Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko jajc naj pobarvam- koliko časa bodo zdržali pirhi?

Koliko jajc naj pobarvam- koliko časa bodo zdržali pirhi?

Jutri bomo z otroci barvali pirhe, tako kot večina družin. Zdaj sem pa v dilemi, koliko jajc naj pobarvamo, ker ne bi rada, da bi jih bilo premalo ali preveč. Če bo kakšne preveč, koliko časa jih potem še lahko uporabljam? Zdržijo še recimo en teden, da bi imeli potem naslednjo nedeljo recimo zeleno solato s fižolom in jajci?

Prosim odgovorite čimprej, ker se odpravljam v trgovino pa ne vem ali naj kupim eno škatljo jajc ali dve?

kupi dve
en teden ti bodo že zdržali v hladilniku kaj več pa raje ne

Ampak dve se mi pa zdi preveč, to je 20 jajc, ena pa premalo. Ker noben pri nas niti ne mara kaj preveč jajc. Tako da računam, da bo vsak za zajtr pojedel po eno jajco, mož mogoče dve, potem bi bilo dve škatlji preveč.

matr postavljaš butasta vprašanja. menda pa ja sama veš,kako je pri vas z jajci. jih imate radi ali ne.odvisno koliko vas je, je več otrok ali odraslih….


tebi je pa res dolgčas, da se ukvarjaš s tako nepomembnimi stvarmi.

Dilema… preveč, premalo, koliko zdržijo… to je v bistvu že trilema. Odvisno koliko vas je v družini in koliko jajc ste sposobni pojesti. Kuhana jajca zdržijo ves teden.
Edina jajca, ki se jih brez skrbi farba, so moževa in nimajo omejenega roka trajanja 🙂

mi bomo jih kar 20 pobarvali. sem včeraj kupila snežno bela, da bodo barve lepo prijele. ena škatla je premalo: eno babici, eno dedku, pa botri in botrci, prababici, morda sosedi, za zajtrk in že je gre 10 jajc …

Če ti je vprašanje butasto potem ga preskoči in pejt svojo živčnobo stresat kam drugam. Ta forum je pa res postal zbirališče enih žleht babnic, ki samo komaj čakajo, da lahko koga napadejo s svojim strupenim jezikom. Prihaja največji krščanski praznik, malo strpnosti ne bi škodilo, da ga preživimo vsi skupaj v duhu miru in sprave.

Pa lepe praznike ti želim, navkljub tvojemu strupenemu jeziku!

Kje se pa kupijo snežno bela, a potem barva bolje prime?

Aja, na to sem pa čisto pozabila, da je treba nest pirhe, ko greš na obiske, pa ko obiski pridejo je treba tudi vsakemu dati po en pirh. Zdaj pa ne vem ali bosta sploh dve škatlji dovolj, ker imamo veliko sorodstva in se med prazniki veliko obiskujemo. Koliko barv in sličic pa predlagate za eno škatljo, ker jaz vedno kupim preveč in mi potem ostane.

A en teden potem ziher zdržijo?

Pa kupi 16 jajc, en paket po 10 in en paket po 6.

Če ti je vprašanje butasto potem ga preskoči in pejt svojo živčnobo stresat kam drugam. Ta forum je pa res postal zbirališče enih žleht babnic, ki samo komaj čakajo, da lahko koga napadejo s svojim strupenim jezikom. Prihaja največji krščanski praznik, malo strpnosti ne bi škodilo, da ga preživimo vsi skupaj v duhu miru in sprave.

Pa lepe praznike ti želim, navkljub tvojemu strupenemu jeziku![/quote]
kmalu človek ne bo imel tle kaj delati, saj je ta forum postal pravo”sranje” s takimi kot si ti,ki postavljajo tako butasta vprašanja. matr,kako kompliciraš šele s čim drugim,če nas že z jajci tako gnjaviš.

Pa ne pozabi, da tudi obiski prinesejo jajca, torej…

Če ste tije v družini in vsak poje po eno jajce, je to 3 jajca na dan, torej 9 jajc v treh dneh, če boste šli kam na obiske je to + število oseb pomnoži z jajci, vendar pričakuj, da dobiš vsaj toliko jajc nazaj, kot vas je x število oseb, ki jih obiščete in jim podarite jajca, ker vam jih bodo le-ti tudi vrnili.

Jaz bi torej v tvojem primeru kupila 24,7 jajc, pa bo glih dovolj!

kaj ti letos prvič barvaš jajca?

Ma, a ne vidite, da zafrkava…Ona je strnila vsa vprašanja, ki se pojavljajo ta čas, v enega. Ma jao. Ve se pa še kregate.

Pa kupi raje tista v škatli in ne v ŠKATLJI.

V bistvu smo letos prvič na svojem, ker smo do zdaj bili pri mojih starših, lani poleti smo pa dokončali našo hiško in se vselili, tako da zdaj to prvič sama počnem, ker do zdaj sem vedno mami samo pomagala, ker hoče ona vse sama.

Hvala za normalne odgovore, tiste žleht pa sem kar preskočial, ker je ta predpaznični čas preveč spokojen, da bi trošila svoje živce, za strupenjače.

a še nisi v trgovini pa tok se ti je mudilo

To imaš pa tudi prav, da obiski prinesejo svoja jajca. A naj potem računam samo za nas štiri (jaz in možek in dva čmrljčka)? Ampak jajc ne bomo jedli tri dni, ampak dva (na velikonočno nedeljo in ponedeljek).

Ampak vseeno moram skuhati več, ne morem čakat, da bodo obiski prinesli, kaj pa če kdo ne bo prinesel, potem bo pa zadrega.

vsak poje eno jajco….hahah, ma sem se nasmejala res…..

mož 2×2, ti in vsak otrok 2x(3×1)) je točno ena škatLJa…če rabš še za obiske,je najbolje, da jih skuhaš še recimo šest, pa bo….

res nisem picajzla in me neslovnicnost malokdaj zmoti, ampak tale skatLJa pa… hahaha in to kolikokrat!

Drugace pa pobarvaj 20 jajc in nehaj komplicirat. Na vsaki barvi ti pa pise, koliko jajc lahko pobarvas z njo.

Po mojem mnjenju tudi lahko kupiš dve škatlje, ker brez nadalnega nebo nič škodilo, če kakšna jajčka ostane. Ni živlenskega pomena.

Hihi

joj ej folk,pa a mislite da tole ni živa provokacija,če ni pol je tale babnca usekana,majke mi…;)))

New Report

Close