres-Trevor Powell...resno študiraj in delaj vaje...pa če boš vztrajala, nek premik bo.

LP
Default avatar
napada panike še nism mel, samo ti pa svetujem, da pač delaj na sebi, najd eno metodo k te najbolj pomiri, delaš pač z glavo, bukle... bol blažev žegn kt kej konkretno oprijemljivega
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

·uʍop əpısdn əɥʇ

Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken.

Iä! Iä! Cthulhu fhtagn!

Gosturnca u solat še ni konc sveta.
Default avatar
Imela 3x v življ. napad panike.

prvič nisem vedela kaj se z mano dogaja in sem se prestrašila do konca in še čez. Mislila sem da bom umrla, saj nisem mogla dihat.

Potem sem to v pogovoru omenila nekomu iz "foha" (psiholog) in mi je razložil zakaj pride do tega in kako ravnati.

Naslednje dvakrat je napad prišel spet čisto nepričakovano. Spet sem se ustrašila, a sem vedela zakaj gre. Zato tud nisem delala panike (bili so ljudje okoli mene), ampak sem se samo vsedla nekam in globoko dihala in čakala da mine.

Največja napaka je, da če te doleti panični napad, da dihaš hitro in plitvo. Ker tako pride do hiperventilacije in res lahko omedliš. Predvsem moraš takrat dihat počasi in globoko (čeprav je težko). pa sam sebi moraš dopovedat, da ni nič strašnega, da bo minilo, da si varen.
Default avatar
Da, napade sem aktivno doživljala 10 let, zadnja leta manj

Da

Težko delam, ja, bojim se še vedno

kako se tega znebiti?
če boš zdravila v začetni fazi, se da, jaz sem si stres zakoreninila tako globoko v sebi, da je vse skupaj že kronično, zdravim se z antidepresivi, hodim k psihiatru...nabrale so se tudi druge zdravstvene težave,, ki so posledica vsega tlačenja....če bo kdaj bolje, ne vem, vem pa, da nikoli več ne bo, kot je nekdaj bilo.-(

Svetujem ti, čimprejšen obisk pri psihiatru, veliko sproščanja v naravi, delaj kar te veseli in predvsem, ne misli na napade. Če pa čutiš da se bliža napad, se posveti dihanju in na nekaj se fokusiraj...jaz sem npr. med drugim začela šteti v rikverc od 1000, 999, 998, 997.........do 1 če je bilo treba. Predvsem pa probaj ne misliti na strah!!!

Zanima me, koliko si stara in od kje si?

Veliko zdravja ti želim!!!
Default avatar
Priporočam tudi tapkanje po metodi EFT. Priročnik se najde tudi na spletni strani. Meni je to zelo zelo pomagalo.

LP
Default avatar
[quote=""iz prve roke""]
Da, napade sem aktivno doživljala 10 let, zadnja leta manj

Da

Težko delam, ja, bojim se še vedno

kako se tega znebiti?
če boš zdravila v začetni fazi, se da, jaz sem si stres zakoreninila tako globoko v sebi, da je vse skupaj že kronično, zdravim se z antidepresivi, hodim k psihiatru...nabrale so se tudi druge zdravstvene težave,, ki so posledica vsega tlačenja....če bo kdaj bolje, ne vem, vem pa, da nikoli več ne bo, kot je nekdaj bilo.-(

Svetujem ti, čimprejšen obisk pri psihiatru, veliko sproščanja v naravi, delaj kar te veseli in predvsem, ne misli na napade. Če pa čutiš da se bliža napad, se posveti dihanju in na nekaj se fokusiraj...jaz sem npr. med drugim začela šteti v rikverc od 1000, 999, 998, 997.........do 1 če je bilo treba. Predvsem pa probaj ne misliti na strah!!!

Zanima me, koliko si stara in od kje si?

Veliko zdravja ti želim!!![/quote]
stara sem 29

k psihiatru pa ne mislim še iti, čeprav bi bilo koristno, zaradi ...
zgodi se mi napad v trenutku ko ga sploh ne pričakujem
delam med ljudmi in mi je to zdaj veliko breme, ker ko sem zdaj doživela napad sem bila v službi med ljudmi in nisem mogla nikamor ni bilo zamenjave, tko da sem mislila da mi bo srce razneslo tako mi je bilo
pa sem k sreči si v glavi dopovedala da je samo napad da bo minilo in se dihala sem globoko pa sem prestala vsa skupaj, sem se pa še cel dan tresla, verjetno od strahu ali šoka
v glavnem bistvo je to da težko delam, sploh, če mamo gnečo, ker se bojim vsega
pomislila sem na menjavo službe, kaj misliš?
Default avatar
Iz teh paničnih napadov se dela cel BUM. Pa povsem brez potrebe.

Niso nevarni, nihče zaradi njih ne umre. Je pa res, da mora človek sam VELIKO delati na tem, da se ne ponavljajo. To pa lahko naredi tako, da jim ne daje velike vrednosti, da ne razmišlja ves čas samo o tem, kako ga je strah napada - ker s tem sami izzovemo napad.

Sprejmi ga kot del sebe in si reči, da če pa pride pač pride, saj bo minil tako kot je prišel.

Pa ne potrebuješ antidepresivov ali kakšnih tablet. ker se da brez tega čisto zvoziti. Če hočeš seveda.
Default avatar
napad je napisal/a:
stara sem 29

k psihiatru pa ne mislim še iti, čeprav bi bilo koristno, zaradi ...
zgodi se mi napad v trenutku ko ga sploh ne pričakujem
delam med ljudmi in mi je to zdaj veliko breme, ker ko sem zdaj doživela napad sem bila v službi med ljudmi in nisem mogla nikamor ni bilo zamenjave, tko da sem mislila da mi bo srce razneslo tako mi je bilo
pa sem k sreči si v glavi dopovedala da je samo napad da bo minilo in se dihala sem globoko pa sem prestala vsa skupaj, sem se pa še cel dan tresla, verjetno od strahu ali šoka
v glavnem bistvo je to da težko delam, sploh, če mamo gnečo, ker se bojim vsega
pomislila sem na menjavo službe, kaj misliš?[/quote]

Kam te lahko kontaktiram? Se pogovoriva raje privat?
lp
Default avatar
paničarka je napisal/a:

Ti veš kaj je napad panike, kaj so fobije???? Mislim da ne!
Default avatar
Veš kaj je narobe?
Vseh teh 318 ljudi, ki je kliknilo na tvojo temo je že doživelo napad panike, le priznati nočejo na glas, o tem se ne govori, to je tabu tema!!!
TO JE NAROBE!
Ljudi, ki imamo panične motnje se tretira kot drugorazredne, moteče, nenormalne....čudne
Ko se bomo ljudje o tem začeli pogovarjati na glas, bo za vse bolje!
Default avatar
[quote=""vseh 318""]
Veš kaj je narobe?
Vseh teh 318 ljudi, ki je kliknilo na tvojo temo je že doživelo napad panike, le priznati nočejo na glas, o tem se ne govori, to je tabu tema!!!
TO JE NAROBE!
Ljudi, ki imamo panične motnje se tretira kot drugorazredne, moteče, nenormalne....čudne
Ko se bomo ljudje o tem začeli pogovarjati na glas, bo za vse bolje![/quote]

Res je! Kliknila dvakrat! Ja, priznam! Že leta doživljam panične napade! Včasih je obdobje, ko so pogostejši. Pride pa obdobje, ko jih tudi leto ali več sploh ni.
Default avatar
Kam te lahko kontaktiram? Se pogovoriva raje privat?

zaenkrat raje ne
hvala vseen
Default avatar
Mislim da bi se morali VSI s podobnimi težavami dobiti in en drugemu pomagati. Kaj mislite?

Skupaj bomo uspeli, drugače težko.
Default avatar
odvisno - v kakšnih sutuacijah je prišlo do napada panike, kaj je bil "vzrok" vže doživetih napadih.

v obdobju napada panike je lahko občutek, da bo oseba mrla tako skrajen, da si takšna oseba lahko dejansko kaj stori. zato to ni za podcenjevati.

kako si lahko pomagaš - to je odvisno tudi ov tega kaj je vzrok(sprožilni dejavnik napada panike, njihova ogostost, intenziteta itd.) . tako lahko vemo za kakšno anksioznost gre - generalizirano, agorafobijo kjer lahko doživiš napade. od teh vzrokov je namreč odvisna tudi prognoza. pri agorafobiji npr. po trajanju več kot eno leto zadeva skoraj ne more več izginite spontano.

jaz pa mislim, da bi mogla stopiti do psihiatra ravno zato, ker si mlada. to pomeni, da imaš pred sabo še veliko let življenja. jih želiš preživeti v neprestanem strahu pred naslednjim napadom ali pa kar se da kvalitetno? ni nujno, da boš dobila tablete, medikamentozno terapijo lahko tudi zavrneš, boš pa imela usaj psihoterapijo. ne pozabi, PRI DOLOČENEM ODSTOTKU PACIENTOV ŽE PODROBNA RAZLAGA VZROKOV NAPADOV PANIKE IN VSEGA POVEZANEGA S TEM POVZROČI, DA NAPADI PANIKE IZGINEJO. kaj če si tudi ti sama ena izmed njih? ti ne bo žal čez 10 let, da nisi prej stopila k psihiatru, saj bi lahko živela bolj kvalitetno? kar pogumno, POGUMNO, res. psihiatri so sami fajn ljudje, noben ne grize:-)))
Default avatar
Mi lahko kdo opiše, kako to izgleda t.j. se čuti,kakšni so znaki. Nekaj zelo čudnih stvari sem že doživela, ni mi bilo jasno, je to napad panike !?
Default avatar
znaki so
-fizični (razbijanje srca, kot da ti ga bo vrglo ven, tresenje, znojenje. fizični znaki so enaki kot pri prežeči nevarnosti pri vsakem normalnem človeku, le da so tukaj brez utemeljene podlage in bolj skrajni)
-ostalo (miselna blokada, nesposobnost premikanja, oseba je lahko blodnjava, ruminacija misli)
-če posebej izpostavim občutke - oseba ima občutek, da bo umrla, da je na robu, da ne bo zdržala pritiska, da je to zdaj konec)

to je napad panike. pomembni so občutki. večkrat se po njih loči napad panike od "zgolj" anksioznosti
Default avatar
vau - če so fizični znaki enaki je to napad panike - če ni nobenih drugih zraven?