Forum.Over.Net

Enostarševske družine

Biti starš v enostarševski družini pomeni biti odgovoren za vse - vzgojo, gospodinjstvo, finance. Na tem forumu boste našli odgovore na vprašanja, ki vas težijo in o katerih si ne upate govoriti.

MALO DRUGAČNA TEMA..NASILJE NAD......

Default avatar

anonimna30

Vidim da tu ni moderjatorjev,da bi morala čakati na odobritev moje teme..zavedam se,da pravzanprav ta tema,mogoče ne spada sem-a glede na to,da sem zasledila da je nekako kar veliko mešanih tem,sem si rekla,no pa dajmo še tu nekaj takega,o čemer se ne govori-vsaj na glas ne...Kakorkoli,sama pišem kar nekaj,rad prebiram teme in se poglabljam vanje..na moji osebni strani,pišem marsikaj,me pa včasih vrže kaj iz tira,da pač enostavno ne puščam,da berejo samo moji"virtualni prijatelji",ampak si drznem pisati,tam kjer mogoče ni najbolj prav in pravilno.Res je,da je na tem forumu večina žensk,in da se bo mogoče usulo plaz očitkov-vendar,svoje mnenje bom vseeno napisala in objavila..Pa ne zaradi drugega ampak zmotilo me je predvsem to,da se piše samo o nasilju nad ženskami in otroci...kaj pa nasilje nad moškimi in ostalimi?Pa ne pišem samo o fizičnem,kajti to se na daleč vidi..govorim predvsem o psihičnem,katerega pa dobesedno ne vidimo..Upam,res srčno upam in da se komu ne zamerim,ampak saj veste,vest mi ne da miru-in moram....

Takole pa sledi moj zapis,na moji osebni strani:

Večinoma sem pisala o ljubezni,o mojih strahovih in podobnih zadevah,včasih sem se jezila na politike,včasih na moške ..in danes ne glede na to,da je dan šaljivcev ,mislim da si ta tema zasluži mojo pozornost,pa ne zaradi drugega..ampak dejansko,teh stvari se nikjer,prav nikjer ne objavlja,o tem razglablja in podobne zadeve.Sicer pa tako kot je že v navadi,me vedno nekaj fascinira,da potem na to temo napišem blog,moje razmišljanje,moje mnenje...
Skratka,ko imam čas,na veliko berem različne bloge,različnih avtorjev in nikjer nisem zasledila te teme..nasilje nad moškimi,nasilje nad homoseksualci in podobne stvari..Vem,sedaj vas bo mogoče šokiralo..ampak dejansko,se tudi to dogaja,in pravzanprav,me je k temu spodbudil,komentar bralca,ko se je en bloger razpisal,o nasilju nad ženskami,v katerem je pisal,da zakaj o tem nič ne piše..in dobesedno me je zmotilo,da pravzaprav tega komentarja bloger sploh ni komentiral,niti odgovoril na postavljeno vprašanje ..Sprašujem se zakaj?
Če takole gledam,malo teoretično in o tem razmislim-pravzanprav se mi dozdeva,da so te teme dobesedno tabu,da se o tem noče pisati,noče razglabljati,ker pač-zakaj??Resno se mi postavlja glasno in jasno vprašanje zakaj????O nasilju nad ženskami,je toliko napisanega,skoraj da vsakodnevno v časopisih,na internetnih straneh,revijah,raznih blogih...Zakaj pa o nasilju nad moškimi ni???Nas želijo ljudje prepričati,da se to ne dogaja???
Hmmm močno dvomim,da se to ne dogaja,pravzanprav sem prepričana da se,le da-mogoče znajo moški bolj skriti nasilje nad sabo?Se mogoče,v takih primerih izkaže,da so moški močnejši,ki doživljajo nasilje od žensk?Si mogoče,samo oči stiskamo pred resnico in izpostavimo samo šibkejše,ker si pač mislimo,da ti bolj rabijo pomoč?Pa dragi moji,ne govorim,samo o fizičnem nasilju,ampak tudi psihičnem,ki je lahko rečem,še bolj uničujoče,še bolj te fizično izmozga,kot pa fizično-še bolj te lahko ubija..tako kot pravi rek "VČASIH BESEDA BOLJ BOLI,KOT PA UDAREC"..pa s tem ne mislim,da udarec ni hud,boleč,ponižujoč..ne,ne..samo besede se zažrejo v dušo..ki pa lahko doprinese večje težave v našem telesu....
Govorim iz lastnih izkušenj,pišem na podlagi mojih bolečin,ki sem jih imela,doživela in prestala sem ogromno-in kljub temu,da sem lahko rečem,že kar nekaj časa iz takega pekla ven,so rane in bolečine še vedno sveže,še vedno se stresem,ko slišim vpitje sosedov nad ženo ali možem,še vedno se ustrašim,ko se vrata zaloputnejo,zaradi prepiha,še vedno ponoči sanjam o težkih dejanjih...še vedno čistim dušo,vseh bolečin in ran iz sebe...Zato vem,kaj doprinese nasilje nad človekom,zato me tako odkrito skrbi,zakaj se samo eno stvar izpostavlja-a druge zadeve ostajajo zamolčane,nepovedane,zatrte...
Nasilja je ogromno,nasilje se dogaja vsakodnevno,pa ne samo nad ženskami,otroci...
Nasilje se dogaja tudi nad moškimi,homoseksualci..dogaja se mržnja,nad drugače mislečimi,drugačne narodnosti,drugačnega videza...Nasilje se dogaja že po osnovnih šolah,vrtecu...Sploh se ne zavedamo,kaj se dogaja v današnjem svetu,kaj vse ljudje dopuščamo,kaj vse ljudje spregledamo in si govorimo sami sebi:"To ni naš problem,če se soseda kregata,če vidimo žensko z modrico na očesu,če je sosedov otrok potplut z modricami,ko slišimo nekoga o homoseksualcih grdo govoriti,ali o drugače miselčih,drugačnega videza" ...
Hmm mar res ni???Mar mi res ne moremo nič storiti?Ne rečem,da bi se morali mi vtikovati v zasebne zadeve...Vendar ali res moramo iti mimo take ženske,brez da nas gane?Mar res moramo spregledati otroka v modricah in o tem biti tiho?Mar moramo res biti tiho in iti samo mimo,brez da povemo svoje mnenje tej osebi,ki tako govori o sočloveku in vse zgolj zato,ker je drugače spolno usmerjen,drugače misli in drugače izgleda?Mar smo res tako nesočutni???? Jaz ne morem biti hladnokrvna ob takih dogodkih,ne morem biti tiho,niti molčati-le zakaj bi????Ne vidim potrebe!!!!!Ne vidim razloga,da me nebi ganilo,da bi bila tiho in šla samo mimo!!Zakaj pa bi??
In ravno tako,ne morem mimo tega,da se dogaja nasilje tudi nad moškimi,tudi moške pretepajo,tudi moške posiljujejo in psihično zlorabljajo.Obstajajo tudi moške žrtve,ki so ravno tako žrtve nasilja kot ženske.Ni je bistvene razlike,ne moremo delati razlike,zgolj zato,ker je moški močnejši del..Ravno tako moškega boli duša,telo in psiha..ravno tako moški,preboleva leta in leta skeleče rane..ravno tako,moški molči,ker ga je sram povedati,kaj doživlja,ravno tako,je moškega strah,pred še večjim nasiljem,če bo kaj povedal...
Obstaja samo ena razlika,ki je za moške žrtve nasilja,naravnost ponižujoča..moški nimajo svoje varne hiše,nimajo se kam obrniti,nimajo društva,kjer bi mu svetovali,kaj naj naredi,kam naj se obrne...Prav smešno mi je že,ko v raznih zloženkah ponujajo ženskam varno hišo,v primeru nasilja...kam naj gredo pa moški?
Ah ne,moški so močna bitja,znajo se sami znajti,znajo si sami pomagati....Le kako,saj so tudi oni psihično uničeni,tudi oni so izgubljeni v temi,tudi oni so oropani svojega jaza,svojega ponosa..Enaki smo si-vse žrtve isto doživljamo-nobene razlike ni med žensko,moškim ali otrokom...

Sej pravim..lahko da bo tudi odstranjena tema-vendar,o tem se ne piše in se ne govori,bi se pa definitivno moralo :)))
Lep pozdrav
Default avatar

14042009

anonimna30 je napisal/a:
Obstaja samo ena razlika,ki je za moške žrtve nasilja,naravnost ponižujoča..moški nimajo svoje varne hiše,nimajo se kam obrniti,nimajo društva,kjer bi mu svetovali,kaj naj naredi,kam naj se obrne...Prav smešno mi je že,ko v raznih zloženkah ponujajo ženskam varno hišo,v primeru nasilja...kam naj gredo pa moški?

Navadno gre za bolj zapleteno socialno problematiko, ki vključuje še psihiatrijo in represivce in obstajajo razne bivanjske skupnosti ipd.. Torej, niso varne hiše edina rešitev in moški izključeni. Same varne hiše so pa začasne rešitve in so seveda na voljo ženskam in otrokom.
Default avatar

metulka

Tudi moški imajo nekaj časa svojo varno hišo.

In na nekaj pozabljaš - kdo misliš, da je odprl varne hiše za ženske? Država? Moški? O ne, ženske same. Torej, ko bo nasilje nad moškimi doseglo kritično maso, se bodo moški, tako kot so se pred leti ženske, zorganizirali in poskrbeli zase. Tudi homoseksualci so se morali sami zbrati in organizirati, da je kdo začel razmišljati o njihovih pravicah.
Zakon pa že zdaj ščiti vse žrtve nasilja.
Default avatar

anonimna30

metulka je napisal/a:
Tudi moški imajo nekaj časa svojo varno hišo.

In na nekaj pozabljaš - kdo misliš, da je odprl varne hiše za ženske? Država? Moški? O ne, ženske same. Torej, ko bo nasilje nad moškimi doseglo kritično maso, se bodo moški, tako kot so se pred leti ženske, zorganizirali in poskrbeli zase. Tudi homoseksualci so se morali sami zbrati in organizirati, da je kdo začel razmišljati o njihovih pravicah.
Zakon pa že zdaj ščiti vse žrtve nasilja.
Metulka..ne pozabljam jaz na to,da so same ženske odprle varne hiše,a vendar preden so jih,se je na veliko govorilo o nasilja nad njimi...In to dejstvo,je pripeljalo nekaj žensk,da bi bilo dobro,kaj takega narediti..in vsaka jim čast so-tega sem naravnost vesela...Ampak poglejva malo zgodovino...
Do reciva cerka 50 let nazaj,o nasilju nad ženskami in otroci,ni bilo govora,če je kdo vedel,da je bila ženska pretepena,posiljena ali karkoli drugače,je bil vedno odgovor:"Je že zaslužila",dolgo,zelo dolgo,lahko rečemo stoletja so bile ženske dobesedno sužnje možem,očetom,bratom,stricem..bile so podložne..Ampak,danes imamo ženske svoje pravice,svojo besedo,svojo službo itd...Z opisom zgodovine hočem povedati,predvsem to,ali je res potrebno,da se doseže "kritično maso",da se o tem res začne govoriti?Mar mora biti na tisoče moških žrtev nasilja,da si izborijo ravno tako kot jo imajo ženske danes?Mar teh nekaj moških,ki so žrtve ne zaslužijo enake obravnave,zgolj zato ker ni "kritična masa"?Ali pač mora tudi za njih preteči veliko let,da bodo to sploh lahko sprožili?Mislim da ne,ni potrebno,da se doseže to maso.
Kar se tiče homoseksualcev,doživljajo dnevno nasilje,z strani ljudi,ki ne razumejo njihovega nagiba ljubezni,ki jo čutijo-ljudje se zmrdujejo nad njimi,jim za hrbtom govorijo kako so nagravžni,nekateri jih celo dobesedno opljuvajo-to je nasilje(psihično)in pred tem,jih noben zakon in nobena pravica ne ščiti-ravno tako ne ščiti moške,ki so samo psihično zlorabljeni...
Poanta mojega zapisa je samo to,da se tudi o tem vsaj malo spregovori,saj poznam nemalo moških,ki o tem nočejo spregovoriti-zgolj zato,ker vedo da je psihično nasilje težko dokazljivo-in takrat se res nimajo kam obrniti...
Default avatar

anonimna30

14042009 je napisal/a:
anonimna30 je napisal/a:

Navadno gre za bolj zapleteno socialno problematiko, ki vključuje še psihiatrijo in represivce in obstajajo razne bivanjske skupnosti ipd.. Torej, niso varne hiše edina rešitev in moški izključeni. Same varne hiše so pa začasne rešitve in so seveda na voljo ženskam in otrokom.
Torej če prav razumem-moški ki naj bi doživljali nasilje,bi morali najprej dokazovali,da se to res dogaja-šele nato,je možno da dobijo pomoč?No mogoče sem te narobe razumela,če sem te se opravičujem že vnaprej....Kakorkoli že,ženska se ima v najhujši krizi,možnost takoj nekam obrniti in ji je takoj ponujena pomoč(kar je seveda odlično in vesela sem tega),ampak moj zapis ne govori samo o tem,kaj naj se moški obrne ampak tudi o tem,da smo nemalokrat ljudje brezbrižni do vsega,kar vidimo enostavno spregledamo..
Dejstvo je,da še vedno drži rek,da moški ne smejo jokati,ne sme pokazati svojih solz,saj bi bil tako ranjen njegov ponos...Mar je res tako?
Default avatar

14042009

anonimna30, zakaj toliko dramatiziraš in poenostavljaš? Vsak se lahko obrne na kar se pač v tem cesarstvu lahko obrne. Varne hiše niso neka celovita rešitev takšne problematike. So bolj znane v javnosti iz večih razlogov. In ker so (predvsem?) namenjene ženskam in otrokom ne pomeni, da pa se za moške s problemi ne obravnava spljoh in vobče. Jaz tudi na ginekološkem pregledu nisem še bil, pa to ne pomeni, da me v bolezni pustijo crknit ko psa.
Default avatar

NoNi

No da povem: moski znajo dosti bolj psihicno terorizirat od zensk, tako da so zenske na vec mestih j.. stranke, so pogosteje fizicno terorizirane, prav tako psihicno.
Poglej samo izrazoslovje ki ga moski uporabljajo za zenske .. zame gre tu vse za ponizevalen in iznicevalen odnos do nas zensk in ko to slisim se pocutim zelo psihicno sterorizirana in bi lahko komu izpraskala oci.
Npr. ****** je zalitev, kurb(v)a isto, psica, kura, koklja, radodajka, kes/picka, ******(smrdljiva), bejba, krava, nastavljacica itd... - ko moski izgovori kaksno od teh in podobnih besed, gre za zivo psihicno nasilje nad zensko in nasprotnih besed ki bi iznicevale moske ne poznamo - kaj naj recem tipu: prasic, kurbir, pes, petelin, radodajko, kes/******, ****** (smrdljiv), bejbo, bik, nastavljac - teh besed zenske kaj dosti ne uporabljamo, npr. jaz poznam za tipe samo Biseri ali pa Klosarji, Kreteni in to je pocasi vse. Pa se ti so to izrazoslovje izrecno prisluzijo!
Sicer obstaja rahlo psihicno nasilje nad moskimi, vendar taksnega nasilja kot si ga moski dovoljujejo cez zenske NIKOLI ne bo obstajalo, nikoli!
Nasilje se ze zacne s pritiski na dober izgled, na pobrite spolne organe, na postave po porodih, pri pritiskih za seksanje, pucanje itd itd... prav tako tisto kar moski zelo radi pocno: ko jim kaj ne pase, se ne pogovarjajo in so raje zaviti v molk po dneve in dneve, celo tedne in tedne, vmes pa loputajo vrata in laufajo bogsigavedikje, po navadi po pajzlih in se nalivajo, zensko pa puste samo z otroci in vsemi skrbmi.. O tem si kaj razmisljala?

Poznam pa eno zensko ki izvaja psihicno nasilje nad svojim izvoljencem in sicer: ce me bos zapustil, grem v tvojo sluzbo in jim povem da si jim se kdaj kaj zlagal, grem na davcno in povem da si ves cas zivel pri meni in si potne stroske samo umetno prikazoval, ob tem pa se ona goni da je dolga in siroka- pa je oboje konkretno, a ji vozek nic ne upa nardit... Me cudi da je ne vbije ;)... ampak to delanje norca in izsiljevanje si itak samo vozeki dovole, MOSKIH ki bi si to dovoljevali prakticno ni - ti se postavijo po robu, gredo sami prijavit, placajo kazni in ciao amore, babnico pozabijo za vecno....

Ne zdi se mi niti vredno kaj extra pisat o psihicnem nasilju zensk nad moskimi, ker je tega tako prekleto malo, med tem ko je psihicnega nasilja nad zenskami iz strani moskih, pa mnogokrat tudi njenih in njegovih starsev, celo otrok dosti vec, ali npr. psihicnega nasilja starsev nad otroci je tudi znaaaatno vec od nasilja nad moskimi.
Default avatar

14042009

Sicer pa, kot je metulka omenila, obstaj tudi takšna varna hiša. Da imajo Štajerke zgleda najnižji prag tolerance, sem zvedel od Guglna. Nudijo pa poleg babjih for, ala steperji, tudi rekreacijo tipa uteži, kolebnice in boksarske vreče. Zgleda je program orientiran na reintegracijo moških v svoje družine. :]
Default avatar

skela

Mene bolj bega nekaj bolj...skrivnostno grozljivega v človekovi naravi...je to nagon?
Kdo bi vedel...

Namreč - vedno je dovolj samo EDEN ******, ki ustrahuje celo čredo ljudi. Meni je to
totalno nedoumljivo.
En učenec ustrahuje cel razred, nihče mu nič ne more.
En član družine je strah in trepet in vsi se ga bojijo, vse mlati in podi naokrog - brez težav.
En vaščan je živa zloba, nagaja sosedom, mori živali, dela škodo - vsi se ga bojijo in
se ga izogibajo, nihče nič ne naredi leta in leta.

Zakaj ni mogoče uvesti kolektivnega odpora proti nasilju? Da bi ljudje avtomatsko stopili skupaj
in nasilnežu preprečili nasilje? Gotovo so že trije ponavadi dovolj, kaj šele cela vas ali družina.
Pa ne.
Vsi bežijo, se skrivajo, molčijo, zakrivajo modrice, NJIH je sram namesto tistega, ki je kriv....
Zakaj ni nasilje jasno obsojeno KOLEKTIVNO in takoj ?

Kakšne čudne živali smo ljudje
Default avatar

Ta prava Monica

treba je najprej definirat psih.nasilje..
ce ima dedec sitno zeno ,ki ga jeb..e v glavo in on to prenasa to ni nasilje,to je njegova stupidnost in njegova odlocitev
enako velja za zensko

ce pa moskega bivsa zena izsiljuje z otrokom pa je psihicno nasilje in obratno seveda

za pomehkuzence in za odvisnike od odnosov je vse psihicno nasilje..govorim o parih in ne tistih ki so sli narazen zaradi psih.nasilja..tisti ki ticijo skupaj pa dnevno vrsijo pritisk eden na drugega niso zrtve ampak po domace navadne slape in taki ne rabijo nicesar,samo eden drugega.
Default avatar

anonimna30

NoNi je napisal/a:
No da povem: moski znajo dosti bolj psihicno terorizirat od zensk, tako da so zenske na vec mestih j.. stranke, so pogosteje fizicno terorizirane, prav tako psihicno.
Poglej samo izrazoslovje ki ga moski uporabljajo za zenske .. zame gre tu vse za ponizevalen in iznicevalen odnos do nas zensk in ko to slisim se pocutim zelo psihicno sterorizirana in bi lahko komu izpraskala oci.
Npr. ****** je zalitev, kurb(v)a isto, psica, kura, koklja, radodajka, kes/picka, ******(smrdljiva), bejba, krava, nastavljacica itd... - ko moski izgovori kaksno od teh in podobnih besed, gre za zivo psihicno nasilje nad zensko in nasprotnih besed ki bi iznicevale moske ne poznamo - kaj naj recem tipu: prasic, kurbir, pes, petelin, radodajko, kes/******, ****** (smrdljiv), bejbo, bik, nastavljac - teh besed zenske kaj dosti ne uporabljamo, npr. jaz poznam za tipe samo Biseri ali pa Klosarji, Kreteni in to je pocasi vse. Pa se ti so to izrazoslovje izrecno prisluzijo!
Sicer obstaja rahlo psihicno nasilje nad moskimi, vendar taksnega nasilja kot si ga moski dovoljujejo cez zenske NIKOLI ne bo obstajalo, nikoli!
Nasilje se ze zacne s pritiski na dober izgled, na pobrite spolne organe, na postave po porodih, pri pritiskih za seksanje, pucanje itd itd... prav tako tisto kar moski zelo radi pocno: ko jim kaj ne pase, se ne pogovarjajo in so raje zaviti v molk po dneve in dneve, celo tedne in tedne, vmes pa loputajo vrata in laufajo bogsigavedikje, po navadi po pajzlih in se nalivajo, zensko pa puste samo z otroci in vsemi skrbmi.. O tem si kaj razmisljala?

Poznam pa eno zensko ki izvaja psihicno nasilje nad svojim izvoljencem in sicer: ce me bos zapustil, grem v tvojo sluzbo in jim povem da si jim se kdaj kaj zlagal, grem na davcno in povem da si ves cas zivel pri meni in si potne stroske samo umetno prikazoval, ob tem pa se ona goni da je dolga in siroka- pa je oboje konkretno, a ji vozek nic ne upa nardit... Me cudi da je ne vbije ;)... ampak to delanje norca in izsiljevanje si itak samo vozeki dovole, MOSKIH ki bi si to dovoljevali prakticno ni - ti se postavijo po robu, gredo sami prijavit, placajo kazni in ciao amore, babnico pozabijo za vecno....

Ne zdi se mi niti vredno kaj extra pisat o psihicnem nasilju zensk nad moskimi, ker je tega tako prekleto malo, med tem ko je psihicnega nasilja nad zenskami iz strani moskih, pa mnogokrat tudi njenih in njegovih starsev, celo otrok dosti vec, ali npr. psihicnega nasilja starsev nad otroci je tudi znaaaatno vec od nasilja nad moskimi.
NoNi...veliko sem razmišljala tudi o tem,kar si pisala in vem kaj si mislila sama z tem,vem kaj si hotela povedati..ne misli,da hočem moške povzdigovati ali karkoli,samo pač o tem se ne piše niti govori...Zavedati se moramo,da so moške žrtve,ravno tako šokirane,podrte,izigrane kot so ženske..le da ženske veliko lažje povemo,kaj se dogaja,kaj se nam je dogajalo,saj imamo ponavadi krog prijateljic,katerim zaupamo in nas spodbudijo da se izpovemo,tega moški niso sposobni,ker pač nočejo kazati da trpijo...na zunaj so močni,na noter pa strti,zlomljeni,uničeni....največkrat,se raje kot da bi pokazali,kaj doživljajo,kaj so doživljali,podajo v grde navade(alkohol,droga)... Kar pa se "lepih"besed za moške tiče,se jih najde še kar malo morje...uporabljajo nekatere ženske tudi te besede,ki si jih navedla...ampak prav je,da si povedala svoje mnenje,saj ravno v tem je vsa poanta zapisa...Med izsiljevanjem in psihičnim nasiljem,je velika razlika.. zelo,zelo velika..a vendarle po eni strani,na robu meje..odvisno,kako je postavljena situacija..
Ne glede na to,koliko je teh žrtev,si z moje strani pač zaslužijo vsaj en zapis,kot sem ga napisala..in v njem postavila vprašanja,sama sebi in mogoče še komu...a vendar se je večina,spotaknila ravno v delu,ko pač omenjam,da moški nimajo toliko stvari na razpolago kot pa ženske...ampak je prav tako,saj zato pa je forum,da si mnenja delimo in nikakor ne trdim,da je moje razmišljanje pravilno in točno...:))
Default avatar

anonimna30

14042009 je napisal/a:
Sicer pa, kot je metulka omenila, obstaj tudi takšna varna hiša. Da imajo Štajerke zgleda najnižji prag tolerance, sem zvedel od Guglna. Nudijo pa poleg babjih for, ala steperji, tudi rekreacijo tipa uteži, kolebnice in boksarske vreče. Zgleda je program orientiran na reintegracijo moških v svoje družine. :]
Se opravičujem,ker sem kar malo prehitro napisala,da ni varne hiše za moške,moja napaka..in se res iskreno opravičujem..a vendar se o tem resnično premalo govori-za moje pojme..in pravzanprav bi bilo prav,da se o tem še kaj reče..ne glede na število žrtev....
Default avatar

armanda

Anonimna me pa prav zanima, kakšni so tvoji osebni razlogi, da si odprla takšno temo. ponavadi se takim gospem reče rešiteljice moških, ki uživajo v vlogi rame za jokanje za uboge desce. Verjemi, da imajo moški dovolj oblasti in moči, in da se znajo postaviti zase, kadar jim je to v interesu. če jim pa ni, jim pa nihče ne more pomagat.
pa še na eno zmoto bi opozorila. Vedno se govori, da ženske lažje povejo drugim za nasilje, se pogovarjajo o tem in o vseh ostalih življenjskih težavah s prijateljicami in jim je zato lažje (enako navajajo kot razloge za razlikov v številu samomorov itd). Vraga se pogovarjajo. govorijo že lahko veliko, ampak veš kako malo resnice je v teh pogovorih. ženske si pogosto ne dovolimo, da bi vsaj same pri sebi priznale kako se počutimo, dostikrat se moramo na stara leta naučiti znati prisluhniti sebi in svojim resničnim potrebam. In veš koliko nasilja pretrpijo, fizičnega in predvsem psihičnega preden nehajo furat imidž. Fizičnega nasilja nikoli nisem dovolila, ampak o psihičnem raje ne bi izgubljala besed. Pa dokler nisem spokala kufrov in se odselila, se nobeni prijateljici še sanjalo ni o kakšnih letečih krožnikih in skodelicah, o tem da razmišljam kako se bom usedla za mizo, da ga ne razjezim in bo cel dan kuhal mulo,pa čeprav smo si povedale vse podrobnosti o naših krasnih življenjih. In za večino je gospod še vedno največja dobričina, ki še muhi ne bi storil slabega.
res so tudi ženske psihično nasilne, pa bi rekla da predvsem do drugih žensk. Vsaj to bi lahko spremenile, ker ubogih moškecev res ne bomo zmogle zaščititi.
Default avatar

kolotek

Psihično nasilje žensk nad moškimi se izvaja na dnevnem redu. Ženske brez tega dnevno ne morejo. Samo preberite zadnje mesece odgovore Koloteku na tem forumu. Saj ne vedo, kaj bi še. K sreči pa so si vse polomile jezike...
Default avatar

ločevalka

kolotek je napisal/a:
Psihično nasilje žensk nad moškimi se izvaja na dnevnem redu. Ženske brez tega dnevno ne morejo. Samo preberite zadnje mesece odgovore Koloteku na tem forumu. Saj ne vedo, kaj bi še. K sreči pa so si vse polomile jezike...
Ampak še bolj hecno od tvojih komentarjev je pa to, da o sebi pišeš v 3. osebi :)
Default avatar

kolotek

ločevalka je napisal/a:
kolotek je napisal/a:
Ampak še bolj hecno od tvojih komentarjev je pa to, da o sebi pišeš v 3. osebi :)
Me veseli, ker ti je edinole to ostalo od vsega konstruktivizma v tej temi. Je vsaj branje razvedrilno. Toda ločevalka, mar tudi takšna stavčna oblika ne izzveni prav milozvočno?
Default avatar

TerapevtR

Kolotek ima resne težave z dojemanjem okolice. Boleha za narcistično motnjo in motnjo multiple osebnosti in nima nobenega stika z realnostjo. Za natančno postavitev diagnoze bi bilo potrebno opraviti psihološke teste, vendar vse njegove replike kažejo v smer močno motene osebnosti s porušenim psihološkim ravnovesjem. Vsako korektno argumentacijo vzame kot napad nase, kar dokazuje, da je bilo njegovo otroštvo zalo traumatično in odnos z mamo močno porušen (razlogi niso razvidni iz pisanja) kar se danes odraža v vsesplošnem nezaupanju do ženske populacije. Oče v njegovem otroštvu je bil bodisi odsoten ali pa je ravno tako bolehal za specifičnimi psihičnimi motnjami in sinu ni nudil korektne opore pri odraščanju. Lahko pa je bil tudi nasilen ali odvisen od kakšnih substanc.
Konfliktnost v njegovi notranjosti je tako močno izražena, da je nagnjen k oporekanju tudi mnenjem, ki so identična njegovemu, samo da pomirja in "zdravi" svoj notranji konflikt. Ta konflikt se kaže tudi v izjemni destruktivnosti in agresiji usmerjeni v okolico saj se takoj počuti ogroženega. V svojem notranjem svetu doživljanja mu vlada izjemna domišljija, ki je usmerjena v zadovoljevanje njegove egocentrične osebnosti, saj je v otroštvu močno pogrešal starševsko ljubezen, ki jo sedaj nadomešča z iskanjem potrditev v iluzornem svetu.
Default avatar

14042009

A teme znajo tudi moderirat, al le brisat? Čisto vsake bedarije pa mogoče res ni treba? Ajd, da se kvasijo neumnosti, da pa se kvasijo neumnosti, pa se predstavlja kot strokovnjak ... mogoče malo preveč.
Default avatar

NoNi

kolotek je napisal/a:
solza mi je pritekla iz oci... A taksne da so???? Ti pa tako prijazen, korekten...

Ps
je mozno da si sam zacel z zanicevanji in ponizevanji zdaj pa samo placujes cehe???;)...

ker kdor zacne s psiho nasiljem pri zdravem nasprotniku dobi milo za zajfo