Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek no tolk o sosedskih odnosih…

no tolk o sosedskih odnosih…

Lani enkrat sem pisala o sosedih, ki so obupni in nas več let posvoje “maltretirajo”, pa ste ene skočile v luft , da če smo mi dobri so tud sosedi…

In evo, danes so nam zastrupili mucka.Sin ga je poleti pripeljal iz zavetišča, ga vzljubil , spal je z njim , bil je super priden mucek.Nikoli se ni pokakal noter in vsak dan je čakal sina, da pride iz šole.Danes ko smo prišli domov, je sin začel panično kričati, ko je šel v sobo in sem hitro stekla tja, pa ma sin skoraj 18 let, in mucek je ležal na tleh , z krvavo peno na gobčku.zgleda, da se je še usple privleči domov:zastrupili so ga in zraven je dobil še močno ali brco ali kaj podobnega v glavo.Komaj se je privlekel domov k sinu, s katerim sta se oboževala.In vemo, da je bil ta naš sosed, ki nam je že zastrupil pse in nam to v fris povedal, zarven pa še, da mu itak ne mremo dokazat.No zdaj je izdihnil in oba s sinom jokava.Sin je tolk jezen, da bi sosedu najraje vrat zavil , a ker nima dokazov mu prav nič ne mpremo, a on se lepo smehlja nam v obraze….In vemo, da je on, saj je mucek večkrat šel tja k njihovim mačkam, drugam pa ni zahajal…

Pa naj še kdo reče, da če si dober sosed, se tud sosedi lepo obnašajoo…

Dobrota je velikokrat sirota, pa tudi bedaštvo. Živite v miru predvsem sami s sabo.

Tukaj bi mi POČIL FILM. Prijavila ga bi. Ne razumem pa, kako ste lahko imeli zunanjega mačka, če vam je nekdo že zastrupil psa? Sami ste ogrožali mačje življenje. In da se ni pokakal noter? Kaj pa če je imel vnetje in ni mogel lulat, ter od tega zbolel? Tudi to je potrebno spremljati.

Jaz vem, da ni tako. Tudi, če si dober in se brigaš zase, jih lahko dobiš po betici.

Mi je pa zelo žal za vašega mucka:(((. Kako se lahko v muce zaljubiš, vedo samo pravi mačjeljubci:)).

Verjetno policije ne boste klicali, vas verjetno ne bi resno vzeli, trdnih dokazov, da je res to storil sosed tudi nimate…

Ljudje so žleht !

Za vsako rit palca raste !

Tudi meni bi bilo zelo hudo,če bi se to naši muci zgodilo.:(

Hudo mi je za vašega mucka..
Težko pa je trditi, da je bil ravno sosed kriv, pa čeprav sam trdi kaj takega, Človeška hudoba nima meja, najhujše orožje pa je ravno strupen jezik.
Kako bi lahko zastrupil vašega mucka, svojih pa ne??
Kako veš, da ga ni zbil avto in ima muc notranje krvavitve?
Če bi šlo za najbolj pogosto uporabljan strup, ki ga je najlažje dobiti, se kri ne bi strjevala. Odnesi mucka k veterinarju in naj ga pogleda oz. naredi obdukcijo..

Kot je napisala li@n@ .. za vsako rit se palca najde…

Sosedu bi vrnila na istem nivoju, vendar njemu osebno, če bi bila resnično prepričana, da je on krivec. Tukaj ne zaleže konstruktivnost, pogovor, lepa beseda, tukaj zaleže primitivizem – to je edini jezik, ki ga tak osebek razume. Ne bi pa skoparila niti s prijavami na policijo ter s skrbnim beleženjem vseh dogodkov.

Tebe bi pa na gobec, ker ste tako malomarni, da puščate žival nektrolirano ven. Upam, da si ne bose več priskrbeli živali, ker jih čaka podobna usoda.

Če vam je ubil psa, kako ste lahko tako malomarni, da ste sploh pustili mačak v bližino njih!! vedela si kaj se lahko zgodi, a si dovolila. kaj pa sedaj? Po novega mačka? Sramota, da ljudje gledajo na živali kot predmete in dovolijo, da se jim kaj zgodi. Razumela bi, da bi imeli varno okolje, vam pa je sosed sam priznal da vam je eno žival ubil, in VI ste dovolili da še vam drugo.
Je mačka res predmet, tako malo vredna, ko je pri vas jo pocrkljate, če pa je več ne bo pa ah, uboga je, ampak nič ne morem.
Sramota, da ste v bližino soseda spustili še eno žival, če vam je že eno ubil. Dokazali ste, da so za vas živali samo predmet.

Primitivec/ka v čisti podobi si !

hvala, ti si pa ena sama čista svetloba 🙂 nespremenjeno pa žal ostaja dejstvo, da imam prav.

Mi imamo istega! Stupi in reže drevje, vozi po rožah, podira zložene cegle, naložena polena, nalaga gnoj, da se poceja vse okrog. Ker je prvi na vasi, še nas obtožuje, da nagajamo drugim…

Primitivec/ka v čisti podobi si ![/quote]

Zakaj? Saj je vedela kakšni so sosedi, ampak so si nabavili še eno žival, čeprav ji je grozila smrtna nevarnost. Ampak jim je bilo malo mar za to,samo da so imeli mačko. Zaradi njih je umrla krute smrti, mučila se je. In če si bodo nabavili še eno žival, smao zato da potešijo lastne želje, bo verjetno tudi ta umrla, ker jo bo sosed zastrupil, oni pa tega ne bodo preprečili. Kdo je sedaj primitivec?

Ma daj kaj govoriš oslarije no.Mater, a si nora al kaj???
Muc je domač muc, spal je pri sinu, a ker smo na vasi je muc šel tud ven, plezal je po drevju, se lovil po dvorišču, sam šel lulat in kakat ven v zemljo, na našem dvorišču, si je izbarl magnolijo, čeprav je mel noter pesek.Lepo je živel, vsi smo ga crkljali, najbolj sin, ki si je muca želel vrsto let.A sosedovi majo muce in njemu je bila všeč ena njihova muca in večkrat pohajkoval z njo po našem in njihovem dvorišču.Pismo , muc ni pes, ne moreš ga na vrvico.Pa tud sem si mislila, da mogoče pa muce imajo radi in tej ne bodo nič storili.Rešili smo jo zavetišča, koneckoncev.

Ne nemorem dokazat , da je sosed, vendar le kdo bi ga brcnil v glavo????
Sin ma prijatelja, starejšega fanta 25 let veterinarja, ki ga je pogledal in povedal kaj se mu je verjetno zgodilo.Smo takoj klicali veterinarsko dežurno, sam je vetreinar prišel šele ob 22h in takrat bi ga peljali v dežurno a je žal prej umrl.
Ma to je bil tak pameten mucek, res neverjeten , pa vedno je čakal sina, da je prišel iz šole.Mah kaj naj rečem…nevem.Najbolj me je šokiralo, da ga je brcnil v glavo…pa kdorkoli že, dokazala itak nikol ne bom…

Ma daj kaj govoriš oslarije no.Mater, a si nora al kaj???
Muc je domač muc, spal je pri sinu, a ker smo na vasi je muc šel tud ven, plezal je po drevju, se lovil po dvorišču, sam šel lulat in kakat ven v zemljo, na našem dvorišču, si je izbarl magnolijo, čeprav je mel noter pesek.Lepo je živel, vsi smo ga crkljali, najbolj sin, ki si je muca želel vrsto let.A sosedovi majo muce in njemu je bila všeč ena njihova muca in večkrat pohajkoval z njo po našem in njihovem dvorišču.Pismo , muc ni pes, ne moreš ga na vrvico.Pa tud sem si mislila, da mogoče pa muce imajo radi in tej ne bodo nič storili.Rešili smo jo zavetišča, koneckoncev.

Ne nemorem dokazat , da je sosed, vendar le kdo bi ga brcnil v glavo????
Sin ma prijatelja, starejšega fanta 25 let veterinarja, ki ga je pogledal in povedal kaj se mu je verjetno zgodilo.Smo takoj klicali veterinarsko dežurno, sam je vetreinar prišel šele ob 22h in takrat bi ga peljali v dežurno a je žal prej umrl.
Ma to je bil tak pameten mucek, res neverjeten , pa vedno je čakal sina, da je prišel iz šole.Mah kaj naj rečem…nevem.Najbolj me je šokiralo, da ga je brcnil v glavo…pa kdorkoli že, dokazala itak nikol ne bom…[/quote]

Tudi sama imam živali iz zavetišča, pa je nisem rešila, ampak posvojila. In če je mačku grozila nevarnost, saj vam je že nekdo zanalašč ubil psa, ste še sedaj ogrozili mačka. Kako lahko rečeš, da ste ga rešili, če ste ga dali v tako nevarno okolje. Jaz si v tem primeru sploh ne bi šla po novo žival, če mi je eno že nekdo ubil. Da ubije še to? Nikoli. Imam toliko rada živali, da je ne bi dala v tako nevarno okolje, kjer živi nekdo, ki ubija živali. In kaj če je spal pri sinu? Kaj mu je to pomagalo, če je umrl. Vam je bilo lepo, ko je bil zraven vas, le kako je bilo njemu ko je umiral. Misliš da si odgovorna? Le kako, če si vedela da nekdo v bližini vas ubija živali, ti pa si šla po novo in sedaj se je njej enako zgodilo.
Ja kakal je v zemljo? Moj maček je imel kamne, zaradi katerih ni mogel lulat. To sem ugotovila tako, ker je lula v mačji wc, ki sem ga sama čistila in videla če lula ali ne. Kako pa ste vi videli da nima kamnov? Če bi jih imel, tega ne bi vedeli, žival pa se bi mučila.

Ma daj kaj govoriš oslarije no.Mater, a si nora al kaj???
Muc je domač muc, spal je pri sinu, a ker smo na vasi je muc šel tud ven, plezal je po drevju, se lovil po dvorišču, sam šel lulat in kakat ven v zemljo, na našem dvorišču, si je izbarl magnolijo, čeprav je mel noter pesek.Lepo je živel, vsi smo ga crkljali, najbolj sin, ki si je muca želel vrsto let.A sosedovi majo muce in njemu je bila všeč ena njihova muca in večkrat pohajkoval z njo po našem in njihovem dvorišču.Pismo , muc ni pes, ne moreš ga na vrvico.Pa tud sem si mislila, da mogoče pa muce imajo radi in tej ne bodo nič storili.Rešili smo jo zavetišča, koneckoncev.

Ne nemorem dokazat , da je sosed, vendar le kdo bi ga brcnil v glavo????
Sin ma prijatelja, starejšega fanta 25 let veterinarja, ki ga je pogledal in povedal kaj se mu je verjetno zgodilo.Smo takoj klicali veterinarsko dežurno, sam je vetreinar prišel šele ob 22h in takrat bi ga peljali v dežurno a je žal prej umrl.
Ma to je bil tak pameten mucek, res neverjeten , pa vedno je čakal sina, da je prišel iz šole.Mah kaj naj rečem…nevem.Najbolj me je šokiralo, da ga je brcnil v glavo…pa kdorkoli že, dokazala itak nikol ne bom…[/quote]

Glej, za smrt vašega mačka si kriva ti sama. Vedela si, da imate zlobnega soseda, saj vam je že zastrupil psa in ker to ni bilo dovolj, ste šli še po mačka in mu ga takorekoč dostavili na pladnju. Sram naj tebo! Mar bi mačka v zavetišču raje evtanazirali, se vsaj ne bi tako mučil. Groza, kakšni ljudje posvojite žival.
In nenazadnje, muc je domač muc, ja. VAŠ je bil, ne pa last cele vasi. Od kje hudiča ti ideja, da s svojimi mačkami posiljuješ vso vas in sosede? Imej svoje živali pod nadzorom, ali pa jih raje ne imej. Maček je ali izključno notranji ali pa zunaj pod nadzorom, tako kot pes. Imajo v trgovinah oprsnice in povodce prav za muce. Ampak na vasi ste itak psihopati in kreteni.

Ma daj kaj govoriš oslarije no.Mater, a si nora al kaj???
Muc je domač muc, spal je pri sinu, a ker smo na vasi je muc šel tud ven, plezal je po drevju, se lovil po dvorišču, sam šel lulat in kakat ven v zemljo, na našem dvorišču, si je izbarl magnolijo, čeprav je mel noter pesek.Lepo je živel, vsi smo ga crkljali, najbolj sin, ki si je muca želel vrsto let.A sosedovi majo muce in njemu je bila všeč ena njihova muca in večkrat pohajkoval z njo po našem in njihovem dvorišču.Pismo , muc ni pes, ne moreš ga na vrvico.Pa tud sem si mislila, da mogoče pa muce imajo radi in tej ne bodo nič storili.Rešili smo jo zavetišča, koneckoncev.

Ne nemorem dokazat , da je sosed, vendar le kdo bi ga brcnil v glavo????
Sin ma prijatelja, starejšega fanta 25 let veterinarja, ki ga je pogledal in povedal kaj se mu je verjetno zgodilo.Smo takoj klicali veterinarsko dežurno, sam je vetreinar prišel šele ob 22h in takrat bi ga peljali v dežurno a je žal prej umrl.
Ma to je bil tak pameten mucek, res neverjeten , pa vedno je čakal sina, da je prišel iz šole.Mah kaj naj rečem…nevem.Najbolj me je šokiralo, da ga je brcnil v glavo…pa kdorkoli že, dokazala itak nikol ne bom…[/quote]

Glej, za smrt vašega mačka si kriva ti sama. Vedela si, da imate zlobnega soseda, saj vam je že zastrupil psa in ker to ni bilo dovolj, ste šli še po mačka in mu ga takorekoč dostavili na pladnju. Sram naj tebo! Mar bi mačka v zavetišču raje evtanazirali, se vsaj ne bi tako mučil. Groza, kakšni ljudje posvojite žival.
In nenazadnje, muc je domač muc, ja. VAŠ je bil, ne pa last cele vasi. Od kje hudiča ti ideja, da s svojimi mačkami posiljuješ vso vas in sosede? Imej svoje živali pod nadzorom, ali pa jih raje ne imej. Maček je ali izključno notranji ali pa zunaj pod nadzorom, tako kot pes. Imajo v trgovinah oprsnice in povodce prav za muce. Ampak na vasi ste itak psihopati in kreteni.[/quote]

Ampak ti svetovni rešitelji nerazumejo, da nima maček kaj stari po sosedovi zemlji in po možnosti dobiti še mačjo levkozo. Misliš, da so že slišali za mačka na ponovdcu? še v sanjah ne, saj je maček zato, da ga človek boža in se ima ob njem lepo, za to kar čuti maček jim je vseeno. Za notranjega mačka in kvalitetno hrano, ter pravilen odnost do živali še niso slišali. SEdaj bodo šli po novega in se zraven tolkli po prsih,ker so rešili žival, ter jo poslali k sosedu,da ji da kaj zelenega za pojest.

Na monu nisem bila že dolgo, vendar vidim , da se ni nič spremenilo, iste žlehtnobne sitne zagrenjene babe, ki se zgražajo nad nekom, ki kaj potoži.
Sram nej vas bo… z vašim obnašanjem mečete slabo luč na mon, ki že velja za forum neumnih zaplankanih in slabega željnih babnic.Žal ja take ste, saj sem vedno vedela, a s takimi izavami, kot jih imate nekatere samo potrjujete to, zato pa se vedno več normalnih ljudi zadržuje drugje.Kar mal poglejte kdo še zahaja sem in zakaj.

Smilite se mi v vaši zagrenjenosti in zlobi.Pravzaprav sem že ko sem pisala ta post vedela kaj boste nredile.Aja, pa ne želim vam mojih sosedov, čeprav bi si jih ene kar zaslužile, pa da vidimo potem vaše dargocene izajve in predvsem pametovanja….
Zbogom.

mah kaj se sekiraš, tle so se ti itak nalimale vegetarske kvazi aktivistke, k misljo da so razvozlale skrivnosti živalskih možganov, razmišljanja, oz. so kr same ratale žvali, pol pa kvakajo pa v luft skačejo sam da slišjo beseda žival… skratka retardinje da jim ni para.

sicer mi je pa žal za vašga mucka, pa k maš retardirane sosede, upam, da če se odločte za posvojitev nove mačore, da vam bo prnesla veselje, pa da se je ne bo lotil ta žleht sosed.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Sosedov si ne moremo izbirat in že en čas opažam, da smo slovenci najbolj srečni, če imamo 2m ograje okoli svojega. Ker potem ni nevoščljivosti, ne more nam sosed rož ali kaj povozit, pa še takrat pride do spora, če jabolko pade na sosedovo dvorišče.
Pri živalih se pa zaplete, ker na podeželju jih kar ne moreš imeti na verigi. Preplezajo, preskočijo ograjo, se morda pri sosedu podelajo, oplodijo njegove mačke….
Vem da obstajajo taki brezsrčneži, nam je pred leti sosed lastoročno ubil dva mačka. Žalostno za otroke in mene.
Zahvalim usodo, da imamo zdaj boljše sosede, si pomagamo silom prilike in tudi mačora spustim svobodno čez travnike, kljub mačjemu stranišču. Imam pa sama jezo z njim, ker ga nisem dala pravi čas kastrirat (le kdo mi daje pravico?) in mi markira po hiši. Groza. Ga je sicer že dvakrat povozilo-bližina ceste, je tudi bil od strani udarjen precej, komaj preživel. Koristi mačja življenja in ga imamo radi.

Hana, vem da vam je težko, da ste imeli najboljše namene, da ste lepo skrbeli za vašega mucka in razumem, da taka žival ne more biti v kletki. Ne očitaj si, nimaš za kaj.

Hmmm, na tvojem mestu bi si umislila kakšno glasno papigo in jo imela na svežem zraku ;-)))
jasno – v kletki. Te ti menda ne bo mogel zastrupit.

Lahko bi naredili toksikološke preiskave… So sicer zelo drage in ni garancije, da se najde taprav strup…

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

Žal mi je vašega mucka, resnično upam, da se bo sosedu tole enkrat krepko povrnilo!

Kar se tiče raznoraznih aktivistk, zaprite si mačke v kletko in jih hranite z super briketi, da bodo živeli najmanj 15 let dolgočasnega življenja. Tale maček je imel na žalost kratko vendar polno življenje, zakaj mislite, da imate pravico zlivati gnojnico na žensko, ki je imela svojego živalco iskreno rada?

Če bi vse to, kar pišete držalo, potem bi tudi prizadete ljudi zavijali v vato in jih v njihovo dobro (in v olajšanje okolice) zapirali v stanovanja. To bi se skladalo z vašo teorijo o odgovornosti.
Mah, malo ste že pobrkljale pojme in res, kretenov je povsod dosti!

razumem tvojo stisko in vem kako ti je živeti ob takem sosedu…to so taki primitivci, da jim ne pomaga nič, če jim daš mir, ti ga oni ne dajo, če jim kaj rečeš, so oni bog i batine…nazajdnej sem šla do odvetnika in preko njega poslala pismo pred tožbo…in nato je bil mir…samo moraš pa nekaj oprijemljivega imeti, da bo to zaleglo…mene je recimo klevetal in sme imela priče, da bi to potrdile…kar nekaj na pamet ne moreš, dokazi štejejo…vem da veš da je sosed kriv, ampak to s ene bo prej nehalo, dokler mu ne boš dala vedet, da se z vami ne bo več igral…

mater kako lahk žvijo taki ljudje, ki nenehno nagajajo…packi!

Slo je tipičen primer…da je vsak drugi sosed fofšljiv, prepirljiv, ljubosumen, žleht…

Sem retardinja in primitivka in ljubiteljica živali (vegeterijanka ravno ne), vse to, kar vi torej niste, nikoli ne bi pa hotela biti tako govno od človeka, da bi mirno gledala, kako pride žival domov pretepena, povožena, kako se muči in umira pred menoj…

Razumem, da živali na vasi ne moreš zapreti oz. hitro uide iz hiše, lahko pa teka po travnikih med tem ko si doma, kaj delaš na vrtu, ko se igraš zunaj z otroki, lahko si primerno ogradiš vrt (verjetno tega v življenju še niste videli, ker menite, da česar ne poznate, ne obstaja, ne bo pa bolelo, če kdaj pogledate čez lastne planke)… skratka načinov, da imaš žival na očeh, je nešteto.

Sedaj pa, preden odidem v službo, pobožam še svojo sterilizirano mehko mačkonko s čudovito svetlečo dlako, ki živi svoje nesrečno življenje pri meni v blokovskem stanovanju, je fino papico, se cele dneve razteguje, sonči na zamreženem balkonu in opazuje ptičke, in vsaj eno uro divja po stanovanju, ko pridem domov in se igram z njo.

Res je neizmerno slovenceljsko ravno to, da menite, da imate samo vi in samo vi izključno prav. Saj ne rabite spremenit vašega mišljenja in ravnanja, da pa takojh zavračate možnost, da bi žival primerno zaščitili tudi na vasi, da bi se kaj novega naučili in pogledali, kako se da še drugače, to je pa posebno slovenskih hilly billy-ev – vse, kar je drugačno (čeprav morda boljše), poteptat…

Pa še to – sosedov, kot jih imate ve (tistih ta groznih), nikoli nisem in ne bom imela,. Dobiš, kar si zaslužiš in v vaši bližini se znajdejo takšni ljudje zato, ker si boljših ne zaslužite. Pa vendar se svojih lekcij nikoli ne naučite…

Mačka pelji na veterino in naj vzamejo vzorec zaužite snovi…….. to naj bo prvo. Nam je sosed zastrupil dva psa in pri prvem nismo delali testov, so nam pa svetovali, naj naslednjič to vsekakor naredimo. Pri dugem smo dali v analizo snov, ki jo je pojedel in ugotovljeno je bilo, da je bil zastrupljen s strupom za podgane, ki se uporablja v večjih živilskih obratih. Sosed seveda dela v enem od njih.

Podali smo tudi prijavo na policjo, vendar kaj dosti žal ni pomagalo. Je pa vsaj to, da veš da je bila žival res zastrupljena nekaj. Ti vsaj ne solijo pameti, da se ti samo zdi (kot tebu tukaj nekateri) in sama pri sebi veš, da imaš prav in se ti ne meša….

Srečno.

Ne morem verjeti, kako ste eni nasramni. Kako lahko rečete, da je sama kriva za smrt mačka?!
Npr., živiš na podeželju…. imaš svoj kos zemlje, svojo hiško….Ne smeš imeti mačka, ker ti ga lahko ubije sosed, ne smeš imeti psa, ker ti ga lahko ubije sosed, ne smeš imeti zajca, ker ti ga lahko ubije sosed, ne smeš imeti koze, ker ti jo lahko ubije sosed, ne smeš imeti drevja, ker ti ga lahko polije s kislino, ne smeš imeti vrta, ker ti ga tudi uniči…..Najbolje, da nimaš niti otroka, ker ti ga lahko tudi ubije. In če vse to imaš, pa ti sosed kaj naredi, si itak sam kriv, saj si vedel kakšen je!! Ma dejte no, ustavite se že enkrat s takimi!!! Ma mi Slovenčki smo pa res eni tlačani. Ne znamo in ne znamo se postaviti zase! Vedno bi se morali umikati nekomu, ki ujeda, je slab, pokvarjen… Zakaj neki! ………..

Žal mi je za tvojega mačkona. Če bi se to zgodilo mojemu ljubljenčku, ne vem kako bi se končalo z mojim sosedom.

New Report

Close