Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj bo prinesl vašim otrokom?

Kaj bo prinesl vašim otrokom?

Kaj bo velikonočni zajček prinesel vašim otrokom?

Našim vsakemu 1 kinder jajček in nalepke.

eno nodi knjigico (2,90e) in plišeka nodija (7,90e) pa kakšno kinderko.

našim nič. Nikoli ni in nikoli ne bo.

Pri nas je žur jajca farbat pa jih oblačit, lepit in kaj vem kaj še vse … da bi pa zajc kaj prinesel, se mi zdi pa uvožena fora. Tako, da … naša dva bosta še naprej ustvarjala, potem pa lahko tudi pojedla tiste, ki bodo po ustvarjanju še užitni. Pa potica pa šunka …hrena pa ne marata.

nova
Uredništvo priporoča

nič. mi sploh ne praznujemo.

ma a je poleg treh decembrskih mož pa še kakšne tete na primorskem treba še zajcev spomladi, ki darila nosijo – pa miši, ki jih nosijo za zobe, pa dobre vile za vsako pozitivno oceno, kaj šele za zaključek razreda, letnika, šole, birmo, obhajilo, ojej.

otroc se tut prestopit več ne znajo, ne da bi jih en nekaj obdaroval.

Sem že mislila, da sem edina…

Prvič slišim za tako obdarovanje.

A 22. aprila ob dnevu zemlje tudi kdo kaj nosi? Pa za 1. dan pomladi, poletja, jeseni, zime… Pa saj niste resni.

o bog, a zajci tudi nosijo darila?
a marija na marijono vnebovzetje tudi kaj nosi?
kaj pa za binkošti, je tud treba darila kupovat?
potem moramo pa tud za OF pa za 1. maj, a takrat pa tito prinese darila?

Še dobro, da si cene zraven napisala, da vsi vidimo, koliko preveč zapravljate za takšne bedarije.

Sama sem kot otrok vedno iskala darila, ki naj bi mi jih prinesel velikonočni zajček.
To so bila kar velika darila, poleg sevda veliko velikonočnih sladkarij.

Moji otroci dobijo samo drobtinico tega, kar sem dobivala jaz.

Tu ni poanta v obdarovanju, ampak v iskanju, veselju ob najdenem.
Vsi skupaj gremo ven in čas po zajtrku preživimo zunaj ter se imamo lepo.

Nič. Tudi pri nas je dovolj velik užitek izdelava pirhov. Tudi mi bomo šli po zajtrku ven na bližnji hrib in iskali prve spomladanske rožce 🙂

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Nič.

tako kot velikonočni zajček pravi,

tudi sama sem za veliko noč dobivala velika darila – jih iskala,
moji2 le delček tega, no zdaj sta že preveliki.
ampak običaj ostane in velikonočni zajček še vedno po grmovju na trati sladkarije natrosi.

kak je že šlo
… angsthase, pfefernase, morgen kommt der Osternhase….

Našim bo prinesel: rolerje, komplet nova spomladanska oblačila, računalnik in letno naročnino na revijo Ciciban.

Danes bomo pa jedli:
– predjed – jajčkoti s hrenom in šunko,

– glavna jed – filani zajc s popečenim krompirčkom, gobami in zelenjavco,

– poobedek – orehova potička in kozarec pinota.

Njami…………..

Velikonočni zajček je novodobna potrošniška izmišljotina.
Obiski se pa tako ali tako med obiskovanje obdarujemo z bonboni, kavo, piškoti. Vse ostalo je ta čisto pretiravanje.
Sploh pa zajček ni niti simbolika tega praznika pač pa piščančki.

Ni novodobno, kajti jaz sem iz stare šole še in se spomnim, da mi je zajček vedno kaj nastavil pod grmovjem. Res ne nekaj strašnega, ampak jajčke, korenček, bonbončke,… – čist normalne vsakodnevne malenkosti. Draž vsega je bilo pa iskanje. In katere se zgražate nad tem – ja, starši vas pač niso navdušili. Jaz ne vidim problema v praznikih, ampak v vas!

In ja, tudi pri nas bo nastavil jajčke, bonbončke – kar otroci dobivajo že tak normalno. Sam zdaj bo pač dano drugače in bo v tem veselje.

Ne vem sicer, kako je stvar novodobna, pri nas doma je nosil že pred 30-mi leti. To je bil res največji užitek tekati po travniku in iskati čokoladice, pirhke in bonbončke. To navado sem prenesla tudi na svoje otroke.
Poleg tega pa seveda tudi skupno delamo pirhke, okrasumo velikonočni pogrinjek, nesemu žegnu…
Saj ni poanta tega, da otrok nekaj dobi, ampak v veselju in igrariji ob iskanju…Tiste sladkarije pa itak skupaj pojemo, saj jih otroci razdelijo, pa še prijateljem dajo.

Danes je post!

[/quote]

Bogi zajček, toliko dragih daril vam bo prinesel…vi ga boste pa za kosilo spekli?!?!

nič. Moja mama jima prinese kakšno malenkost. Bolj zato, ker se ne vidimo pogosto…

Mimgrede danes je POST.

Naš bo za pisanko dobil:

nove čeveljčke za spomladi, Bakugam (že sanja pol leta o njih), jajčko

Ni novodobno, kajti jaz sem iz stare šole še in se spomnim, da mi je zajček vedno kaj nastavil pod grmovjem. Res ne nekaj strašnega, ampak jajčke, korenček, bonbončke,… – čist normalne vsakodnevne malenkosti. Draž vsega je bilo pa iskanje. In katere se zgražate nad tem – ja, starši vas pač niso navdušili. Jaz ne vidim problema v praznikih, ampak v vas!

In ja, tudi pri nas bo nastavil jajčke, bonbončke – kar otroci dobivajo že tak normalno. Sam zdaj bo pač dano drugače in bo v tem veselje.[/quote]

moja stara mama je tudi vsako leto neke take reči obljubljala, da bo pripravila, ker se je to pač v nemčiji, kjer je živela, počelo. to so neke gastrbajtrske fore.

pri nas vsi nekaj nosijo – ponavadi čokoladne zajce, ki so predragi, niso dobri in ob koncu praznikov jih imamo na tone!!

Naj bolj mi je mimo da babice silijo vnučke, da naj po vrtu iščejo zajčke- ker so oni tudi morali iskati…. brrrr sem jezna

sama na ta praznik ne dam nič več – odkar sem se odselila od doma.. mi našemu nebomo kupili nič.. bo pa dobil tako ali tako vsega preveč.

P.S. če bere kaka babica – če otroci pravimo, da ne kupujte vnukom NIČ se tega lepo prosim držite.

Lepe praznike vsem ki prazujejo….

Naša dva bosta dobila vsak po eno majico, bolj zato, ker jo potrebujeta kot zaradi praznika. Drugam nesemo pirhe in pomaranče. Nismo pa nikoli iskali zajčkov po travi in te stvari, pirhe smo pa trkljali.

Ma tudi pri nas še nikoli niso babice nosle. Smisel je v pisanki….ko je otrok krščen, dobi botrico, in ta naj bi otroku dala pisanko…ne pa babice, pa dedki, pa ne vem kolk čokoladnih jajc…

Jaz sem s tem rasla od malega, zato se tega veselim. Ker je pa danes kriza, nočem da se karkoli kupuje, zato sva se z botrico (mojo sestro) zmenili, da ker pač že hoče, kupi čevljčke-ki jih res potrebuje-če ne bi jih jaz.

Toliko o darilih in zajčkih, itd…

New Report

Close